LiteraTura II Strzelin 2014

LiteraTura II Strzelin 2014

Dnia 23. i 24. sierpnia w Strzelinie (woj. dolnośląskie) odbędzie się druga edycja imprezy kulturalnej LiteraTura II Strzelin 2014. Pierwsza edycja wydarzenia, która odbyła się we Wrocławiu, zebrała 28. pisarzy, którzy ostatniego dnia sierpnia 2013r. promowali czytelnictwo w lokalnych terenach. Druga edycja zabawy poświęcona jest szeroko pojętej kulturze oraz odpowiedzialności społecznej.

 

LiteraTura II Strzelin 2014 to dwudniowa impreza, która odbędzie się 23. sierpnia (w godzinach 14:00-00:00) i 24. sierpnia (godz. 12:00-00:00). Na czas wydarzenia burmistrz miasta Strzelin oddaje klucze kulturze, co powoduje, że LiteraTura II Strzelin 2014 odbędzie się w różnych lokalizacjach. Impreza będzie miała charakter otwartego spotkania plenerowego, podczas którego każdy otrzyma możliwość wysłuchania wystąpień zaproszonych gości, wzięcia udział w dyskusjach dotyczących szeroko pojętej kultury oraz w sposób dosłowny „dotknąć sztuki" – zauważyć, iż artyści to ludzie z ogromną pasją, którą potrafią się dzielić z innymi. Pomimo tego, iż nazwa przedsięwzięcia nawiązuje głównie do czytelnictwa, zależy nam na promowaniu nie tylko dobrych książek, ale również i muzyków, malarzy i twórców w każdym tego słowa znaczeniu.

Podczas wydarzenia zostaną postawione dwie sceny – na jednej (w parku) odbędą się koncerty zespołów i wokalistów, grających heavy metal, rock i punk, natomiast na drugiej (na rynku) nieco spokojniejsze brzmienie – blues, ballada i pop. W parku będzie miała miejsce również wystawa malarzy, a w godzinach wieczornych - występy pirotechniczne, magików, akrobatów i grup kabaretowych. W tych dniach odbędą się spektakle grup teatralnych, m.in. warszawskiego Teatru Druga Strefa. Nie zabraknie również bębniarzy, którzy na przestrzeni całego miasta będą zapraszać lokalną społeczność do udziału w festynie oraz artystów, trudniących się żonglerką. Dla dzieci przewidziana jest specjalna strefa, z dmuchanymi zjeżdżalniami, artystycznymi zabawami i możliwością spotkania z pisarzami. Odbędą się również zajęcia fitness, zabiegi wellness i SPA oraz pobór krwi. Pisarze będą mieli okazję zaprezentować swoją twórczość i pasje, związaną nie tylko z pisaniem, na powstałych scenach i w czterech salach audytoryjnych, które znajdują się w ratuszowej wieży. Rozmowy z czytelnikami i podpisywanie książek odbędzie się w wieży i w miejscach, wytworzonych przy scenach. Wydawcy mają szansę stworzenia stoisk w wyznaczonych miejscach – widocznych alejkach parkowych oraz w salach wieży ratuszowej, nieodpłatnie prezentując swoją ofertę. Zaproszonym artystom zapewniamy wyżywienie oraz nocleg. Zaproszenie na imprezę przyjął m.in. Graham Masterton.

Całe wydarzenie ma formę pikniku rodzinnego, z możliwością zaspokojenia potrzeb ducha, ale również i ciała za sprawą swojskiego jedzenia. ;) Impreza zostanie okraszona kwestą charytatywną na rzecz Domu Dziecka w Górcu. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczymy na zakup meblościanek do tej placówki.

LiteraTura II Strzelin 2014 ma na celu zjednoczenie świata kultury, stworzenie rodzinnej atmosfery i pokazanie, że sztuka tak naprawdę jest w nas. Miejsce wydarzenia zostało wybrane celowo – warto bowiem odkrywać uroki małych miast, które swoim pięknem potrafią zaskoczyć.

Podzielmy się tym, co mamy, podzielmy się kulturą!

 

 

Dane kontaktowe:
Organizator: Stowarzyszenie Sztukater, organizacja non-profit
Telefon: 791-566-675
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: www.sztukater.pl / http://facebook.com/Sztukater

Wydarzenie na facebooku: tutaj.

 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z: