Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących
×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 498

Szpital "Królestwo"

Zwiastun:

{youtube}XMGaiw7WYfQ{/youtube}

Opis:

Sezon 1

kingdom hospital 1

Prezentowany przez mistrza horroru, Stephena Kinga Szpital "Królestwo" to napisany przez tego nagrodzonego autora bestsellerowych powieści specjalnie dla telewizji blisko 10 godzinny serial zainspirowany duńskim mini-serialem Królestwo (Riget) autorstwa Larsa Von Triera. King opowiada w nim przerażającą historię Krolestwa - szpitala, w którym zarówno pacjenci jak i personel stanowią mieszaninę dziwaków i szaleńców. Są wśród nich niemal ślepy ochroniarz, pielęgniarka, mdlejąca regularnie na widok krwi i sparaliżowany artysta, którego powrót do zdrowia byłby prawdziwym cudem.
Kiedy na korytarzach zaczyna rozbrzmiewać głos cierpiącej małej dziewczynki, zarówno pacjenci, jak i personel lekceważą sugestie, jakoby w szpitalu działy się rzeczy nadprzyrodzone... na swoje własne ryzyko.
[opis dystrybutora]

Odcinek:

1

Thy Kingdom Come:

W fabryce Gates Fall wybucha pożar w wyniku, którego ginie większość dzieci tam pracujących. Po wielu latach na gruzach fabryki staje potężny szpital „Królestwo”. Jego załoga składa się z sanitariuszy bojący się ratować ludzi, dość ekscentrycznych lekarzy, a także niedowidzących strażników. Ekipa ta powiększa się wraz z przybyciem nowego szefa neurochirurgii, doktora Stegmana, który już wprowadza mały zamęt do zwartej grupki personelu. W międzyczasie na stół operacyjny trafia wzięty malarz o imieniu Peter Rickman, który został potrącony na jednej z dróg podczas codziennego joggingu, a sprawca uciekał z miejsca wypadku. Lekarze wróżą, że pozostanie sparaliżowany już do końca życia, co wywołuje załamanie u jego żony. Ku zaskoczeniu wszystkich dochodzi do cudu, nikt oprócz Rickamana nie wie jednak, że jego cudowne ozdrowienie zawdzięczać może duchom nawiedzającym szpital. W tym samym czasie dochodzi do trzęsienia ziemi, po którym jedna z pacjentek, Pani Druse, zaczyna słyszeć dziwne odgłosy w szybie wentylacyjnym jednej z wind. Starsza kobieta wierzy, że szpital jest nawiedzony i nie ma zamiaru pozostawać na to obojętna.

2

Death's Kingdom:

Doktor Stegman zaczyna zauważać, ze pracownicy szpitala nie są tak kompetentni jak być powinni. Ponadto ma zamiar położyć kres pasożytowaniu Pani Druse na szpitalu „Królestwo”, która w ciągu obecnego roku była na obserwacji aż sześć razy. Niczego nieświadoma pacjentka wraz z grupą innych pacjentów postanawia odprawić rytuał w świetlicy, aby porozumieć się z duchami szpitala. W międzyczasie do pokoju, w którym leży Peter Rickman przywieziony zostaje nowy pacjent- David Hooman- oszkodowany w wyniku upadku z dachu swojego domu. Malarz szybko zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie on jest odpowiedzialny za jego opłakany stan.

3

Goodbye Kiss:

Do szpitala „Królestwo” trafia więzień, któremu dziewczyna przesłała wraz z listem narkotyki. Mężczyzna trafia na oddział, a lekarze próbują zrobić wszystko co w ich mocy, aby go ocalić. Jego dziewczyna nie ma takiego szczęścia i umiera w skutek przedawkowania. Doktor Stegman zaczyna mieć dość szpitala, a jego samopoczucia nie poprawia rozmowa z matką dziewczynki, której poszatkował mózg podczas operacji. Tymczasem doktor Hook po tym jak zobaczył martwą dziewczynkę w szybie windy sprowadza z powrotem do szpitala panią Druse, która najwyraźniej ma doświadczenie z niespokojnymi duchami, które właśnie zaczynają budzić się w szpitalu.

4

West Side of Midnight:

Najlepszy przyjaciel Pani Druse o imieniu Lenny jest umierająca. Kobieta chce mu towarzyszyć w ostatnich chwilach życia. Kiedy umiera staruszka prosi go, aby nie spieszył się w drodze na tamtej świat i spróbował odnaleźć małą dziewczynkę, która nawiedza szpital. Tymczasem w pokoju Petera Rickmana duch tajemniczego chłopca porozumiewa się z więźniem przeniesionym do jego pokoju i namawia go, aby zamordował staruszkę kiedy przyjdzie porozmawiać z Rickmanem. W szpitalu dochodzi także do osobistej tragedii jednego z lekarzy- Louisa Traffa, kiedy przywieziona pielęgniarka o imieniu Emma umiera. Okazuje się, że jest nie tylko byłą żoną lekarza, ale także matką jego syna- Elmera.

5

Hook's Kingdom:

Pewien bezdomny trafia na stół operacyjny, kiedy zaczyna bredzić o duchach i rozwala sobie głowę. Podczas operacji, którą przeprowadza Stegman, bezdomny budzi się i z dziurą w głowie zaczyna mówić o obecnej na sali małej dziewczynce z dzwoneczkiem. Tymczasem doktor Hook przyprowadza swoją współpracownicę- doktor Draper, do swojego mieszkania, który znajduje się w sieci tuneli połączonych ze szpitalem „Królestwo”. Oczekują tam na panią Druse, z którą mają rozprawiać o dziwnych wydarzeniach w szpitalu. Peter Rickman wciąż pozostaje w stanie uśpienia, co jakiś czas się przebudzając. Zagrożenie dla niego stanowi duch młodego chłopca o imieniu Paul, który chce pozbyć się wszelkich strażników małej Mary.

6

The Young and the Headless:

Mała Mary przychodzi do Rickmana i zabiera go do starego szpitala „Królestwo”, gdzie w jednym z korytarzy leży uwięziony i umierający Antubis. Liczy na to, że pacjent będzie w stanie mu pomóc, gdyż bez jego pomocy Paul bezkarnie będzie krzywdził ludzi. W międzyczasie dochodzi do kolejnego trzęsienia ziemi, które wyprowadza z równowagi ludzi. Wtedy właśnie doktor Stegman przechodzi inicjację do tajnego stowarzyszenia o nazwie Strażnicy Królestwa, które strzeże tajemnic szpitala. Podczas uroczystości zostaje ranny, a jadąc windą trafia na korytarze starego szpitala. Pani Druse chce jak najszybciej porozumieć się z Rickmanem, aby poznać imię ducha dziewczynki. Przypadkowo jest świadkiem, jak przebywający z nim jednym pokoju seryjny morderca jest nakłaniany przez ducha Paula do zabójstwa malarza.

7

Black Noise:

Do szpitala trafia sejsmolog mający badań przyczynę trzęsień ziemi, które nawiedzają szpital „Królestwo”. Ze względu na spore odurzenie sejsmologa niewielu wierzy w jego słowa, kiedy mówi, że trzęsienia ziemi spowodowane są niespokojnymi duszami uwięzionymi pod szpitalem. Najbardziej sceptycznie podchodzi do tego doktor Stegman, który wciąż wypiera ze swojej świadomości nadprzyrodzone wydarzenia, których sam doświadczył. Nowym pacjentem jest także pewien prawnik, któremu lekarze zmuszeni są poszukać serca do przeszczepu. W tym samym czasie Pani Druse wciąż próbuje się porozumieć z małą Mary, dlatego też sprowadza do pokoju Rickaman jej lalkę.

8

Heartless:

Rickman znajduje w lalce artykuł z roku 1869 mówiący o pożarze w fabryce Gates Fall. Odnajduje w nim także nazwisko ducha, który go odwiedza- Mary Jensen. Pani Druse jest zachwycona takim obrotem spraw, ale doktor Stegman wciąż depcze jej po piętach niezadowolony z jej dalszego przebywania w szpitalu. Przebywający na OIOMie prawnik robi wszystko, aby odnaleźć dla siebie dawcę serca. Myśli o tym, że umierający na poparzenie więzień leżący razem z nim w pokoju będzie idealnym kandydatem. Wkrótce jednak dochodzą go wieści o samobójstwie pewnego miliardera, dzięki któremu można będzie dokonać przeszczepu. Prawnik nie zdaje sobie sprawy z tego, że duchy nawiedzające szpital mają wobec niego inne plany.

9

Butterfingers:

Cały szpital „Królestwo” ogląda mecz baseballowy licząc na wygraną drużyny The Robins. Wszyscy pamiętają, kiedy to w 1987 roku przegrali mecz pucharowy, gdy Earl Candleton nie złapał piłki w końcu meczu. Wkrótce po zakończeniu meczu do „Królestwa” trafia były baseballista, który próbował odebrać sobie życie. Teraz utknął pomiędzy światami i Mary chce pomóc mu się wydostać z korytarzy starego szpitala, gdzie przetrzymywany jest przez Paula. Musi się jednak pospieszyć, gdyż doktor Stegman zleca rezonans, nie wierząc w to, że maszyna na zawsze pozbawi Candleton'a powrotu ze świata pomiędzy.

10

On the Third Day:

W pobliżu szpitala „Królestwo” dochodzi do zabójstwa wielebnego Jimmy`ego. Kiedy wisi ukrzyżowany w uliczce przy swoim kościele odnajduje go jeden z parafian, który doświadcza z jego strony cudu. Czym prędzej udaje się do kościoła z tą wieścią, gdzie wierni oczekują na kazanie wielebnego. Wielebny zostaje zabrany do szpitala, gdzie doktor Havens i Massingale przeprowadzają jego autopsję. W międzyczasie przed szpitalem zbierają się tysiące wiernych, którzy słyszeli dokonywanych po śmierci przez wielebnego. Oczekują trzeciego dnia, licząc na to, że wielebny powstanie z martwych. Podczas oczekiwania dochodzi do trzęsienia ziemi, które więzi w podziemiach szpitala lekarzy.

11

Seizure Day:

Doktor Stegman przygotowuje się do przesłuchania w sprawie doprowadzenia Mony Klingerman do stanu uniemożliwiającego jej normalne funkcjonowanie. Prosi swoją ukochaną doktor Abelson, aby zniszczyła kopię raportu z operacji. W tym samym Elmer Traff ma skopiować ten sam raport, a syn Pani Druse- Bobby, za prośba swojej matki ma zdobyć akta Mary Jensen. W międzyczasie Rickman za pomocą Mary doznaje wizji, w których widzi co się działo podczas pożaru sprzed ponad 130 laty. Natomiast sejsmolog uzmysławia doktorowi Hookowi oraz Draper skalę zagrożenia jakie niesie za sobą dalsze przebywanie w szpitalu „Królestwo”.

12

Shoulda' Stood in Bed:

Doktor Hook i doktor Draper rozpoczynają swoją zemstę na Stegmanie, w wyniku której ma on zapłacić za swoje skandaliczne czyny, których dopuścił się w czasie swojej kariery medycznej. Sejsmolog dowiaduje się, że następne trzęsienie ziemi będzie katastrofalne dla szpitala „Królestwo”, a także ludzi, którzy się w nim znajdują. Pani Druse podczas odwiedzin u Rickmana dowiaduje się co musi zrobić, aby ocalić szpital. Udają się do laboratorium snu, gdzie muszą odprawić seans spirytystyczny i dać spocząć Mary, aby nie mogła zniszczyć szpitala.

13

Finale:

W laboratorium snu doktor Hook, doktor Draper, doktor Traff, pani Druse, Peter Rickman, a także pielęgniarze Abel i Christa, przygotowują się do seansu, który ma ocalić szpital „Królestwo”. W tym celu pani Druse opowiada wszystkim o tym, co wydarzyło się w tym miejscu przed ponad 100 laty. Ku zaskoczeniu wszystkich mała Mary objawia się wraz z Antubisem, nie tylko tym uczestniczącym w seansie, ale także ich stróżami. W tym samym czasie Stegman, za namową Paula, postanawia wykończyć wszystkich, którzy zniszczyli jego karierę. Wkracza w czasie seansu do laboratorium snu i wraz ze wszystkimi przenosi się do krainy starego „Królestwa”. Nie do końca zdając sobie sprawę, co właściwie mają uczynić podczas swojej misji, aby powstrzymać trzęsienie ziemi powodujące zniszczenia w szpitalu „Królestwo”, podążają ciemnymi korytarzami, licząc na to, że gdy nadejdzie odpowiednia pora będą wiedzieli co robić.

 


Obsada:

Doktor Stegman Bruce Davison
Pani Druse Diane Ladd
Doktor Hook Andrew McCarthy
(narrator) Stephen King
Paul Kett Turton
Peter Rickman Jack Coleman
Doktor Christine Draper Allison Hossack
Mona Klingerman Emily Tennant
Firecracker Man Ron Selmour
Mary Jensen Jodelle Ferland
Natalie Rickman Suki Kaiser
Doktor Elmer Traff Jamie Harrold
Pielęgniarka Carrie Von Trier Lena Georgas
Doktor Brenda Abelson Meagen Fay
Christa Jennifer Cunningham
Abel Lyon Brandon Bauer
Doktor Louis Traff William Wise
Otto / Blondie (głos) Julian Richings
Bobby Druse Del Pentecost
Doktor Lona Massingale Sherry Miller
Policjant Michael Daingerfield
Kelner Ivan Čermák
Geoffrey Wilkster John Cassini
Zastępca szeryfa Anderson Michael Adamthwaite
Doktor Jesse James Ed Begley Jr.
Danny Ty Olsson
Dostawca Peter New
Doktor Egas Gottreich Bill Meilen
Kobieta chora na chorobę Parkinsona Brenda McDonald
Dziewczyna Bensona Evangeline Lilly
(narrator) William Morgan Sheppard
Rolf Pederson Jim Shield
Liz Hinton Janet Wright
Technik MRI Lorena Gale
Frank Schweigen Paul Perri
Doktor Richard Shwartzton Gerard Plunkett
Anestezjolog Peter Shinkoda
Sheldon Fleischer Michael Lerner
Ollie Benjamin Ratner
Dave Hooman Ryan Robbins
Doktor Sonny Gupta Zak Santiago
Lenny Stillmach Antony Holland
Julie Penelope Corrin
Siostra Brick Bannerman Beverley Elliott
Reporter Duncan Minett
Facet z tłumu Brad Dryborough
Technik medyczny David Quinlan
Żołnierz Richard Zeman
Harriet Lenore Zann
Sol Tarus Alex Zahara
Pani Fleischer Kathryn Witt
Janice McManus Kathryn Kirkpatrick
Myron Overdick Norman Armour
Wielebny Jimmy Criss Christopher Heyerdahl

 
 

Podziel się!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Szpital "Królestwo"

Additional Info:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial