Futu.re

Opis:

Futu.re

FUTU.RE Glukhovsky'ego już 4 marca w polskich księgarniach

Już za dwa tygodnie w księgarniach całej Polski pojawi się FUTU.RE – najnowsza powieść Dmitrija Glukovsky'ego, autora kultowego Metra 2033 i twórcy najsłynniejszej postapokaliptycznej serii – Uniwersum Metro 2033.

 

FUTU.RE to opowieść o świecie, w którym nie istnieje śmierć – badania naukowe, prowadzone jeszcze przez nasze pokolenie, zapewniły kolejnym nieśmiertelność, zatrzymały starzenie się i sprawiły, że ludzkość weszła w posiadanie Graala, poszukiwanego przez nią od zarania dziejów. Ziemię zaludniają teraz wiecznie młode, zdrowe i piękne istoty. Jednak każda utopia ma swoje cienie. Świat pęka w szwach od przeludnienia. Środki potrzebne do życia muszą być ściśle racjonowane – dotyczy to również mieszkań: Europa, Ameryka i olbrzymie połacie innych kontynentów zostały zabudowane wzwyż: ogromnymi wieżowcami, które najniższymi partiami swoich trzewi przykryły znany nam świat, a najwyższymi sięgają ponad chmury. To w nich, w koszmarnie ciasnych kubikach, gnieździ się ludzkość, zmagająca się z niedoborem środków i legislaturą, która ma utrzymać przeludnienie w ryzach.

 

FUTU.RE Glukhovsky'ego to jego dotychczasowe opus magnum. To niezwykle dojrzała powieść, która oprócz charakterystycznych elementów gatunku science fiction (trzymająca w napięciu, pełna nieoczekiwanych zwrotów fabuła, dziejąca się w niezwykle klimatycznej przyszłości), zawiera coś jeszcze. Glukhovsky podejmuje w niej bowiem bardzo głębokidyskurs o relacji Boga i człowieka w świecie, w którym każdy jest lub może być nieśmiertelny, oraz dokonuje bardzo celnej krytyki społeczeństw Europy i Ameryki, z których każde na swój sposób radzi sobie z cywilizacyjnymi konsekwencjami nieśmiertelności.

 

Ale FUTU.RE to przede wszystkim naładowana emocjami opowieść o miłości, stawaniu się, odkrywaniu własnego powołania i niezmienności ludzkiej natury, ze wszelkimi negatywnymi i pozytywnymi konsekwencjami. FUTU.RE to niesamowicie intensywny opis nowego wspaniałego świata, który – choć dla jego mieszkańców wcale nie jest aż tak wspaniały, jak by się mogło wydawać – sprawi, że czytelnik już od pierwszych stron poczuje jego klimat, z jednej strony zachwyci, z drugiej przerazi się nim i oczami Jana Nachtigalla 2T, Nieśmiertelnego, głównego bohatera powieści, pozna szczegółowo jego blaski i cienie.

 

Za świetne podsumowanie FUTU.RE Glukhovsky'ego może bardzo dobrze posłużyć hasło promocyjne tej powieści, a zarazem pierwsze słowa z jej okładkowego opisu: POKONALIŚMY ŚMIERĆ. I CO DALEJ?

 

Zapraszamy do wysłuchania całego rozdziału pierwszego powieści – „Horyzonty" – mistrzowsko zinterpretowanego przez Krzysztofa Banaszyka.
http://bit.ly/future-audio1

Wizyta autora w Polsce

Dziś do polskich księgarń trafia długo wyczekiwana, najnowsza powieść Dmitrija Glukhovsky'ego, autora bestsellerowego Metra 2033.

 

Książka FUTU.RE, ukazująca się nakładem wydawnictwa Insignis,to bardzo emocjonalna, wielopłaszczyznowa antyutopia, opowiadająca o świecie przyszłości, w którym nie ma już śmierci. Nie poświęcając żadnej z cech rasowego science fiction, takich jak futurystyczne pejzaże,wartka akcja i niesamowita intryga, Glukhovsky zagłębia się w rozważaniach na temat rodziny, Boga i ceny, jaką za nieśmiertelność płaci ludzkość. Autor dokonuje błyskotliwej krytyki systemów politycznych i społecznych Europy i Ameryki, nie oszczędzając przy tym Rosji, przedstawionej jako kraj Trzeciego Świata. Ale FUTU.RE to przede wszystkim intensywna i przejmująca, nierzadko obrazoburcza i kontrowersyjna opowieść o ludzkiej naturze – niezmiennej, niereformowalnej, za to zawsze miotanej uczuciami, instynktami i pożądaniem.

 

FUTU.RE to również szeroko zakrojony projekt multimedialny. Tytuł książki jest jednocześnie adresem internetowym, pod którym dostępna jest towarzysząca powieści strona z grafiką Siergieja Kirckiegoi muzyką Nikołaja Krywina. Na stronie FUTU.RE można przeczytaćobszerne fragmenty powieści – również w języku polskim. Ponadto wydawca książki udostępnił dwa pierwsze rozdziały w interpretacji Krzysztofa Banaszyka:
http://bit.ly/future-audio1
http://bit.ly/future-audio2

 

Autor FUTU.RE będzie w tym roku gościem XV Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu. Dmitry Glukhovsky weźmie udział w panelach dyskusyjnych oraz będzie go można spotkać na stoisku Wydawnictwa Insignis w sobotę 25 kwietnia. Ci, którzy nie wybierają się do Poznania na Pyrkon, będą mieli okazję do spotkaniasię z Glukhovskym w piątek 24 kwietniao godzinie 18 wjednym z warszawskich Empików (szczegóły wkrótce) – autor, oprócz rozmowy o FUTU.RE, na pewno uchyli rąbka tajemnicy dotyczącej Metra 2035 – trzeciej części kultowego już Metra 2033.

 

Zapraszamy również do obejrzenia pierwszej części wywiadu z Janem Nachtigallem 2T, Nieśmiertelnym.Wywiad został sfilmowany w jego kubiku w wieżowcu Nawaja. Z kubika Nachtigalla rozciąga się piękny widok na ukochaną przez niego Toskanię.To jego oczami poznajemy świat FUTU.RE, wykreowany przez Dmitrija Glukhovsky'ego.
http://bit.ly/future-jan1

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Futu.re

Dodatkowe informacje:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial