Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Pięć Filmów Premierowo Na Ekranach Kin Sieci Multikino

Opis:

Już 23 stycznia w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo pięć filmów: polską megaprodukcję „Hiszpanka", dramat „Carte Blanche" z Andrzejem Chyrą, film fantasy „Siódmy syn", komedię „Bezwstydny Mortdecai" z Johnnym Deppem oraz komediodramat „Birdman" z Michaelem Keatonem.

 

„Hiszpanka" to film nakręcony z rozmachem, jakiego w polskiej kinematografii od dawna nie było – aktorzy z Hollywood, Austrii, Niemiec, Francji, ponad 1000 godzin planu filmowego, 5000 ujęć, w tym 450 ujęć efektowych, sceny batalistyczne kręcone przy użyciu 6 kamer jednocześnie, 50 kaskaderów, kostiumy sprowadzone z 6 europejskich państw, 2000 statystów i epizodystów oraz dialogi po niemiecku, angielsku, francusku i polsku, 40 automobili, 50 pojazdów konnych. Sceny toczą się na ulicach Londynu, Berlina, Poznania i Warszawy z początku XX wieku, na morzu i w powietrzu, w pociągach, samolotach, automobilach, sterowcach i na okręcie wojennym. „Hiszpanka" to opowieść o kluczowych dla wybuchu Powstania Wielkopolskiego zdarzeniach – dramatycznych okolicznościach przybycia do Poznania Ignacego Jana Paderewskiego i o ludziach, którzy przygotowywali powstanie, a potem w nim walczyli i zwyciężyli. Bohaterami „Hiszpanki" są postacie rzeczywiste i fikcyjne. Pośród nich zarówno Polacy zafascynowani nadprzyrodzonymi siłami, mistycyzmem i spirytyzmem, jak i racjonalni przedsiębiorcy oraz wojskowi i polityczni stratedzy planujący walkę o niepodległość. Premiera Polski - znakomitego pianistę Ignacego Jana Paderewskiego - zagrał Jan Frycz. Obok niego na ekranie widzowie zobaczą m.in.: Crispina Glovera, Bruce'a Glovera, Florence Thomassin, Patrycję Ziółkowską, Jakuba Gierszała, Sandrę Korzeniak, Magdalenę Popławską, Jana Peszka, Tomasza Kowalskiego, Piotra Głowackiego i wielu innych wspaniałych aktorów.

 

„Carte Blanche" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który – aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury – ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. W roli głównej Andrzej Chyra – trzykrotny laureat nagrody dla najlepszego aktora festiwalu w Gdyni („Dług", „Komornik", „W imię..."), który jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć powiedział: „To poruszający, ludzki scenariusz. Chyba najważniejsze w tej historii jest to, że ktoś dotknięty nieszczęściem potrafił to obrócić w coś optymistycznego". Aktor podkreślał także, że film ten może być głosem w ważnej dyskusji społecznej. Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem zewnętrznym problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić swoich uczniów do matury. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

 

W czasach, kiedy czary, magia i legendy splatają się ze sobą, ostatni wojownik tajemniczego zakonu (Jeff Bridges) wyrusza w podróż, aby odnaleźć przepowiadanego w proroctwach bohatera, któremu dane jest władać nadludzką siłą - ostatniego Siódmego Syna (Ben Barnes). Wyrwany ze swojego spokojnego życia na farmie i nie zdający sobie do końca sprawy z roli, jaką przyszło mu wypełnić Tom aka Siódmy Syn podejmuje wraz ze swoim zaprawionym w bojach mentorem wyprawę, której celem jest pokonanie królowej ciemności (Julianne Moore) oraz jej armii zabójców o nadnaturalnej sile. „Siódmy syn" został wyreżyserowany przez Sergeia Bodrova, zdobywcę nominacji do Oscara za „Jeńca Kaukazu".

 

Charlie Mortdecai (Johnny Depp) to charyzmatyczny antybohater z popularnej serii powieści autorstwa Kyrila Bonfiglioli („Don't Point That Thing At Me", „Something Nasty In The Woodshed" oraz „After You With The Pistol"). Arystokrata i klasyczny bon vivant, czerpiący przyjemność z różnych przejawów życia utracjusz, którego nie da się w gruncie rzeczy nie lubić, a także handlarz dziełami sztuki, który – jak nietrudno się domyślić – ma wieczne problemy z pieniędzmi. Wśród płci pięknej znany jest ze swego uroku oraz najbardziej zniewalającego wąsa na Wyspach Brytyjskich. Pewnego dnia wpada na trop zaginionego obrazu Goi zawierającego wskazówki pozwalające przejąć konto bankowe pełne zrabowanego złota. Mortdecai z właściwym sobie wdziękiem i nonszalancją rusza tropem obrazu, flirtując przy tym z niemal każdą napotkaną pięknością. Apetyt na skarb mają jednak także rosyjski oligarcha, amerykański miliarder i pewien tajemniczy terrorysta. Największym rywalem Mortdecaia okaże się jednak jego dawny kolega, a obecnie agent wywiadu Alistair Martland (Ewan McGregor), który ma chrapkę nie tylko na obraz Goi, ale także na piękną żonę Charliego – Johannę (Gwyneth Paltrow).

 

„Birdman" czyli „Nieoczekiwane pożytki z niewiedzy" Alejandro Gonzáleza Iñárritu („21 gramów") to czarna komedia o znanym z roli superbohatera aktorze Rigganie Thomsonie (nagrodzony Złotym Globem Michael Keaton), który stawia czoło wyzwaniu, jakim jest wystawienie sztuki na Broadwayu. Podczas przygotowań do premiery toczy walkę ze swoim ego i robi, co w jego mocy, by uratować karierę, rodzinę i siebie. Czy dzięki teatrowi udowodni światu i sobie, że jest artystą, a nie przebrzmiałą hollywoodzką gwiazdą? Tuż przed premierą odtwórca głównej roli ulega tajemniczemu wypadkowi. Jego sceniczna partnerka Leslie (Naomi Watts) sugeruje zatrudnienie popularnego Mike'a Shinera (Edward Norton). Riggan nie ma do tego przekonania, ale zgadza się, bo jego producent i przyjaciel Jake (Zach Galifianakis) naciska, by zaangażować aktora, który przyciągnie jak najwięcej widzów. Na domiar złego Riggan ma problemy ze swoją dziewczyną Laurą (Andrea Riseborough), córką i asystentką Sam (Emma Stone), która dopiero wyszła z odwyku oraz byłą żoną Sylvią (Amy Ryan).

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Pięć Filmów Premierowo Na Ekranach Kin Sieci Multikino


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial