Creative Arts Strategic Endrosement - szkolenie w Chorwacji

W dniach 8-14 listopada 2018 roku miałam okazję uczestniczyć w szkoleniu Erasmus+ “Creative Arts Strategic Endorsement (CASE)”, którego gospodarzem była organizacja non-profit Klub mladih Split (KMS). Oprócz nas, w projekcie wzięli udział reprezentanci z Włoch, Rumunii, Holandii i Francji.

 

Sama podróż do Splitu, gdzie odbywał się projekt nie była najkrótsza.

Czytaj więcej...

Instruments for Social Inclusion - wymiana we Włoszech

Dnia 5 listopada 2018  roku grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Koluszkach w składzie: Filip Szeleszczyk, Patryk Kurc, Julia Kowalczyk, Hubert Cichecki i Kamila Śnieg pod opieką nauczycielki języka angielskiego mgr Joanny Ćmiel wyruszyła na wyjazd na włoską wyspę- Sardynie do miasta Cagliari w ramach realizacji programu Erasmus + ,,Instrument for Social Inclusion". Podróż odbyliśmy samolotem, starując z lotniska Okęcie w Warszawie.

Czytaj więcej...

Be Your Own Boss - szkolenie na Cyprze

W dniach 18-26 października 2018 r. miałem okazję uczestniczyć szkoleniu finansowanym z programu Erasmus+ o nazwie „Be Your Own Boss”, odbywającego się w Limassol na Cyprze, organizowanym przez Dorea Educational Institute. W aktywności, poprzedzonej spotkaniem przygotowawczym w ramach działań organizacji wysyłającej, uczestniczyło 30 osób z 9 krajów (Cypru, Hiszpanii, Włoch, Grecji, Bułgarii, Polski, Rumunii Litwy i Estonii).

Czytaj więcej...

Inspired by Music - wymiana we Wrocławiu

Projekt rozpoczął się 15 października. Pierwszą aktywnością była wizyta w Operze Wrocławskiej. Uczestnicy odbyli spacer z przewodnikiem, zwiedzając najciekawsze zakamarki Opery, zdobywając wiedzę o historii, infrastrukturze budynku i różnych ciekawostkach na temat koncertów operowych. Nie udało się wejść na scenę i stanąć w blasku reflektorów, natomiast obejrzenie przygotowań artystów do występu na żywo z pewnością zrekompensowało tę stratę.

Czytaj więcej...

Szkolenie na Litwie: "4th European Alcohol Policy Youth Conference"

W dniach 12-14 października 2018 roku miałem przyjemność uczestniczyć w czwartej Europejskiej Konferencji Młodzieżowej poświęconej polityce alkoholowej „EAPYC” zorganizowanej przez Litewskie Stowarzyszenie Studentów Medycyny „LiMSA” w stolicy Litwy, Wilnie. Projekt skupiał się na umożliwieniu nabycia poprzez uczestników nowych umiejętności i doświadczeń zawodowych w dziedzinie socjologii, problemów wykluczenia społecznego oraz na zwalczaniu problemów jakie niosą ze sobą używki, takie jak alkohol.

Czytaj więcej...

Szkolenie w Hiszpanii : "Writing+ Lab"

W dniach 10-17 października uczestniczyłam w szkoleniu „Writing&lab”, które odbywało się w malowniczej miejscowości, na północy Hiszpanii - Logrono. Szkolenie prowadzone było przez dwóch trenerów dla 19 uczestników z 10 krajów.

 

Celem szkolenia było zapoznanie się z zasadami dotyczącymi procesu powstawania, składania i realizacji projektu w ramach programu Erasmus+ i działania KA1.

Czytaj więcej...

Wymiana Młodzieży w Turcjii: "Let's Become A Multilingual Family"

W dniach 19 - 27.09. 2018 roku wzięliśmy udział w projekcie "Let´s become a multilingual family" w Antalyi. Krajami uczestniczącymi była Turcja, Portugalia, Bułgaria, Włochy oraz Polska. Dla niektórych z nas był to pierwszy wyjazd tego typu. Program projektu był dość napięty i zróżnicowany, dzięki czemu  mogliśmy zdobyć wiele nowych informacji i nie było czasu na nudę! Workshopy, przeprowadzenie sondy ulicznej czy nagranie filmu to niektóre aktywności z naszego projektu.

Czytaj więcej...

Szkolenie we Francji: "New Perspectives on Employability"

W dniach 17-24 września br. w miasteczku Poitiers we Francji odbyło się dwujęzyczne szkolenie pt. „New opportunities on employability”. Szkolenie tradycyjnie rozpoczęło się od zapoznania się uczestników oraz wyjaśnienia, że podczas szkolenia to edukacja nieformalna i możliwość nauki od siebie nawzajem będzie najważniejsze podczas nadchodzących dni.

 

Podczas pierwszych dni zajęć mieliśmy okazję zastanowić się oraz zgłębić najczęstsze błędy młodych ludzi, które uniemożliwiają im znalezienie odpowiedniego zatrudnienia.

Czytaj więcej...


sztukater logo

Pobierz Logo
  Stowarzyszenie Sztukater - Organizacja Pożytku Publicznego
  Telefon: 0 791566675
  Adres Siedziby:
  Stowarzyszenie Sztukater
  ul. Michała Płońskiego 33/4;
  54-002 Wrocław
  NIP 8943034347; Regon 021739447; KRS 0000398352
  Konto Bankowe: 69175000120000000023662108  Raiffeisen Bank Polska SA
  S.W.I.F.T.: RCBWPLPW

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!