Witkiewicz, Maciąg, Figura I Inni – Spotkania Autorskie Online Wokół Inspirujących Letnich Premier

Opis:

To ostatnie chwile przed wyczekiwanym sezonem wakacyjnym. Planując urlop, warto sprawdzić nowości wydawnicze, które mogą towarzyszyć nam w chwilach błogiego odpoczynku. W najbliższym tygodniu odbędzie się sześć spotkań autorskich z cyklu Premiera online. Internauci będą mieli okazję porozmawiać o najnowszych książkach z Magdaleną Witkiewicz, Agnieszką Maciąg, Ewą Winnicką oraz Radosławem Figurą, scenarzystą kultowego serialu „Magda M.”. Z kolei Joanna Anger i Anna Piszczek opowiedzą o swoim zbiorze sezonowych przepisów kulinarnych.

 

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

 

Magdalena Witkiewicz – poniedziałek, 14 czerwca, godz. 20:00

 

Co, jeśli naszym życiem nie rządzi przypadek, ale można je zaplanować, kontrolować i przewidzieć? Tuż przed premierą „Wizjera” (Wydawnictwo W.A.B.), najnowszej książki jednej z najpoczytniejszych polskich pisarek Magdaleny Witkiewicz, czytelnicy będą mieli szansę zadać autorce pytania podczas spotkania online. O wirtualnej rzeczywistości i władzy skupionej w niepozornych rękach z pisarką porozmawia Katarzyna Borowiecka.

 

W życiu Laury, młodej samotnej matki, zaczynają dziać się niewiarygodne rzeczy. Niektórzy znajomi bezpowrotnie znikają bez zapowiedzi, inni ulegają dziwacznym wypadkom bądź popełniają samobójstwa. Kobieta zaczyna zastanawiać się, czy podejrzana seria wydarzeń w jej życiu ma jakiś związek z wykonywaną pracą, czyli projektowaniem i prognozowaniem zachowań oraz potrzeb konsumentów. Laura zadaje sobie niepokojące pytania. Czy istnieje „ktoś”, kto steruje ludźmi? Kto to jest? No i najważniejsze – po co to robi?

 

Agnieszka Maciąg – wtorek, 15 czerwca, godz. 18:00

 

Agnieszka Maciąg dzieli się kolejnymi cennymi radami, jak osiągnąć w życiu spokój i spełnienie. W najnowszej książce „Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu” (Wydawnictwo Otwarte) zachęca czytelników do wyruszenia w podróż ku zrozumieniu i odpowiedzi na własne potrzeby. Rozmowę z autorką na temat premierowego wydawnictwa poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

 

– Od wielu lat pielęgnuję w sobie świadomość, że wszystko, co mnie w życiu spotyka, jest darem. Zarówno rzeczy dobre, jak i złe czy trudne mają wielką wartość i ukryty sens. Za każdą ciemnością ukrywa się mnóstwo światła – wiem, że to ja muszę je odkryć, a moje nastawienie jest ważnym elementem uzdrowienia i samoleczenia. Taka postawa otwiera na cenne dary, które procentują przez kolejne lata – komentuje Agnieszka Maciąg.

 

Joanna Brodzik, Daria Widawska i Radosław Figura – środa, 16 czerwca, godz. 20:00

 

Po kilkunastu latach od emisji ostatniego odcinka kultowego serialu, Magda M. powraca. Fani bijącej rekordy popularności telenoweli dalsze losy prawniczki poznają z najnowszej powieści „Magda M. Słoneczna strona” (Wydawnictwo Znak Koncept), napisanej przez scenarzystę Radosława Figurę. To kontynuacja wydanej trzy lata temu „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił”. Z okazji premiery książki odbędzie się spotkanie z autorem, któremu towarzyszyć będą Joanna Brodzik, wcielająca się w serialu w tytułową bohaterkę oraz Daria Widawska, odtwórczyni roli jej najlepszej przyjaciółki. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

 

Magda nie chce ślubu. Biała suknia, welon i marsz Mendelssohna są jednak marzeniem kogoś bardzo dla niej ważnego. Czy Magda powie sakramentalne „tak”? A może wykręci się od ślubu? Agata próbuje odnaleźć się w roli matki. Im bardziej się stara, tym gorsze są efekty. Do czego pchną ją brak zrozumienia ze strony męża i wymagająca teściowa? Czy romans może być lekarstwem na nieudane małżeństwo? Katastrofa wisi w powietrzu. Karolina wiedzie idealne życie. Mecenas Waligóra jest czułym mężem, dzieci dorastają i realizują swoje pasje. Dlaczego zatem kobieta coraz częściej sięga po kieliszek czerwonego wina? Czy otrzeźwi ją groźba rozpadu rodziny? Kobieca przyjaźń potrafi zdziałać cuda, a nawet wyprostować życiowe zakręty. Dobrze mieć się przed kim wypłakać, móc uwierzyć, że nie jest się samą, dojrzeć ciepłe światełko w czyichś życzliwych oczach. Magda Miłowicz i jej przyjaciele po raz kolejny pomagają sobie, niosąc krzepiące przesłanie.

 

Joanna Anger i Anna Piszczek – czwartek, 17 czerwca, godz. 18:00

 

Autorki najpopularniejszego polskiego bloga o rozszerzaniu diety niemowląt i żywieniu dzieci przygotowały kolejne przepisy dla całej rodziny. Podczas spotkania online Joanna Anger i Anna Piszczek opowiedzą o premierowej książce „Sezonowe Alaantkowe BLW” (Wydawnictwo Mamania). Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

 

Tym razem Joanna Anger i Anna Piszczek proponują przepisy dla całej rodziny powiązane z porami roku. Pokazują, jak w pełni wykorzystać sezonową obfitość owoców i bogactwo warzyw, aby przygotowywać zdrowe i niedrogie posiłki. „Sezonowe Alaantkowe BLW” to sto nowych i prostych przepisów, które gwarantują brak kulinarnej nudy przez cały rok.

 

Ewa Winnicka – czwartek, 17 czerwca, godz. 20:00

 

Czy mogliśmy podbić Amerykę? Na to pytanie Ewa Winnicka stara się odpowiedzieć w książce „Greenpoint. Kroniki Małej Polski” (Wydawnictwo Czarne). Podczas spotkania autorskiego online zdradzi fascynujące ciekawostki na temat nowojorskiej dzielnicy zamieszkiwanej przez tysiące Polaków. Rozmowę z pisarką poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

 

Nowojorski Greenpoint – przedsionek ziemi obiecanej, do którego od ponad stu pięćdziesięciu lat przybywają Polacy w poszukiwaniu lepszego życia. Budują swoje kościoły, sklepy, kluby. Niektórzy dorobili się milionów, inni poszli na dno. Książka Ewy Winnickiej to wciągająca kronika tego zakątka Brooklynu. Autorka opowiada o historii „Polish neighborhood”, poczynając od XVII wieku, poprzez kolejne punkty zwrotne, fale imigrantów, rewolucje i przełomy. Zagląda przez okna do zatłoczonych „sabłejów”, odwiedza przytułki dla bezdomnych i eleganckie apartamenty, podczytuje listy i pamiętniki, podgląda wesela i pogrzeby. Słucha opowieści o miłości i nienawiści, ambicji i rezygnacji. Razem ze swoimi bohaterami śni amerykański sen, który ziści się tylko nielicznym. To opowieść nie tylko o Małej, ale i o Dużej Polsce.

 

Empik

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Witkiewicz, Maciąg, Figura I Inni – Spotkania Autorskie Online Wokół Inspirujących Letnich Premier


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial