Spektakl "Odwiedzając Czarownice" Pod Naszym Patronatem!

25 marca 2012 r. odbyła się prapremiera sztuki pt. "Odwiedzając czarownice" w inscenizacji teatru William – Es działającego przy Zamku Książ. Stowarzyszenie Sztukater objęło patronatem to wydarzenie.

 

Scenariusz widowiska powstał na podstawie książki dla dzieci autorstwa Lidii Miś, która w roku 2004 uhonorowana została Nagrodą Związku Literatów Polskich za najlepszy debiut prozatorski. „Odwiedzając czarownice" jest opowieścią o podróży małej dziewczynki – ośmioletniej Asi, przez świat magicznej baśni. Poprzez karty zaczarowanej książki wnika w nieznany sobie świat, który dzięki jej dobroci zaczyna się powoli zmieniać. Spotyka kolejno siedem czarownic których problemy rozwiązują się dzięki zabiegom owej ośmioletniej dziewczynki. Działania te zaś są tak naprawdę wspierane przez same czarownice, które wdzięczne za pomoc obdarzają Asię magicznymi przedmiotami, nie wiedząc, że tym samym pomagają wzajemnie sobie, choć od wielu lat pokłócone ze sobą nie spotykają się.

 

„Odwiedzając Czarownice" to dziesiąta realizacja Bajkowej Sceny Teatru William-Es. Kolorowa opowieść, która pozwala wejść nie tylko głównej bohaterce, ale i młodym widzom w zaczarowany świat.

 

Po spektaklu widzowie mieli okazję porozmawiać z pisarką, zakupić książki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Źródło relacji: www.wydawnictwodreams.pl

 

spektakl odwiedzajac czarownice

 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.