Kryminalne Spotkanie Autorskie Z Grzegorzem Skorupskim
Wszystkich miłośników kryminałów - szczególnie kryminałów retro oraz historii - zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Skorupskim. Rozmowa z autorem będzie dotyczyła m.in. książki „Dom pod czerwonym dębem” czyli trzeciej części cyklu mrocznych kryminałów o prokuratorze Adamie Karskim. 25 listopada o godzinie 18:00 czekamy na Was w chroniącej przed jesienną aurą Bibliotece Oliwskiej. Do zobaczenia!
O autorze:
Grzegorz Skorupski - urodzony w 1969 roku. Absolwent Wydziału Historii UAM w Poznaniu. Autor artykułów, książek historycznych i beletrystycznych. Człowiek tak niejednoznaczny, jak różne są jego gusta muzyczne: stoner, black metal, psychodelic.
Jego książki zdecydowanie wychodzą poza schemat powieści kryminalnych. Oprócz typowych dla tego gatunku wątków związanych ze zbrodnią, pojawiają się odniesienia do problemów, które zawsze pozostają aktualne.
Duże znaczenie ma też tworzony w sposób mistrzowski nastrój i plastyczność opisu, który powoduje, że czytając kryminały retro Skorupskiego niezauważalnie odpływamy w stworzony przez niego świat.
Od kilku lat związany z gdańskim Wydawnictwem Oficynka, gdzie ukazały się jego trzy powieści kryminalne.
2018 Kryminalna Piła: Wyróżnienie w konkursie na najlepszą miejską powieść kryminalną dla „Smaku błękitu”.
2019 Konkurs „Stulecie polskiego kryminału” III miejsce w kategorii kryminał 100 lat temu.
„Smak błękitu” Ciche miasteczko pogrążone w sennej mgle, dekadencka poezja i bezwzględny morderca. Jest deszczowa jesień. Do wybuchu Wielkiej Wojny pozostały trzy lata. Do małego prowincjonalnego miasteczka przyjeżdża prokurator Adam Karski, by objąć stanowisko asystenta sądowego. Nie zdaje sobie sprawy, że wplątuje się w niebezpieczną grę. Czy śmierć jego poprzednika była naturalna, a pewne zdarzenia tylko jemu wydają się tajemnicze?
„Dłonie śmierci” Mroczne piękno zbrodni. Jest rok 1920. Gostyniem wstrząsa fala perwersyjnych morderstw. Czy kryje się za nią seryjny morderca? A może klucz do zagadki znajduje się w twórczości genialnego poety samobójcy? Adam Karski staje przed niezwykle trudnym zadaniem.
„Dom pod czerwonym dębem” Jest burzliwy wieczór 1930 roku. Zygmunt Korniłowski, członek BBWR, biznesman i hedonista, urządza kolację, na której ma ogłosić pewną decyzję. Nie wie, że tej kolacji już nie przeżyje… Morderca rozpoczął już bowiem swoje dzieło. Wie też, że jego przeciwnikiem będzie sam Adam Karski.
Na spotkanie obowiązują zapisy:
Opis i zdjęcie pochodzi od autora.