Wieczór Poetycki Katarzyny Georgiou We Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy czytelników na poetycko-muzyczny wieczór Katarzyny Georgiou do Domu Kultury "Bakara" - Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec we Wrocławiu, ul Różana 4-6 w piątkowy wieczór, 14 listopada 2014 o godz. 19:30. Wiersze poetki będzie śpiewać Magdalena Hałajda, zaś sama autorka proponuje czytelnikom i miłośnikom poezji podróż do krainy łagodności, zadumy i wytchnienia.

Spotkanie odbędzie się z inicjatywy Stowarzyszenie Sztukater.

 

wieczor poetycki katarzyny georgiou we wroclawiu

 

O autorce:
Katarzyna Georgiou jest wrocławską poetką, autorką tomiku „Dychotomia Mojej Kobiecej Natury", dwóch tomików wierszy dla dzieci oraz albumu dla kobiet „Czas obietnicy – Macierzyństwo magiczne". Z pasją pracuje z dziećmi jako anglista w Niepublicznym Zespole Edukacyjnym „Alis" we Wrocławiu, a jej warsztaty literacko-plastyczne, prowadzone z twórczym zaangażowaniem w wielu bibliotekach publicznych na terenie województwa są cenione w kręgach szkolno-przedszkolnych. Autorka czynnie uczestniczy w działających Kręgach Kobiecych i wielu warsztatach rozwoju osobistego. Z jej wybraną twórczością można się zapoznać na stronie autorskiej: http://skalnykwiat.blogspot.com/

Katarzyna Georgiou jest nauczycielem z wieloletnim doświadczeniem kanadyjskim, gdzie poza pracą z dziećmi w wieku przedszkolnym, prowadziła również dokształcające kursy muzyczno-artystyczne dla nauczycieli wychowania przedszkolnego w Seneca College w Toronto oraz seminaria konferencyjne na tematy związane z innowacyjnymi metodami pracy z małymi dziećmi. Jest również autorką książki z wierszami angielskimi dla dzieci „Imagination's Light – Funky Poems for Kids". Wielokrotnie już na zajęciach w NZE „Alis", gdzie jest zatrudniona na stałe od wielu lat, goszczą także studenci Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu i lektorzy szkół językowych, by poszerzać swój warsztat zawodowy o umiejętność pracy w zakresie edukacji językowej z małym dzieckiem.

Czytelnik, biorąc jej tomiki poezji do ręki, może się spodziewać przekazu ciepła i miłości wywołujących uśmiech i refleksje. Redaktor Wojciech Sodoś porównał jej poezję i wydane tomiki, a szczególnie album „Czas obietnicy-Macierzyństwo magiczne" do ogrodu rozświetlającego szarzyznę dnia. Profesor Miodek natomiast, szczególnie zachwycił się tomikiem dla Smyków „Dziecięcy Świat", nazywając go „świeżym oddechem po tym wszystkim, co się proponuje pokoleniu mojego wnuczka." Poetka stara się dostarczać tęczowych i wielobarwnych chwil, afirmację piękna w tym chaosie zalewających nas informacji i refleksyjne wytchnienie od codziennego zabiegania i chronicznego braku czasu na życie pełnią doznań.

 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto