Cztery Premiery Na Ekranach Kin Sieci Multikino

Opis:

Już 16 października w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo cztery filmy: ostatni obraz Marcina Wrony („Chrzest") – thriller „Demon", dramat „Obce niebo" Dariusza Gajewskiego („Warszawa"), kryminał biograficzny „Pakt z diabłem" z Johnnym Deppem oraz komedię „Sypiając z innymi" Leslye Headland („Wieczór panieński").

 

„Demon" to trzeci i zarazem ostatni film w dorobku zmarłego reżysera Marcina Wrony. Poprzedzają go „Moja krew" i „Chrzest" (Srebrne Lwy na festiwalu w Gdyni). W doborowej obsadzie, obok Itaya Tirana - gwiazdy nagrodzonego Złotym Lwem MFF w Wenecji „Libanu", m.in.: Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt i Cezary Kosiński. Piotr (Itay Tiran), nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą (Agnieszka Żulewska). W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia (Andrzej Grabowski) zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. Chwilę po makabrycznym odkryciu Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin.

 

„Obce niebo" Dariusza Gajewskiego, autora obsypanej nagrodami „Warszawy", to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, trzymająca w napięciu niczym najlepszy thriller. Na ekranie obok rewelacyjnych Agnieszki Grochowskiej i Bartłomieja Topy występują znakomita 9-letnia debiutantka Basia Kubiak oraz legenda skandynawskiego kina Ewa Fröling. Basia (Grochowska) i Marek (Topa) od dwóch lat mieszkają w Szwecji wraz z 9-letnią Ulą. Na skutek niewinnego kłamstwa dziewczynki jej losami zaczyna interesować się owładnięta obsesją perfekcyjności pracownica opieki społecznej Anita. Przekonana o słuszności szwedzkiego prawa pozornie robi wszystko dla dobra dziecka. Szwedzka opieka społeczna potajemnie przekazuje Ulę rodzicom zastępczym. Basia i Marek muszą zmierzyć się z bezlitosną biurokracją. W obliczu koszmaru decydują się na dramatyczną walkę o odzyskanie córki, niebezpiecznie balansując na granicy prawa.

 

Trzykrotnie nominowany do Oscara Johnny Depp („Marzyciel") wciela się w rolę cieszącego się złą sławą gangstera Jamesa „Whitey" Bulgera w najnowszym dramacie „Pakt z diabłem" Scotta Coopera („Szalone serce"). W filmie występują również: Joel Edgerton („Wielki Gatsby") jako agent FBI John Connolly, nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch („Gra tajemnic") w roli brata Whiteya i Rory Cochrane („Operacja Argo") jako Steve Flemmi, najbliższy wspólnik Whiteya. Południowy Boston, lata 70. XX wieku. Agent FBI John Connolly (Edgerton) namawia irlandzkiego gangstera Jimmy'ego Bulgera (Depp) do współpracy z FBI. Jej celem jest pozbycie się wspólnego przeciwnika - włoskiej mafii. Obraz opowiada historię tego bestialskiego przymierza, które wymyka się spod kontroli. Whitey bezkarnie łamie prawo, co pozwala mu umocnić swoją władzę i zyskać miano jednego z najbardziej bezwzględnych i niebezpiecznych gangsterów w historii Bostonu.

 

„Sypiając z innymi" Leslye Headland („Wieczór panieński") to współczesna komedia o przyjaźni, związkach, miłości i seksie, nominowana do głównej nagrody na festiwalu Sundance z Jasonem Sudeikisem („Millerowie", „Szefowie wrogowie"), Amandą Peet („Lepiej późno niż później", „Miłość bez końca") oraz Alison Brie („Jeszcze dłuższe zaręczyny", „Mad Man") w rolach głównych. Lainey (Brie) i Jake (Sudeikis) spali ze sobą tylko raz, ale za to ten pierwszy. Kilka lat później wpadają na siebie przypadkiem. Jake to nałogowy kobieciarz, a Lainey uzależniła się od niewłaściwego faceta, który ma żonę i dziecko w drodze. Na kilometr widać, że są dla siebie stworzeni, tylko oni wciąż tego nie wiedzą. Może wszystko by się zmieniło, gdyby tylko przestali sypiać z innymi...

 

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

 

O filmie „Demon"
Reżyseria: Marcin Wrona
Scenariusz: Marcin Wrona, Paweł Maślona
Obsada:
Itay Tiran - Piotr "Pyton"
Agnieszka Żulewska - Żaneta
Andrzej Grabowski - Ojciec Żanety
Tomasz Schuchardt - "Jasny"
Katarzyna Herman - Gabryjelska
Adam Woronowicz - Lekarz
Włodzimierz Press - Nauczyciel
Tomasz Ziętek - Ronaldo

 

O filmie „Obce niebo"
Reżyseria: Dariusz Gajewski
Scenariusz: Dariusz Gajewski, Michał Godzic
Obsada:
Agnieszka Grochowska - Basia
Bartłomiej Topa - Marek
Barbara Kubiak - Ula
Ewa Fröling - Anita
Tanja Lorentzon - Harriet
Gerhard Hoberstorfer - Björn
Per Morberg - Ricky
Oleg Drach - Wasia

 

O filmie „Pakt z diabłem"
Reżyseria: Scott Cooper
Scenariusz: Jez Butterworth, Mark Mallouk
Obsada:
Johnny Depp - James "Whitey" Bulger
Joel Edgerton - John Connolly
Benedict Cumberbatch - Billy Bulger
Dakota Johnson - Lindsey Cyr
Kevin Bacon - Charles McGuire
Jesse Plemons - Kevin Weeks
Peter Sarsgaard - Brian Halloran
Corey Stoll - Fred Wyshak

 

O filmie „Sypiając z innymi"
Reżyseria: Leslye Headland
Scenariusz: Leslye Headland
Obsada:
Jason Sudeikis - Jake
Alison Brie - Lainey
Jordan Carlos - R.A.
Adam Scott - Matthew
Jason Mantzoukas - Xander
Amanda Peet - Paula
Daniella Pineda - Danica
Natasha Lyonne - Kara

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Cztery Premiery Na Ekranach Kin Sieci Multikino


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial