50 na 50 - Ogólnopolski Konkurs Na Audiobooka

Ogólnopolski konkurs na audiobooka

pod patronatem Stowarzyszenia Sztukater

Mrągowska Spółdzielnia Socjalna PROFIT i Wydawnictwo PROFIT ogłasza konkurs pn. „50 na 50" na wydanie audiobooka z pełną ścieżką dźwiękową i własną muzyką.

Prace można nadsyłać od 4 września 2014 roku do 15 października 2014 roku na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Załącznikiem do konkursu jest jego Regulamin określający szczegółowe zasady udziałuw konkursie oraz preliminarz działań.

 

Poprzez konkurs chcemy wybrać ciekawe dzieła literackie, z których zwycięży tylko jedno, aby stać się całym audiobookiem.

 

Pozostałe dwa miejsca otrzymają możliwość wykonania nagrań dźwiękowych fragmentów swoich dzieł długości do 15 minut.
Stawiamy także na promocję, chcemy wspólnie z partnerami wspierać czytelnictwo i upowszechniać jego nowe, ciekawe formy. Interesuje nas łączenie sztuki poprzez eksperyment muzyczno – literacki, który będzie służył szerokiemu gronu odbiorców.

 

Prace zostaną ocenione przez komisję powołaną przez Organizatorów i partnerów. Spośród nadesłanych prac nasz ekspert Pani Anna Sikorska wybierze 12, które zostaną przekazane dla partnerów. Każdy otrzyma 2 miesiące na zapoznanie się z ich treścią. Po tym czasie odbędzie się 15 grudnia 2014 roku głosowanie na zwycięzców I, II i III miejsca oraz miejsc pozostałych.

 

Za I miejsce nagrodą jest wykonanie pełnego audiobooka, który zostanie nagrany przez Organizatora. Profesjonalną oprawę muzyczną zapewni nasz ekspert, muzyk Pan Tomasz Kolenda (Kolend ART) przy konsultacjach eksperta Marca de Simone z Niemiec – muzyka – pianistę, kompozytora i twórcę. Do nagrania zostaną zaproszone także patronujące nam zespoły jak świetny The Bastard, który swoją twórczością zachwyca coraz większą rzeszę fanów. Wszystko to po to, aby słuchacze tego audiobooka mieli produkt, który ma własną ścieżkę dźwiękową, efekty dźwiękowe i muzykę, która tematycznie będzie związana z treścią. Robimy to głównie z myślą o autorach i niepełnosprawnych odbiorcach.

 

Nagrodą główną w konkursie stanowi nagranie audiobooka, nadanie mu numeru ISBN, wypalenie na płytach w nakładzie do 1000 sztuk z grafiką, wykonaniem opakowań oraz uruchomienie sprzedaży produktu w ramach Wydawnictwa Społecznego PROFIT. Nagrane materiały będą również promowane przez partnerów.

 

Zwycięzcy I, II i III miejsca zostaną wykonane ścieżki dźwiękowe 15 minutowe, które zostaną zamieszczone na stronach Organizatora i patronów i przekazane w ramach promocji szerszej opinii publicznej, aby zwiększyć ilość odbiorców i osób zainteresowanych.

 

Twórca od każdego sprzedanego audiobooka otrzyma od nas 50 % prowizji autorskiej. Umawiamy się na prawo sprzedaży do 1 000 sztuk, potem twórca przejmuje pełnię praw nad audiobookiem i wyłączność.
Prosimy o przesyłanie materiałów w formie plików pdf na adres mailowy z dopiskiem „konkurs 50 na 50". Wszystkie prace zostaną ocenione pod względem merytorycznym.
Spośród zgłoszonych prac zostanie wybranych 12 i ocenionych przez Partnerów we wspólnym głosowaniu.
Ze zwycięzcą zostanie podpisana umowa i nagrany audiobook, który będzie posiadał poza czytanym tekstem przez lektora/-ów efekty muzyczne i dźwiękowe oraz nagraną własną ścieżkę muzyczną.
W ten sposób chcemy tworzyć materiał dla osób niepełnosprawnych, które są niewidome, a poznawanie świata literatury poprzez efekty dźwiękowe znacznie ułatwi im zrozumienie treści lektur. Otwiera także nowe możliwości w tworzonej formie przekazu.
Naszym statutowym obowiązkiem jest działanie na rzecz osób potrzebujących.
Doszliśmy do wniosku, że wsparcie w tym konkursie ma dwutorowy przekrój – raz pomagamy twórcy, a dwa wspieramy osoby niepełnosprawne.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i do udziału.

 

Organizatorem konkursu oraz gwarantem nagród i wydania audiobooka jest Wydawnictwo PROFIT. Innowacja Formy i Treści.

Patronat medialny: Info-Racje, TV Mazurska, ITV Myślenice, portal www.ekonomiaspoleczna.pl.

Eksperci od literatury: Anna Sikorska, Ewa Szyszkowska – Papis.

Patronat muzyczny: Marc de Simone, The Bastard, Kolenda Art Tomasz Kolenda.

Patronat organizacyjny: Stowarzyszenie „Synergia", Stowarzyszenie Educare, International Republic od SpiritualEpicures – I.R.O.S.E. Baden – Baden e.V, Forum Twórcze Atropina www.atropina.pl, Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej SEEiK, "Stowarzyszenie Sztukater - Sztukater.pl".

Patronat honorowy: Józef Król – instruktor, wykładowca, twórca systemu walki wręcz „Full Contact Combat System" – FCCS, SHOBU – Sebastian Westrych, World Krav Maga Academy, Fight Club Myślenice, Kamil Jenek – zawodnik MMA i MuayThai.

Wydawnictwo PROFIT

 

 

Regulamin ogólnopolskiego konkursu „50 na 50"

1. Cel konkursu:

Celem Konkursu jest rozbudzanie zainteresowań literackich, twórczych i z zakresu sztuki słowa pisanego, kształtowanie postaw prospołecznych, poprzez wspieranie tworzenia przekazu twórczości za pośrednictwem którego osoby niewidome będą mogły lepiej zrozumieć dzieła literackie.

2. Adresaci konkursu:
Konkurs adresowany jest do osób zajmujących się twórczością. Nie określamy rodzaju tej twórczości. Interesuje nas wszystko, co można zamknąć w określonej całości - jak np. tomik poetycki czy pisane książki na blogu i w zwartej formie.

3. Zasady uczestnictwa:
Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie własnej pracy o dowolnej tematyce, która nie była wcześniej publikowana w formie audiobooka i nagradzana w innych konkursach o podobnym profilu. Autor musi posiadać prawo do treści.
Prace o dowolnej objętości stron powinny być zapisane w formacie PDF i wysłane na nasz adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem – konkurs na audiobooka. Jeżeli pochodzą ze stron www, prosimy je skopiować, zamieścić w pliku tworzącym całość oraz wskazać adres strony.

Praca musi być opatrzona wybranym przez siebie godłem literowym (pseudonimem) i informacją o wieku uczestnika. W treści maila prosimy podawać dane osobowe twórcy: imię, nazwisko, adres, nr telefonu.

4. Termin składania prac:
Prace należy składać do 15 października 2014 r. włącznie za pośrednictwem maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

5. Prace zostaną ocenione przez komisję powołaną przez Organizatorów i partnerów. Spośród nadesłanych prac nasz ekspert Pani Anna Sikorska wybierze 12 prac, które zostaną przekazane dla partnerów. Każdy otrzyma 2 miesiące na zapoznanie się z ich treścią. Po tym czasie odbędzie się 15 grudnia 2014 roku głosowanie na zwycięzców I, II i III miejsca oraz miejsc pozostałych.

6. Dla wszystkich uczestników, którzy zostaną zakwalifikowani do listy 12 przewidziane są nagrody książkowe. Twórcy poprzez udział w konkursie otrzymają dodatkową szansę na promocję. Stawiamy na wzajemną informacje pomiędzy partnerami i działania.

7. Za I miejsce nagrodą jest wykonanie pełnego audiobooka, który zostanie nagrany przez Organizatora. Profesjonalną oprawę muzyczną zapewni nasz ekspert, muzyk Pan Tomasz Kolenda(Kolend ART) przy konsultacjach eksperta Marca de Simone z Niemiec – muzyka – pianistę, kompozytora i twórcę. Do nagrania zostaną zaproszone także patronujące nam zespoły jak świetny The Bastard, który swoją twórczością zachwyca coraz większą rzeszę fanów. Wszystko to po to, aby słuchacze tego audiobooka mieli produkt, który ma własną ścieżkę dźwiękową, efekty dźwiękowe i muzykę, która tematycznie będzie związana z treścią. Robimy to głównie z myślą o autorach i niepełnosprawnych odbiorcach.

Nagrodą główną w konkursie stanowi nagranie audiobooka, nadanie mu numeru ISBN, wypalenie na płytach w nakładzie do 1000 sztuk z grafiką, wykonaniem opakowań oraz uruchomienie sprzedaży produktu w ramach Wydawnictwa Społecznego PROFIT. Nagrane materiały będą również promowane przez partnerów.
Twórca od każdego sprzedanego audiobooka otrzyma od nas 50 % prowizji autorskiej. Umawiamy się na prawa do sprzedaży do 1 000 sztuk, potem twórca przejmuje pełnię praw nad audiobookiem i wyłączność.
8. Za II i III miejsce wykonane zostaną nagrania dźwiękowe z czytanym utworem długości maksymalnie 15 minut.

9. Zwycięzcy I, II i III miejsca zostaną wykonane ścieżki dźwiękowe 15 minutowe, które zostaną zamieszczone na stronach Organizatora i patronów i przekazane w ramach promocji szerszej opinii publicznej, aby zwiększyć ilość odbiorców i osób zainteresowanych.

10. Zgłoszenie utworu do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, że jest to utwór własny, samodzielny, będący efektem oryginalnych przemyśleń, a także z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych autora pracy w celach promocyjnych niniejszego Konkursu.

11. Zakończenie Konkursu „50 na 50" nastąpi w dniu 15 grudnia 2014 roku wyborem zwycięzców. Wyniki zostaną podane w dniu 16 grudnia 2014 roku po głosowaniu zorganizowanym przez Organizatora.

12. Nagranie i wykonanie audiobooka nastąpi do dnia 30 marca 2015 roku. Wydanie nastąpi do 10 czerwca 2015 roku wraz z wieczorem autorskim z udziałem zwycięzcy, po podpisaniu umowy z Wydawnictwem PROFIT.

13. Nagrody książkowe zostaną przekazane do 30 stycznia 2015 r. wraz z dyplomami uczestnictwa.

14. Materiały dźwiękowo – promocyjne (15 minutowe za I, II i III miejsce) zostaną wykonane i udostępnione do dnia 15 kwietnia 2015 roku.

15. Ze zwycięzcą zostanie nagrany wywiad telewizyjny przeprowadzony przez profesjonalne media do dnia 1 maja 2015 roku.

16. Uczestnicy muszą wyrazić zgodę, że 100 audiobooków zostanie przekazanych bezpłatnie do osób niewidomych, mieszkających na terenie kraju oraz instytucji świadczących pomoc w tym zakresie.

17. Organizatorem konkursu oraz gwarantem nagród i wydania audiobooka jest Wydawnictwo PROFIT. Innowacja Formy i Treści.

18. Patronat medialny: Info-Racje, TV Mazurska, ITV Myślenice, portal www.ekonomiaspoleczna.pl.

19. Eksperci od literatury: Anna Sikorska, Ewa Szyszkowska – Papis.

20. Patronat muzyczny: Marc de Simone, The Bastard, Kolenda Art Tomasz Kolenda.

21. Patronat organizacyjny: Polacy nie gęsi i swoich autorów mają, Stowarzyszenie „Synergia", Stowarzyszenie Educare, International Republic od SpiritualEpicures – I.R.O.S.E. Baden – Baden e.V, Forum Twórcze Atropina www.atropina.pl, Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej SEEiK, "Stowarzyszenie Sztukater - Sztukater.pl".

22. Patronat honorowy: Józef Król – instruktor, wykładowca, twórca systemu walki wręcz „Full Contact Combat System" – FCCS, SHOBU – Sebastian Westrych, World Krav Maga Academy, Fight Club Myślenice, Kamil Jenek – zawodnik MMA i MuayThai.

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial