Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Sekta [2016]

Opis:

Ludzkie piekło na ziemi. Ravn na tropie bezwzględnego przywódcy sekty Wybrańcy Boga.

 

Prowadzący samotne życie, były glina, Thomas Ravnsholdt, zostaje wynajęty przez bogatego biznesmena, Ferdinanda Mesmera, właściciela firmy zajmującej się strategiami zarządzania. Prowadził ją z synem, Jakobem, wykształconym psychologiem, który dziesięć lat temu zniknął bez śladu, zostawiając swoją rodzinę. Mesmer prosi Ravna o odnalezienie syna. Wyznaje, że Jakob cierpiał na depresję. Najprawdopodobniej pod wpływem choroby przyłączył się do grupy zielonoświątkowców i po jakimś czasie ślad po nim zaginął.

 

Ravn szybko odkrywa, że sprawa ma drugie dno. Ferdinand Mesmer planuje bowiem fuzję z inną firmą, a do tego potrzebuje podpisu syna. Okazuje się, że Mesmer już wcześniej próbował odnaleźć syna. Thomas dociera do raportów detektywa, który prowadził to śledztwo, a potem zniknął bez śladu, być może również w szeregach sekty.

 

Również Ravn, poszukując Jakoba, będzie się musiał do niej wcielić. Pranie mózgu, niewolnicza praca, egzorcyzmy... Czy detektywowi uda się zdobyć podpis od syna biznesmena? Co skrywa rodzina Masmerów? O co toczy się gra?

 

Kolejny po Wykolejonym i Zaginionym, mrożący krew w żyłach kryminał mistrza „nordic noir”

 

Michaela Katza Krefelda.

 

Wciągająca lektura. Świetnie napisany kryminał, dobrze wymyślony wątek, akcja cały czas trzyma czytelnika w napięciu, a rozwiązanie zagadki bynajmniej nie jest oczywiste.

 

„Berlingske Tidende”

 

Krefeldt jak zwykle zaskakuje czytelnika. Kiedy sądzimy, że wszystko już jest jasne, akcja nie tylko nabiera tempa, ale też dokonuje zaskakującego zwrotu.

 

„Politiken”

 

Trzeci tom serii o byłym śledczym Ravnie umacnia pozycję Krefelda jako jednego z najlepszych duńskich autorów kryminałów. Świetna rozrywka, nic dziwnego, że prawa zostały sprzedane do ponad dwudziestu krajów.

 

Lilteratursiden.dk

 

Świetnie napisany kryminał, trzyma w napięciu. Akcja rozkręca się nieco powoli, ale później wciąga i trudno przerwać lekturę.

 

Goodreads

 

Prawdziwe nordic noir.

 

„Jyllands Posten”

 

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Sekta [2016]

Additional Info:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial