Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Walentynki W Teatrze Dramatycznym

Opis:

„Szalbierz" G. Spiro czyli teatr w teatrze, opowieść o wybitnym malarzu Marku Rothko, amerykański dramat psychologiczny „Wszyscy moi synowie" oraz nowy odcinek Kabaretu na Koniec Świata. Zapraszamy na Walentynki w Teatrze Dramatycznym.

 

Na Scenie im. Gustawa Holoubka „Szalbierz". Akcja sztuki rozgrywa się w teatrze w dniu premiery. Na spektakl, który ma uratować teatr od bankructwa, wybiera się całe Wilno, bo tytułową rolę „Świętoszka" ma zagrać gościnnie legenda - Wojciech Bogusławski. Groźba zerwania premiery wisi w powietrzu, ponieważ mistrz pojawia się dopiero kilka godzin przed spektaklem. Przedstawienie reżyseruje Gábor Máté, węgierski reżyser i aktor, dyrektor artystyczny Teatru Katony w Budapeszcie. W roli Bogusławskiego wystąpi Witold Dębicki, w obsadzie między innymi: Sławomir Grzymkowski, Agnieszka Warchulska, Agnieszka Wosińska i Małgorzata Rożniatowska.

 

Na Scenie im. Haliny Mikołajskiej zagramy „Red". Sztukę nagrodzoną prestiżową Tony Award za najlepszy tekst dramatyczny. John Logan sportretował w niej ostatni etap życia Marka Rothki, przygląda się genialnemu artyście niedocenionemu za życia, który pogrążony w depresji i alkoholizmie, nie radzi sobie z nowymi kierunkami w sztuce. Występują Janusz R. Nowicki i Julian Świerzewski.

 

Na Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego „Wszyscy moi synowie" A. Milera. Dramat rodziny fabrykanta Joe Kellera, który dorobił się majątku, dostarczając części do wojskowych samolotów, jest dla Millera punktem wyjścia, by rozmawiać o moralności w biznesie, egoizmie i o niezdrowych fundamentach systemu kapitalistycznego. To bardzo aktualna rzecz, bo dotyczy myślenia o budowaniu polityki firm, ich walce o przetrwanie, o trudnych wyborach, których nie da się uniknąć niezależnie czy jest to czas amerykańskiego kapitalizmu z lat 40., czy XXI wiek. – mówi o spektaklu reżyser Wawrzyniec Kostrzewski. Występują. Adam Ferency, Halina Łabonarska, Martyna Kowalik, Mateusz Weber, Krzysztof Szczepaniak i Piotr Bulcewicz.

 

A na Scenie Przodownik nowy program Kabaretu na Koniec Świata, a w nim między innymi premiera opery buffo „Rejwach czyli polowanie na szynszyla", kącik rozstań, miłość między meblami, będzie rozmach, kolorowe światła i barwne stroje. Wystąpią m.in. Paweł Domagała, Wojciech Solarz, Sebastian Stankiewicz, Zuzanna Grabowska, Olga Sarzyńska, Izabela Dąbrowska.

 

Bilety:22 656 68 44, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Walentynki W Teatrze Dramatycznym


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial