Inclusion and Democracy - szkolenie w Rumunii

W dniach 5 - 19 stycznia 2020 r. Kamil - wolontariusz Stowarzyszenia Sztukater uczestniczył w szkoleniu „Inclusion and Democracy", realizowanym w ramach programu Erasmus+. Projekt odbył się w miejscowości Krajowa w Rumunii.

 

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY RELACJĘ NASZEGO WOLONTARIUSZA.

 

Kamil

Od 5 do 19 stycznia uczestniczyłem w projekcie „Inclusion and Tolerancy”

 

Projekt miał miejsce w Rumunii w miejscowości Krajowa (Craiova) i dotyczył inkluzji rozumianej, jako procesu społeczny polegającego na włączaniu jednostek i grup w funkcjonowaniu społeczeństwa. W pierwszym tygodniu większość zajęć miała charakter bardziej przygotowawczy i były poświęcone różnym metodą i techniką pracy z dziećmi i trudną młodzieżą – dużo czasu spędziliśmy pracując w różnych grupach przygotowując i praktykując wszystko to, co moglibyśmy wykorzystywać w pracy z młodymi ludźmi z Krajowej. Było to dla mnie i dla moich kolegów dosyć trudne wyzwanie, ponieważ większość dzieci i młodzieży, z którymi mieliśmy okazje się spotkać i razem pracować nie mówiła w języku angielskim. W projekcie oprócz mnie uczestniczyło po 5 osób z Turcji i Rumuni oraz jedna osoba ze Słowacji – myślę, że tak mała liczba uczestników wynikała z niedogodnego terminu.

 

Podczas swojego wyjazdu miałem okazję nie tylko rozwinąć swoje umiejętności z zakresu tzw „miękkich kompetencji” , ale także poszerzyć swoje horyzonty – ten wyjazd był pierwszą okazją w moim życiu żeby poznać Rumunie i kulturę jej mieszkańców – która choć geograficznie znajduje się blisko polskich granic to w sferze mentalnej w moim osobistym wrażeniu znajduje się na przeciwstawnym biegunie 😊

 

Najcenniejszym, a zarazem najsmutniejszym doświadczeniem, które wyniosłem z tego projektu i które zostanie w mojej pamięci na długo jest niewątpliwe wizyta w ośrodku wychowawczym dla trudnej młodzieży (odpowiednik naszego poprawczaka). Okazało się ze chłopaki z ośrodka są naprawdę fajni.

 

Podsumowując zarówno sam projekt jak i czas tam spędzony uważam za udany, dziękuje serdecznie Stowarzyszeniu Sztukater za umożliwienie mi tego wyjazdu

 

Pozdrawiam Kamil Kustra

 

GALLERY/GALERIA:

 

 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!