Spotkanie Autorskie z Larą la Voe

Dnia 4 kwietnia 2012r. w księgarni "Matras" w Zielonej Górze odbyło się spotkanie autorskie z Larą la Voe. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Sztukater.

 

***

 

Gościem spotkania w zielonogórskiej Księgarni Matras była Lara la Voe - autorka powieści "3 płatki kamelii".
Lara la Voe: - Ta książka to mój dialog ze światem.

 

- Przeczytałem "3 płatki kamelii" w kilka dni. I nie wiem, jaką miałem gorączkę, bo nie mierzyłem - mówił prowadzący spotkanie z Larą la Voe, pisarz Krzysztof Petek, oddając emocjonalny charakter książki.

 

Właśnie o wywołanie emocji chodziło młodej, dziś 19-letniej pisarce, która swoją powieścią namawia do romantycznej podróży. - Jesteśmy w ciągłym biegu, a ja bym chciała, byśmy się zatrzymali, popatrzyli na swoje życie - tłumaczyła autorka. - Zobaczyli, co nas pociąga, a czego jeszcze nie zrealizowaliśmy. Uwolnijmy umysł. Żyjmy chwilą, ale rozsądnie.

 

 

W "3 płatkach kamelii" zaburzona jest narracja. Wydarzenia skaczą po linii czasu. - W przypadku postaci Weroniki, która jest wybitną francuską malarką, jej wspomnienia są datowane jak obrazy. Wspomnienia innych bohaterów już nie. Tak jest bowiem z naszą pamięcią, wracamy do pewnych oderwanych wydarzeń.

 

Fabuła "3 płatków kamelii" wzięła się z internetu. To na forum serialu "Zagubieni", w formie gry RPG, Lara la Voe powołała do życia swoich bohaterów. Kiedy internauci zaczęli apelować: - Dziewczyno, napisz to i wydaj!, autorka wymazała swoją historię z forum i po półtora roku, pod patronatem stowarzyszenia Sztukater, wydała "3 płatki kamelii" nakładem Novae Res.
Lara la Voe jest zielonogórzanką, która naprawdę nazywa się Sandra Stempniewska. Ma 19 lat.

 

Źródło: www.gazetalubuska.pl

 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.