Spotkanie Autorskie Ze Sławomirem Rogowskim

Opis:

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Rogowskim

Bohaterowie tej historii wkraczają w dorosłość w 1980 roku. Ich ścieżki krzyżują się po raz pierwszy w grudniu kolejnego roku. To ostatnie pokolenie PRL-u i pierwsze pokolenie wolnej Polski. „Widok z dachu" to opowieść o ludziach, którym, dzięki transformacji, udało się osiągnąć sukces i o tych, których czas przemian pozbawił wszelkich złudzeń. Spotkanie z autorem powieści, Sławomirem Rogowskim, odbędzie się 15 stycznia o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

 

Sławomir Rogowski stworzył portret jednego pokolenia, w którym ukazał dwa oblicza Polski. W „Widoku z dachu" zamknął doświadczenia, również te bolesne, Polaków urodzonych w latach pięćdziesiątych. Beztroskie dni, absurdy rzeczywistości mieszają się tu z prawdziwą walką o honor i ojczyznę. To pokolenie żyjące nadziejami na zmianę, któremu rok 1989 roku, jak zwykło się uważać, dał nową szansę. Niektórym się udało, jednak wielu spotkało rozczarowanie. Czy bohaterom książki się powiodło? Czy wykorzystali swoją szansę?

 

W książce ważną rolę odgrywa Grochów, Wawrzyszew, czy takie miejsca jak Pałac Kultury i Nauki oraz akademik na Kicu. „Widok z dachu" to wędrówka przez Warszawę, której oblicze przez lata zmieniały przełomowe wydarzenia i transformacja. To w końcu opowieść o ludziach, którzy ukształtowali stolicę – jej mieszkańcach i tych, którzy szukali i szukają tu szansy na lepsze życie.

 

Sławomir Rogowski, rocznik '57, producent filmowy, scenarzysta, autor słuchowisk radiowych. W swoim portfolio ma kilka festiwali, nagradzane filmy fabularne i seriale, które powstały pod jego nadzorem artystycznym i producenckim. Od dwunastu lat jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Jako pisarz debiutował w 2004 roku wydanym w Wydawnictwie Literackim zbiorem opowiadań „Zima stulecia".

 

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 stycznia o godzinie 19.00 w Kinie Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21 we Wrocławiu. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Zaczytani w kinie". Przed spotkaniem zostanie zaprezentowany film „Tala od różańca" w reż. Sławomira Rogowskiego i Stanisława Zawiślińskiego.

 

Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania:

Spotkanie Autorskie Ze Sławomirem Rogowskim


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!