Ogólnopolski Festiwal „Sabat Fiction-Fest” Edycja Czwarta 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w czwartej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sabat Fiction-Fest, nad którym portal sztukater.pl objął patronat medialny. Współorganizatorami Festiwalu jest Stowarzyszenia Sabat Fiction oraz Targi Kielce S.A. na terenie których w dniach 29.09 - 01.10 2017 roku, odbędzie się największe w regionie wydarzenie poświęcone fantastyce i szerokiej popkulturze. Tegoroczną edycję uświetnią goście specjalni m.in. Jacek Komuda (Laureat nagrody im. Leonida Teligi, także nominowany do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Współautor gry fabularnej Dzikie Pola oraz scenariusza do gier z serii Wiedźmin), Michał Gołkowski (Autor wielu powieści opartych na uniwersum S.T.A.L.K.E.R. m. in. znany Ołowiany świt) czy Łukasz Stelmach (Bloger i recenzent komiksów, gier oraz filmów prowadzący popularny kanał "Ichabod" na serwisie YouTube).
Sabat Fiction - Fest zajmuje ważne miejsce na festiwalowej mapie Polski, na trwałe wpisując się w kalendarz tego typu imprez.

 

ogolnopolski festiwal sabat fiction fest edycja czwarta 2017 2

 

Sabat Fiction-Fest to ogólnopolski festiwal fantastyki i gier, organizowany cyklicznie od 2014 roku przez Stowarzyszenie Sabat Fiction oraz Targi Kielce S.A. Jak co roku we wrześniu Kielce stają się polską stolicą fantastyki. Przez trzy festiwalowe dni, 24 godziny na dobę uczestnicy mają niepowtarzalną okazję wziąć udział w prelekcjach, konkursach, turniejach oraz warsztatach, przygotowanych przez pasjonatów specjalizujących się w danej dziedzinie, a także spotkać najwybitniejszych twórców kultury, wśród nich: pisarzy, reżyserów, aktorów, rysowników, malarzy i inne osoby, związane z szeroko rozumianą fantastyką.

 

Do dyspozycji zwiedzających są także liczne atrakcje stałe m.in. wystawy, stoiska tematyczne, wypożyczalnia gier planszowych i komiksów, cieszące się coraz większym zainteresowaniem strefy e-sportu i retrogamingu oraz sesje gier LARP i RPG.
W ramach Festiwalu Sabat Fiction - Fest odbywają się również liczne pokazy.

 

Podczas dotychczasowych edycji zaprezentowały się m.in. Klub Historyczny „Hird”, Grupa rekonstrukcyjna Legion 501 Star Wars, Stalkerzy ze Stalker - Zona Sęki, szkoła szermierki Rebel Fencing, Klub Judo „Żak Kielce”, Grupa Rekonstrukcyjna „Kompania Wolontarska” z Kielc, Trzeci Najemny Oddział Piechoty Japońskiej z Wrocławia oraz liczni przedstawiciele fandomu furry.

 

TRZECIA EDYCJA
Najnowsza edycja „Sabat Fiction - Fest” cieszyła się dużym zainteresowaniem, gromadząc 1600 uczestników, a więc bijąc rekord frekwencji z 2015 roku o przeszło 200 osób. Impreza odbyła się na Targach Kielce S.A., zajmując ok. 7000 m² nowoczesnej powierzchni wystawienniczej, a jej program trwał łącznie 620 godzin i był przygotowywany przez 250 fanów.

 

Zeszłoroczna edycja była również rekordowa pod względem liczby gości specjalnych, reprezentujących różne gałęzie fantastyki. Mieliśmy przyjemność gościć zarówno pisarzy, wśród których znaleźli się Jakub Ćwiek, Marcin Jamiołkowski, Marta Krajewska i Jacek Łukawski, reprezentantów sceny YouTube, czyli Adama Antolskiego i Łukasza Gada, autora kultowego systemu RPG „Kryształy Czasu” Artura Szyndlera oraz przedstawicieli świata nauki, czyli dr. Sylwię Konarską - Zimnicką oraz dr. Łukasza Malinowskiego. Wszystkie spotkania autorskie, prelekcje i dyskusje zgromadziły tłumy uczestników.

 

Oznacza to, że festiwal rozwija się z roku na rok. Jako organizatorzy dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić uczestnikom atrakcje stojące na najwyższym poziomie. Efektem działań jest największa tego typu impreza w regionie świętokrzyskim i jedna z największych w południowej Polsce. Nie jest to jednak kres naszych możliwości, ponieważ infrastruktura i potencjał Targów Kielce pozwalają na jednoczesny udział w festiwalu nawet kilkudziesięciu tysięcy uczestników.

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial