Circle of life - wymiana na Litwie

W dniach 22-31 lipca 2018 roku uczestniczyłam w wymianie młodzieży „Circle of life”, która odbyła się w miejscowości Perloja na Litwie. Projekt został dofinansowany ze środków unijnych w ramach programu Erasmus+. W wymianie wzięli udział uczestnicy z Chorwacji, Hiszpanii, Słowacji, Węgier, Litwy oraz Polski. Aktywności, w których braliśmy udział podczas projektu miały formę edukacji nieformalnej oraz pozaformalnej, dzięki czemu mieliśmy możliwość nauki praktycznej i czerpania wiedzy z doświadczeń wszystkich uczestników, a nie zdobywania po raz kolejny wiedzy teoretycznej.

Czytaj więcej...

"Participatory photography for intercultural learning" - wymiana w Rumunii

"Participatory photography for intercultural learning"

 

Grupa młodzieży i opiekunów z Polski, składająca się z 13 osób, uczestniczyła w międzynarodowym projekcie Erasmus + pt. "Participatory photography for intercultural learning". Pięć dziewcząt i sześciu chłopców z dwóch polskich miast – Białej Podlaskiej i Częstochowy – wyruszyło 13 lipca samolotem z Warszawy do Bukaresztu.

Czytaj więcej...

Projekt w Chorwacji: "HAVE YOUR SAY!"

W ramach działań Młodzieżowej Rady Miejskiej w Ryglicach od 16 do 23 lipca grupa młodzieży wraz z opiekunem z Zalasowej, brała udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ . Projekt miał miejsce w miejscowości Fuxine w Chorwacji.

  

Czytaj więcej...

Szkolenie w Bułgarii: Youth Work for Shaping an Inclusive Society

Miałam okazję być uczestnikiem projektu  Erasmus + "Praca z młodzieżą na rzecz kształtowania społeczeństwa integracyjnego" w Sofii, w Bułgarii w dniach od 11 do 20 lipca 2018 r., za co jestem naprawdę wdzięczna.

 

Celem tego projektu było m.in. wdrożenie technik zmniejszania barier w integracji społecznej oraz promowanie poszanowania praw człowieka i jego zasług niezależnie od statusu społecznego, religii, płci i rasy.

Czytaj więcej...

"Developing creativity and innovative potential of young people for social inclusion to employability!" - wymiana w Rumunii

W dniach 5-18 lipca 2018 uczestniczyłam w projekcie Developing Creativity and Innovative Potential of Young People for Social Inclusion to Employability w miejscowości Călimănești w Rumunii. Był to dla mnie pierwszy tego typu projekt, nigdy wcześniej nie miałam okazji uczestniczyć w wymianie. W projekcie wzięło udział 70 osób- po 7 osób z 10 krajów: Polska, Estonia, Litwa, Czechy, Malta, Hiszpania, Włochy, Bułgaria, Turcja, Rumunia.

Czytaj więcej...

Szkolenie na Słowacji: Through the Nature to the Best of You(th)

Szkolenie na Słowacji "Through the Nature to the Best of You(th)”

 

Szkolenie to trwało łącznie 11 dni, w tym trzy dni były przeznaczone na punkt kulminacyjny programu czyli “Challenge hike”. Generalnie biorąc, program był ułożony tak, aby zintegrować i przygotować grupę w ciągu kilku dni, następnie udać się “w teren”, a po powrocie wyciągnąć wnioski z tego doświadczenia, samemu przygotować jakąś aktywność na świeżym powietrzu dla dostępnych odbiorców, a następnie spróbować ułożyć plan dowolnej aktywności, którą można by było przeprowadzić w przyszłości z młodzieżą.

Czytaj więcej...

„Youth Event Organizers” - wymiana w Rumunii

Projekt "Youth Event Organizers" mający miejsce w rumuńskim miasteczku Târgu Neamț od 25 czerwca do 3 lipca 2018 sprawił, że wróciłem do swojej ojczyzny będąc innym, lepszym człowiekiem. Gdy pierwszy raz dowiedziałem się o możliwości udziału byłem sceptyczny, gdyż nigdy wcześniej nie miałem okazji przeżyć czegoś podobnego. Teraz wiem, że to najlepsza rzecz, jaka mogłaby mi się przytrafić! Miałem przyjemność współpracować z niesamowitymi ludźmi przepełnionymi pozytywną energią w przyjaznej atmosferze.

Czytaj więcej...

„Circus pedagogy for youth workers" - szkolenie na Węgrzech

Sprawozdanie ze szkolenia „Circus Pedagogy in Youth Work”

23-30.06.2018r., Sikonda, Węgry

W dniach 23-30 czerwca 2018 r. miałem okazję uczestniczyć w szkoleniu o nazwie „Circus Pedagogy in Youth Work”, odbywającego się w miejscowości Sikonda na Węgrzech.

Czytaj więcej...


sztukater logo

Pobierz Logo
  Stowarzyszenie Sztukater - Organizacja Pożytku Publicznego
  Telefon: 0 791566675
  Adres Siedziby:
  Stowarzyszenie Sztukater
  ul. Michała Płońskiego 33/4;
  54-002 Wrocław
  NIP 8943034347; Regon 021739447; KRS 0000398352
  Konto Bankowe: 69175000120000000023662108  Raiffeisen Bank Polska SA
  S.W.I.F.T.: RCBWPLPW

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!