Spotkanie z Pawłem Pollakiem i Krzysztofem Petkiem w Oławie

16 maja 2012r. w księgarni "Matras" w Oławie odbyło się spotkanie z pisarzami - Pawłem Pollakiem i Krzysztofem Petkiem. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Sztukater.

 

 

Krzysztof Petek to autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Urodził się w 1970 roku w Wadowicach. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum. Studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską ukończył w 1994 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracował w studiu radiowym Egida, dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci. Współpraca z Wydawnictwem Siedmioróg przyniosła efekt w postaci serii PORACHUNKI Z PRZYGODĄ. Dla Ossolineum napisał Diamentowy pościg, serie OPERACJA HYDRA oraz GRA wydała Agencja WORD-PRESS. Wydawnictwo Dookoła Świata wypuściło przygodowo-podróżniczą książkę "Zaklęcie dla Golema. Praga", a Zysk i S-ka rozpoczęło wydawanie przygodowych powieści dla czytelnika dorosłego od pozycji "Całe złoto El Dorado".

Krzysztof Petek asystuje Jackowi Pałkiewiczowi, odkrywcy źródeł Amazonki, w wyprawach po Amazonii i Syberii, organizuje samodzielnie wyprawy trekkingowe oraz off-roadowe.

Od roku 2001 jest członkiem Związku Literatów Polskich.

Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty, akcje Noc w bibliotece - Noc detektywów.

Czynnie pracuje jako dziennikarz, nie pozostaje jednak związany z żadną redakcją.

Źródło: www.petek.net.pl

 

Paweł Pollak – pisarz i tłumacz literatury szwedzkiej. Zadebiutował w 2006 roku kryminałem psychologicznym „Kanalia", trzy lata później wydał powieść obyczajową „Niepełni", by wrócić do tematyki kryminalno-sądowniczej w zbiorze opowiadań „Między prawem a sprawiedliwością". „Gdzie mól i rdza" to jego pierwsza powieść z udziałem komisarza Marka Przygodnego.

Źródła: http://oficynka.pl/autorzy/pawelpollak

 

 spotkanie z pawlem pollakiem i krzysztofem petkiem w olawie 3

spotkanie z pawlem pollakiem i krzysztofem petkiem w olawie 2

spotkanie z pawlem pollakiem i krzysztofem petkiem w olawie 1olawa1

 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!