Ostatnio Dodane

Animacje Na Podstawie Lema W Ninateka.pl

ProgramWycieczka w kosmos (reż. Krzysztof Dębowski, 11min., 1961, Polska) – na podstawie scenariusza Stanisława LemaPułapka (reż. Krzysztof Dębowski, 10 min., 1962, Polska) – na podstawie oryginalnego scenariusza Stanisława LemaMaszyna Turla (reż. Jerzy Zitzman, 8 min., 1975, Polska) – animacja krótkometrażowa na podstawie opowiadania o tym samym tytule ze zbioru Cyberiada

Czytaj więcej...

Planeta Słów Druga Odsłona Przestrzeni Słowa!

Miejska Biblioteka Publiczna w SosnowcuKościelna 1141-200 Sosnowiectel. 32 266 43 76

8 kwietnia 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) w Sosnowcu odbędzie się kolejne wydarzenie odbywające się w ramach cyklicznego przedsięwzięcia artystycznego Przestrzeń Słowa. Wydarzenie pn. Planeta Słów stanowić będzie zderzenie poetyckich głosów trójki arcyciekawych poetów młodego pokolenia uchodzących za jednych z najbardziej intrygujących postaci współczesnej polskiej literatury.

Czytaj więcej...

Piotr Beczała - Orkiestra Teatru Wielkiego

Premiera online koncertu: 5 kwietnia, godz. 19.00

Koncert zarejestrowano w Sali Moniuszki Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Łukasz Borowicz - dyrygent

Piotr Beczała - tenor

Orkiestra Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

PROGRAM KONCERTU

Część I

1) Ignacy Feliks Dobrzyński - uwertura do opery Monbar2) Umberto Giordano - Come un bel di di maggio (aria z opery Andrea Chénier)

Czytaj więcej...

Piotr Bąk - Rysunek

Wernisaż na FB: 6 kwietnia 2021, 17.00Wystawa do: 26 kwietnia

Urodził się w Żywcu. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (filia w Katowicach). Dyplom z medalem otrzymał w 2001 roku w Pracowni Projektowania Form Przemysłowych u prof. Jerzego Wuttke. W 2010 uzyskał stopień doktora sztuki, a w 2018 uzyskał habilitację. Od 2004 roku pracował na stanowisku asystenta w Pracowni Rysunku i Malarstwa na kierunku wzornictwo u prof.

Czytaj więcej...

O Wielkim Piątku I Dyngusie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 4 kwietnia br. (niedziela) o godz. 17.00 na drugą część specjalnej edycji Zielonogórskiego Salonu Poezji online pt. O Wielkim Piątku i dyngusie na podstawie pamiętników ks. Jędrzeja Kitowicza, Opis obyczajów za panowania Augusta III.Gospodarz Salonu, scenariusz Andrzej Buck.

Transmisja –

Czytaj więcej...

Nowa Siła Kuratorska

Tegoroczna edycja Nowej Siły Kuratorskiej zbliża się wielkimi krokami. Praca wre głównie na Zoomie, bo w tym roku musieliśmy przenieść działania do internetu.

Nasze kuratorki i kurator pracują aż do przegrzania komputerów, by stworzyć dla Was ciekawe wydarzenia, w których będziecie mogli uczestniczyć ze swoich kanap.

Kolorem tej edycji jest kolor żółty! 

Czytaj więcej...

Konkurs Literacki „40 Pokoleń”

Muzeum Historii Polski ogłasza konkurs literacko-edukacyjny „40 Pokoleń”. Celem konkursu jest przygotowanie tekstów dla dzieci, które zostaną wydane w formie książkowej. Na autorów zwycięskich prac czekają nagrody pieniężne.

Zadaniem konkursowym jest napisanie i zgłoszenie niebeletrystycznych tekstów rozwijających trzy następujące zagadnienia:

Czytaj więcej...

„Wykop I Uwolnij Kulturę” We Wrocławskich Sklepach Tesco!

Głosuj na projekt społeczny „Wykop i uwolnij Kulturę” we wrocławskich sklepach Tesco!

Do 4 czerwca 2018 r. możesz oddać głos na propozycję projektu Stowarzyszenia Sztukaterw programie „Decydujesz, pomagamy”. Za zakupy powyżej 1 zł klient otrzymuje żeton, dzięki któremu może zdecydować, którą organizację chce wspierać w walce o I, II i III miejsce w danym mikroregionie.

Czytaj więcej...

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial