Win youth challenge - szkolenie we Francji

W dniach 11 - 19 listopada 2019 r. wolontariuszki Stowarzyszenia Sztukater - Karolina, Zuzanna G. oraz Zuzanna O. uczestniczyły w szkoleniu „Win Youth Challenge", realizowanym w ramach programu Erasmus+. Projekt odbył się w miejscowości Noisy-le-Grand w we Francji.

 

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY RELACJE NASZYCH WOLONTARIUSZEK.

 

Karolina

 Projekt WIN YOUTH CHALLENGE, który odbył się we Francji- w Noisy-le-Grand. Szkolenie zorganizowane przez Fédération Nationale des Associations Franco-Africaines (FNAFA) oraz program ERAZMUS+. Miało ono miejsce w dniach 11-19.11.2019 roku. Zajęcia odbywały sie w dwóch językach po francusku i angielsku, każdego dnia rano spotykaliśmy, aby zacząć dzień krótkimi grami, które pozwalały na rozbudzenie ciała, a także na integracje z innymi uczestnikami. Pierwszego dnia nauczyciele zapoznali nas z planem każdego następnego spotkania. Pierwsza część zajęć zaczynała się od 9:30 do 12:00, zaś druga od 15:00 do 18:00. Szkolenie było związane z zakładaniem swojego biznesu, rozwiązywaniem konfliktów, radzeniem sobie trudnych sytuacjach. W środę odbył się wieczór międzynarodowy, na którym każdy uczestnik przygotował krótkie przedstawienie o swojej kulturze i tradycjach, a także przyrządził regionalny przysmak. Następnego dnia mieliśmy spotkanie w Schoolab, w Paryżu, przeprowadziliśmy krótkie wywiady z pracownikami firmy, która pomaga początkującym przedsiębiorstwom. Oczywiście nie zabrakło czasu wolnego na zwiedzanie Paryża, prócz trzech wolnych popołudni, mieliśmy również do dyspozycji całą wolną niedziele. Szkolenie zakończyła uroczysta kolacja, w poniedziałkowy wieczór, której towarzyszył taniec i świetna zabawa. Moim zdaniem projekt był bardzo przydatny, pomógł mi podszkolić języki, poznać nowych ludzi i ich kultury. Szkolenie pokazało mi wiele możliwości, oraz pomogło otworzyć się na tego typu projekty, które z pewnością są świetnym doświadczeniem.

Zuzanna G.

W dniach 11-19 listopada 2019r. wziełam udział w szkoleniu Erasmus "Win Youth Challenge" w Noisy-le-Grand we Francji.

 

Projekt rozpoczął sie 11 listopada (poniedziałek). Był to dzień zameldowania w hotelu. W holu przywitał nas jeden z organizatorów i przydzielił klucze do pokoi. Pierwsze spotkanie odbyło się wieczorem gdy już wszyscy przyjechali. Poinformowano nas o ważnych aspektach, celach i ogólnym planie projektu, oraz zapoznaliśmy się z resztą grupy.

 

Nasz plan dnia: Śniadanie zaczynało się o 7.00 w hotelu. Na zajęcia mieliśmy ok. 10min spacerem, rozpoczynały się 9.00. O 12.00 była przerwa, o 13.00 lunch i czas wolny. Następnie o 15.00 zaczynaliśmy drugą cześć zajęć która kończyła się o 18.00. Później była wspólna kolacja o 19.00 a po niej odpoczywałyśmy w hotelu albo spotykałyśmy się z innymi uczestnikami.

 

Czasami miałyśmy wolne popołudnia na zwiedzanie Paryża i integracje z resztą grupy. Budynek gdzie odbywały się zajęcia był nowoczesny i bardzo dobrze przystosowany. Wykłady były prowadzone w języku francuskim oraz przetłumaczane na jezyk angielski. Warsztaty były m.in. o zakładaniu własnego biznesu w poszczególnych krajach, o konfliktach jakie mogą wystąpić i jak je rozwiązywać, plusach i minusach, o wsparciu dla młodych przedsiębiorców. Dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami oraz radami.

 

W środę odbył się wieczór międzynarodowy. Uczestnicy musieli przygotować dania swojego narodu oraz informacje o ich przygotowaniu. Z każdego kraju musiał być wybrany "podróżnik" który miał zapamiętać te informacje o daniach z innego kraju i przedstawić to wszystkim tam zebranym. Wieczór zakończył się grami oraz tańcami.

 

W czwartek odwiedziliśmy Schoolab w centrum Paryża, gdzie opowiadali nam o swojej firmie, która zajmuje sie pomaganiem w przekształceniu pomysłu na biznes oraz w początkach na francuskim rynku. Następnie mieliśmy czas wolny.

 

Niedziela była dniem wolnym i uczestnicy przeznaczyli go głównie na zwiedzanie Paryża.

 

W poniedziałek odbyło się podsumowanie naszych dotychczasowych prac i całego projektu, oraz uroczysta kolacja i ceremonia wręczenia dyplomów ukończenia danego kursu.

 

Sądze, że kurs "Win Youth Challenge" był bardzo pożyteczny dla mnie jak i reszy uczestników. Dowiedziałam się nowych informacji o zakładaniu i początkach biznesu oraz podszkoliłam oba języki. Dodatkowo poznałam nowych znajomych o wspólnych zainteresowaniach i myślę że takie znajomości mogą przydać się w przyszłości. Polecam udział w takich projektach, nie dość że można poznać świat i nowych ludzi to jeszcze poszerzyć swoją wiedzę.

Zuzanna O.

W dniach 11-19 listopada 2019r. odbyło się szkolenie w ramach programu Erasmus ''Win Youth Challenge'' w Noisy -le-Grand w którym wzięłam udział razem z dwoma koleżankami.

 

Projekt rozpoczął się w poniedziałek, 11 listopada. Był to dzień zameldowania w hotelu. Po chwili oczekiwania w holu hotelu Ibis, przywitał nas jeden z organizatorów i rozdał klucze do pokoi. Pierwsze wspólne spotkanie naszej grupy odbyło się wieczorem. Organizatorzy przedstawili plan oraz zapoznali nas dokładnie z celami projektu oraz wszystkimi innymi ważnymi niezbędnymi sprawami organizacyjnymi. Był to pierwszy wieczór, kiedy mogliśmy poznać się i zintegrować z grupą.

 

Nastpnego dnia ropoczęliśmy zajęcia o godzinie 9.00 w budynku niedaleko naszego hotelu. O 12.00 rozpoczęła się, przerwa, o 13.00 był lunch, następnie mięliśmy czas wolny, a o 15.00 rozpoczynaliśmy drugą część zajęć, która kończyła się o 18.00, o 19.00 spotykaliśmy się ponownie na wspólnej kolacji. Tak zazwyczaj wyglądał nasz plan dnia, z wyjątkiem dni, kiedy mieliśmy wolne popołudnia. Zajęcia były prowadzone w języku francuskim oraz angielskim. Była to bardzo dobra okazja, aby podszkolić oba języki. Warsztaty dotyczyły m. in. rozwiązywania konfliktów i tego, jak sobie z nimi radzić, plusów i minusów własnej działalności, jak w poszczególnych krajach wygląda zakładanie własnego biznesu i z czym się to wiąże. Dowiedzieliśmy się także o wielu możliwościach wsparcia dla młodcych przedsiębiorców. Każdy mógł podzielić się swoim doświadczeniem oraz radami.

 

W środę odbył się wieczór międzynarodowy. Była to okazja aby przedstawić swój kraj, jego kulturę oraz kuchnię. Każdy z uczestników projektu przgotował tradycyjne dla swojego regionu i kraju dania oraz dzielił się wiedzą na ich temat. Ten wieczór zakończył się wspólnymi tańcami i świetną zabawą. W czwartek odwiedziliśmy Schoolab w Paryżu, na następnie razem spędziliśmy czas wolny. Podczas zajęć czerpaliśmy wiedzę, którą następnie mogliśmy wykorzystać pracując nad modelem biznesu. Musieliśmy rozpatrzeć wszystkie kwestie, z którymi zmagają się przedsiębiorcy. Uważam, że było to bardzo przydatne doświadczenie, które na pewno zaowocuje w przyszłości. Niedziela była dla nas dniem wolnym, mogliśmy spędzić ten dzień jakkolwiek chcieliśmy. Większość z nas wybrała zwiedzanie przepięknego Paryża. W poniedziałek odbyło się podsumowanie projektu, czyli uroczysta ceremonia zakończona wspólną kolacją i zabawą.

 

Uważam, że czas spędzony we Francji podczas kursu ''Win Youth Challenge'' był niesamowity. Nie tylko miałam okazję podszkolić umiejętności językowe, jak również poszerzyłam moją wiedzę z zakresu zarządzania oraz poznałam wspaniałych ludzi, z którymi cały czas utrzymuję kontakt. Polecam wszystkim udział w tego typu projekcie, ponieważ wiąże się to ze zdobyciem ogromnego przydatnego doświadczenia.

 

GALLERY/GALERIA:

 

 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!