„Dziewczyny” I „Mów mi Vincent” W Multikinie

Opis:

„Dziewczyny" i „Mów mi Vincent" na ekranach kin sieci Multikino

 

Już 12 grudnia w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo dwa filmy: musical „Dziewczyny" frontmana zespołu Belle & Sebastian oraz komedię „Mów mi Vincent" z Billem Murrayem w roli ekscentrycznej niańki.

 

Sprzedali na świecie milion płyt, teraz frontman zespołu Belle & Sebastian debiutuje filmem „Dziewczyny". Krytycy określili go „orzeźwiająco niekonwencjonalnym" (LA Times), „czarującym, inteligentnym i zabawnym" (Indiewire). Muzyka, marzenia, miłość i odwieczne pytanie, jak przeżyć życie, żeby niczego nie żałować. Kiedy Eve zaczyna pisać piosenki, stosując je jako metodę na radzenie sobie z problemami, nie spodziewa się, że zupełnie odmienią jej dotychczasowe życie. „To film o ulotnej chwili, w której uświadamiasz sobie, czego pragniesz od życia, gdy wciąż jesteś pełen entuzjazmu i poznajesz ludzi, którzy myślą podobnie jak Ty, a możliwości wydają się nieograniczone" - mówi Barry Mendel, producent filmu. Scenariusz wyszedł spod ręki Stuarta Murdocha - frontmana zespołu Belle & Sebastian, dla którego jest to historia „o lecie fajniejszym niż inne, a przynajmniej takim, podczas którego coś się wydarzyło. A właściwie co przydarzyło się dwóm dziewczynom i chłopakowi w mieście podobnym do twojego". Film zdobył specjalną nagrodę jury na festiwalu w Sundance, był także prezentowany na festiwalu Berlinale w sekcji „Generation".

 

Scenariusz komedii „Mów mi Vincent" trafił w 2011 roku na tzw. Czarną listę, czyli zestawienie najlepszych scenariuszy, które nie zostały jeszcze sfilmowane. W tej samej sytuacji znalazł się wtedy m.in. „Django" Quentina Tarantino. Projekt nabrał tempa, gdy główną rolę objął doskonały aktor komediowy Bill Murray („Między słowami"), a w ślad za nim podążyły Melissa McCarthy („Gorący towar") oraz Naomi Watts („Niemożliwe"). Vincent (Bill Murray) to zgryźliwy mizantrop, któremu dni upływają na wyścigach konnych, w ulubionym barze i w towarzystwie zaprzyjaźnionej nocnej damy (Naomi Watts). Pewnego dnia do domu obok wprowadza się Maggie (Melissa McCarthy) z synem Oliverem. Powitanie nowych sąsiadów odbywa się bez ciepłych słów i nie zapowiada początku pięknej przyjaźni. Jednak wiecznie spłukany Vincent dostrzega szansę na podratowanie swego opłakanego budżetu. Zostaje może nie najtańszą, ale na pewno najbardziej ekscentryczną niańką w mieście.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

 

 

O filmie „Dziewczyny"
Reżyseria: Stuart Murdoch
Scenariusz: Stuart Murdoch
Obsada:
Emily Browning - Eve
Olly Alexander - James
Hannah Murray - Cassie
Pierre Boulanger - Anton
Cora Bisset - Panna Browning
Sarah Swire - Balerina
Mark Radcliffe - Findlay
Stuart Maconie - Donovan

 

 

O filmie „Mów mi Vincent"
Reżyseria: Theodore Melfi
Scenariusz: Theodore Melfi
Obsada:
Bill Murray - St. Vincent de Van Nuys
Melissa McCarthy - Maggie
Naomi Watts - Daka
Chris O'Dowd - Brat Geraghty
Terrence Howard - Zucko
Jaeden Lieberher - Oliver
Kimberly Quinn - Ana
Lenny Venito - Trener Mitchell

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania:

„Dziewczyny” I „Mów mi Vincent” W Multikinie


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!