Spektakl "Odwiedzając Czarownice" Pod Naszym Patronatem!

25 marca 2012 r. odbyła się prapremiera sztuki pt. "Odwiedzając czarownice" w inscenizacji teatru William – Es działającego przy Zamku Książ. Stowarzyszenie Sztukater objęło patronatem to wydarzenie.

 

Scenariusz widowiska powstał na podstawie książki dla dzieci autorstwa Lidii Miś, która w roku 2004 uhonorowana została Nagrodą Związku Literatów Polskich za najlepszy debiut prozatorski. „Odwiedzając czarownice" jest opowieścią o podróży małej dziewczynki – ośmioletniej Asi, przez świat magicznej baśni. Poprzez karty zaczarowanej książki wnika w nieznany sobie świat, który dzięki jej dobroci zaczyna się powoli zmieniać. Spotyka kolejno siedem czarownic których problemy rozwiązują się dzięki zabiegom owej ośmioletniej dziewczynki. Działania te zaś są tak naprawdę wspierane przez same czarownice, które wdzięczne za pomoc obdarzają Asię magicznymi przedmiotami, nie wiedząc, że tym samym pomagają wzajemnie sobie, choć od wielu lat pokłócone ze sobą nie spotykają się.

 

„Odwiedzając Czarownice" to dziesiąta realizacja Bajkowej Sceny Teatru William-Es. Kolorowa opowieść, która pozwala wejść nie tylko głównej bohaterce, ale i młodym widzom w zaczarowany świat.

 

Po spektaklu widzowie mieli okazję porozmawiać z pisarką, zakupić książki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Źródło relacji: www.wydawnictwodreams.pl

 

spektakl odwiedzajac czarownice

 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto