Startuje Konkurencja Dla Playway’a Na Rynku Wydawniczym! Rusza Fat Dog Games Ze Wsparciem Funduszu Erne Ventures

Opis:

Fat Dog Games, firma tworząca gry online i mobilne na zlecenie, rozszerza profil działalności i staje się wydawcą gier, dla którego kluczowym modelem działania będzie finansowanie niezależnych zespołów deweloperskich.

 

,,Do tej pory tworzyliśmy gry oraz aplikacje społecznościowe i reklamowe na platformy internetowe i urządzenia mobilne. Teraz możemy wspierać tych, którzy lubią i potrafią robić gry – będziemy oferować im know-how i finansowanie, aby mogli realizować własne projekty. W ciągu najbliższych 5 lat planujemy wydać przynajmniej 90 gier. Pierwszymi produkcjami naszej Spółki będą ‘Inner Voices’ (wcześniej znane pod tytułem ‘The Purgatory’) oraz ‘Nonogram Prophecy’.”

DARIUSZ SKRZYPKOWSKI, CEO I PARTNER FAT DOG GAMES

 

Fat Dog Games będzie zajmować się pozyskiwaniem projektów, szkoleniem twórców gier oraz wydawaniem ich produktów na rynkach międzynarodowych - m.in. na Steam, platformach mobilnych, VR i innych. Wydawnictwo ma w planach udzielanie wsparcia finansowego developerom. Modelowe dofinansowanie, obejmujące cały cykl zarządzania produktem, od konceptu po sprzedaż, wynosi 100 000 zł. Z pomocy Fat Dog Games skorzystać mogą zarówno grupy amatorskie jak i małe organizacje. Zasady wsparcia znajdują się na stronie http://www.fatdoggames.com

 

,,Nasze wieloletnie doświadczenie oraz kapitał pozyskany z funduszu ERNE VENTURES, który w nas zainwestował, pozwoli nam kompleksowo pokierować ludźmi i ich projektami, a w konsekwencji w realny sposób korzystnie wpłynąć na rynek gier w Polsce.”

ALEKSANDER SIERŻĘGA, CHIEF EXPERIENCE OFFICER I PARTNER W FAT DOG GAMES

 

Założyciele Fat Dog Games posiadają wieloletnie doświadczenie w branży technologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem gier, a także strategii i kreacji multimedialnych. Dariusz Skrzypkowski, CEO i partner w Fat Dog Games, związany jest ze środowiskiem twórców gier i technologii growych od 2008 r. Dariusz Skrzypkowski stworzył serwis PokazIm.pl oraz współtworzył EduFun zajmujący się projektami edukacyjnymi. Aleksander Sierżęga w Fat Dog Games pełni funkcję koordynatora projektów i partnera. Jest prodziekanem Wydziału Inżynierskiego Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz kierownikiem specjalizacji „Projektowanie gier komputerowych”. Od 2009 roku tworzy gry. Zespół Fat Dog Games współtworzą także specjaliści ds. sprzedaży oraz produkcji gier, m.in. Rafał Korytkowski (wcześniej IQ Publishing oraz Cenega) oraz Radosław Bazak.

 

Wydawnictwo Fat Dog Games: www.fatdoggames.com

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania:

Startuje Konkurencja Dla Playway’a Na Rynku Wydawniczym! Rusza Fat Dog Games Ze Wsparciem Funduszu Erne Ventures


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!