Premiera Teledysku "Playboy" Skowytu

Zwiastun:

Opis:

Dziś premiera teledysku do utworu "Playboy" z nowej płyty zespołu Skowyt "Corrida". Piosenka od kilku tygodni gości w głównej rotacji Antyradia oraz pojawia się w innych rozgłośniach rockowych w Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=Kw_Xkud8EXc

 

"Playboy" to poruszający i emocjonalny utwór, który cofa słuchacza do rzeczywistości lat 90-tych. Można go wręcz nazwać hołdem dla tamtych czasów. W tekście pojawiają się kultowe marki i postaci: program Top Canal, spodnie Lenary i kurtki parki oraz seriale "MacGyver", "Drużyna A" i "Tsubasa". Jest też oczywiście tytułowy magazyn dla dorosłych, który dla dzieciaków z tamtych lat był ekscytującym powiewem "zachodu". Na tle obserwacji subulturowych ("bandy dresów", muzyka punk rockowa) Ługi, wokalista Skowytu, snuje opowieść o dorastaniu w latach 90-tych. Ale utwór ma też drugie dno, bo za beztroską dorastania idzie też przemijanie wszystkiego i wszystkich...

 

"Lata 90-te dla ludzi z mojego pokolenia to okres magiczny. Wszystko było szare i ponure, oglądaliśmy te same bajki, seriale, a potem buntowaliśmy się przy tej samej muzyce. Jednak właśnie to nas połączyło i było dla nas jakimś wspólnym pokoleniowym doświadczeniem" - mówi Ługi - "Do dziś kiedy się spotkają dwie osoby wtedy dorastające od razu zawiązuje się jakaś więź i porozumienie. Nie było komórek, więcej było spotkań zamiast serwisów społecznościowych. Myślę, że każdemu, kto się wtedy wychowywał ten kawałek może przynieść ważne wspomnienia."

 

Obrazek zrealizowała ekipa DFS-Media używając profesjonalnych kamer telewizyjnych HD oraz wprowadzając postprocesing nawiązujący do teledysków z lat 90tych.

 

Płyta Corrida zadebiutuje 12 czerwca nakładem firmy Fonografika.

 

Skowyt: www.facebook.com/skowyty

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Premiera Teledysku "Playboy" Skowytu


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial