Złota Smuga Jesieni

Opis:

Ona – konsultant literacki, on - detektyw, jak sami mówią, „skazani na samotność i starość". Na zewnątrz opanowani, w środku drzemie w nich niespokojny humanistyczny duch. Los łączy ich podczas wycieczki do Włoch, pomiędzy ołtarzami Donatella, rzeźbami Michała Anioła, a obrazami Rafaela. „Felicita", włoska gościnność i śródziemnomorski klimat – tak rodzi się początek czegoś nowego. Niestety, poezja Wenecji i Rzymu jest tylko przystankiem w drodze do nadwiślańskiej prozy życia. Los nie szczędzi bohaterom trosk, jak magnes, przyciągając i odpychając od siebie. Czy uda im się przezwyciężyć trudności i być razem? Czy wakacyjne zauroczenie może przerodzić się w dojrzałą miłość? Na te i inne pytanie odpowiada książka Maryli Hempowicz Złota smuga jesieni (Wydawnictwo Oskar). Autorka udowadnia, że jesień życia nie musi być bezbarwna, a uczucie może spaść na nas w najmniej oczekiwanym momencie. W tle piękne krajobrazy Mierzei Wiślanej i Kaszub, a także Wiednia, Florencji, Wenecji oraz Rzymu.

 

 

Informacja o autorze: Maryla Hempowicz – urodziła się w Długosiodle na Mazowszu, obecnie mieszka w Sopocie. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała jako redaktor w Wydawnictwie Morskim. Była również konsultantem do spraw literatury i rzecznikiem prasowym Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Towarzystwa Przyjaciół Sopotu. Jest autorką kilku powieści, m. in. "Karolino, pamiętaj", "Ona była modelką", "Julia i mężczyźni".

 

 

Fragment tekstu – "Siedziałam milcząca, zamyślona przy wielkim oknie i podziwiałam oświetlone domy, pałace, mosty, pełne ludzi kawiarenki. Wieczór dodawał urody tej chwili – wszystko przez moment odbijało się w ciemnej tafli wody i znikało, ustępując miejsca następnym kształtom. [...] I wtedy dostrzegłam siedzącego tuż za mną przystojnego mężczyznę o posiwiałej czuprynie i opalonej szczupłej twarzy. Patrzył na mnie czarnymi roześmianymi oczami..."

 

Strona wydawnictwa: www.wydawnictwooskar.pl

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Złota Smuga Jesieni

Dodatkowe informacje:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial