Spotkanie z Pawłem Pollakiem i Krzysztofem Petkiem w Oławie

16 maja 2012r. w księgarni "Matras" w Oławie odbyło się spotkanie z pisarzami - Pawłem Pollakiem i Krzysztofem Petkiem. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Sztukater.

 

 

Krzysztof Petek to autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Urodził się w 1970 roku w Wadowicach. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum. Studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską ukończył w 1994 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracował w studiu radiowym Egida, dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci. Współpraca z Wydawnictwem Siedmioróg przyniosła efekt w postaci serii PORACHUNKI Z PRZYGODĄ. Dla Ossolineum napisał Diamentowy pościg, serie OPERACJA HYDRA oraz GRA wydała Agencja WORD-PRESS. Wydawnictwo Dookoła Świata wypuściło przygodowo-podróżniczą książkę "Zaklęcie dla Golema. Praga", a Zysk i S-ka rozpoczęło wydawanie przygodowych powieści dla czytelnika dorosłego od pozycji "Całe złoto El Dorado".

Krzysztof Petek asystuje Jackowi Pałkiewiczowi, odkrywcy źródeł Amazonki, w wyprawach po Amazonii i Syberii, organizuje samodzielnie wyprawy trekkingowe oraz off-roadowe.

Od roku 2001 jest członkiem Związku Literatów Polskich.

Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty, akcje Noc w bibliotece - Noc detektywów.

Czynnie pracuje jako dziennikarz, nie pozostaje jednak związany z żadną redakcją.

Źródło: www.petek.net.pl

 

Paweł Pollak – pisarz i tłumacz literatury szwedzkiej. Zadebiutował w 2006 roku kryminałem psychologicznym „Kanalia", trzy lata później wydał powieść obyczajową „Niepełni", by wrócić do tematyki kryminalno-sądowniczej w zbiorze opowiadań „Między prawem a sprawiedliwością". „Gdzie mól i rdza" to jego pierwsza powieść z udziałem komisarza Marka Przygodnego.

Źródła: http://oficynka.pl/autorzy/pawelpollak

 

 spotkanie z pawlem pollakiem i krzysztofem petkiem w olawie 1olawa1

spotkanie z pawlem pollakiem i krzysztofem petkiem w olawie 2

spotkanie z pawlem pollakiem i krzysztofem petkiem w olawie 3

 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.