Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Gdzie Pachną Stokrotki Sezon 2

Zwiastun:

Opis:

Skosztuj przepysznej drugiej porcji serialu Gdzie pachną stokrotki, wielokrotnego zdobywcy Nagród Emmy. W tym sezonie cukiernik z Papen County z niezwykłą umiejętnością budzenia zmarłych i jego przywrócona do życia ukochana Chuck, mają więcej do zaoferowania w swoim menu niż tylko spotkanie z Człowiekiem Rojem i Kurczakowym Magnatem. A wisienką na torcie są sekrety, które wychodzą na jaw wraz z - dosłownie i w przenośni - szkieletami rodzinnymi odwiedzającymi Słodką Dziurkę. Podczas gdy kelnerka Olive Snook dołącza do żeńskiego akademika zakonnic, by wyleczyć złamane serce, cukiernik, który je złamał ukrywa Chuck przed jej ciotką Vivian i matką Lily, które myślą, że ta nie żyje. Oczywiście, w rezultacie zostaje wskrzeszony także ojciec Chuck, który akurat cieszył się statusem zmarłego. Prywatny detektyw Emerson Cod ma problemy z własnym tatusiem, a jego kradnąca dzieci mamuśka znajduje się w centrum przeklętej sprawy o morderstwo. Ten niezwykły i dowcipny serialowy rarytas uzależnia jak pyszne ciasto śliwkowe w wykonaniu cukiernika. 

Odcinek

1

Bzzzzzzz!:

W wyniku zatrucia giną wszystkie pszczoły należące do Chuck. Dzięki pomocy Neda pszczoły ożywają. Tymczasem do Emersona przychodzi Dusty Fitz, prosząc o rozwikłanie zagadki śmierci żony. Podejrzewa, że kobieta miała romans w pracy. Podsłuchując ją Dusty dowiedział się także, że zamierzała kogoś opuścić, ale nie jest pewny, czy chodziło o niego, czy o kochanka. Kentucky Fitz była za życia twarzą znanej firmy Betty's Bees. Zginęła za kierownicą samochodu od ukąszeń pszczół. Emerson, Ned i Chuck udają się do kostnicy, żeby z nią porozmawiać. Kobieta mówi, iż nie miała żadnego romansu, ale chciała zwolnić się z pracy. Nie widziała twarzy mordercy. Wie tylko, że rozpylił na niej coś, od czego pszczoły zaczęły ją kąsać. Chuck udaje się na rozmowę z Woolseyem Nichollsem, dawnym rywalem Betty's Bee, który teraz wykupił firmę. Woolsey twierdzi, że Kentucky na pewno nie chciała się zwolnić, bo była twarzą nowej kampanii wizerunkowej. Ponieważ Woolsey zaczął usuwać w cień Betty, dotychczasową gwiazdę firmy, wydaje się, że to ona jest główną podejrzaną. Emerson postanawia umieścić w Betty's Bees szpiega. Okazuje się, że podejrzenia wobec Betty zdają się mieć swoje uzasadnienie. Tymczasem do Pie Hole przybywają ciotki Chuck, Vivian i Lillian.

2

Cyrk Cyrk:

Ned skrzętnie ukrywa niezadowolenie z powodu wyprowadzenia się Chuck do mieszkania naprzeciwko. Od kiedy Emerson zaliczył kilka udanych śledztw, nie narzeka na nadmiar wolnego czasu. Pewnego dnia przychodzi do niego Georgeann Heaps. Kobieta martwi się o córkę Nikki, która uciekła z domu. Policja twierdzi, że jest to zwykła młodzieńcza ucieczka, jakich wiele. Georgeann chce, by sprawą zajął się Emerson. Twierdzi, że ucieczka nie jest w stylu córki, bo dziewczyna boi się być sama. Mając w pamięci wspomnienia o własnej córce, detektyw przyjmuje zlecenie. W Pie Hole Chuck przejmuje obowiązki Olive, która przeniosła się do zakonu, gdzie jedną z jej przełożonych jest Lily. Emerson wraz z Chuck i Nedem przesłuchują koleżankę Nikki. Dziewczyna zdradza im, że Nikki uciekła w poszukiwaniu sławy, po czym kieruje ich do chłopaka Nikki, mima Rocky'ego. Detektywi znajdują jego samochód, jednak właściciel okazuje się być martwy. Wskrzeszony przez Neda mówi, że Nikki zostawiła go dla jakiegoś klauna. Wskazówki doprowadzają Emersona i Neda do cyrku, kierowanego przez Arnauda Baileya. Okazuje się, że poprzedniej nocy Nikki wyszła z Jackiem Johnnym. Podążając trasą, na której klaun był ostatnio, Emerson i Ned natrafiają na samochód wypełniony zwłokami. Jest wśród nich Jackie Johnny, ale nie ma Nikki. Wszystkie wskazówki prowadzą z powrotem do cyrku. Tymczasem Chuck robi wszystko co może, żeby uniknąć konfrontacji z Vivian.

3

Złe nawyki:

Chuck umawia się na spotkanie z genealogiem, który ma jej pomóc odkryć prawdę o rodzicach. Tymczasem Olive wraz ze świnką Pigby i pod okiem siostry Larue poszukują trufli. Larue pokazuje Olive, jak rozpoznawać grzyby po zapachu, po czym udaje się do dzwonnicy, by wypolerować dzwony. Nagle siostra Larue wypada z klasztornej wieży. Matka Przełożona i ojciec Ed stwierdzają, że było to samobójstwo. Olive jednak nie wierzy i postanawia zatrudnić Emersona, który wydaje się być niezwykle rozbawiony faktem, iż Olive została zakonnicą. Przebrani w szaty zakonne Ned, Emerson i Chuck udają się do klasztoru. Tam, dzięki zdolnościom Neda, ożywiają siostrę Larue. Kobieta zaczyna jednak wykrzykiwać coś o zagubionych diamentach i uciekać. Ned zmuszony jest więc do ponownego uśmiercenia siostry, zanim czegokolwiek się od niej dowiedzieli. W celi zmarłej zakonnicy Emerson znajduje ukrytą komnatę, wypełnioną zakazanymi w klasztorze dobrami. Wydaje się, że mordercą Larue jest Matka Przełożona, która chciała przejąć rzeczy do niej należące. Okazuje się jednak, że w komnacie jest kolejne przejście prowadzące do kuchni jednej z pobliskich restauracji. Tamtejszy kucharz Hansel Van Getz wyznaje, że miał z siostrą Larue umowę. Ona dostarczała mu trufle, on jej dobra zakazane w zakonie. Z czasem jednak narodziło się między nimi uczucie.

4

Towarzysze:

Coda odwiedza matka, która jest również detektywem. Emerson nie mówi Caliście o 7-letniej córce, którą utracił oraz o napisaniu książki, mającej mu pomóc w jej odzyskaniu, a którą bez powodzenia próbuje wydać. W biurze pojawia się Veronica Villanueva, która prosi o rozwiązanie zagadki morderstwa jej najlepszego przyjaciela Joe. Sprawę przejmuje Calista. Tymczasem Emerson zajmuje się zleceniem od Eugene'a Halifaksa, którego przyjaciela również ktoś zabił. Okazuje się, że w jednej i drugiej sprawie ofiarą jest ta sama osoba. Emerson, Chuck i Ned udają się do kostnicy, by porozmawiać z Joe. Ned wskrzesza mężczyznę, który wspomina kobietę o imieniu Downy i przyznaje, że zarówno Veronica, jak i Eugene byli jego przyjaciółmi. Okazuje się, że Joe pracował w firmie, która wynajmowała samotnym ludziom przyjaciół za pieniądze. Detektywi udają się do prezesa firmy Buddy'ego Amicusa, który pokazuje Nedowi maszynę do przytulania. W tym czasie Emerson przeszukuje biurko Buddy'ego i znajduje adres Joe. Chuck i Olive starają się o pracę w firmie Amicusa, dzięki czemu poznają recepcjonistkę Barb. Wkrótce odkrywają, że to ona jest tak naprawdę Downy, którą Joe bardzo kochał i chciał dla niej zostawić firmę. Dziewczyna ginie jednak zgnieciona przez maszynę do przytulania. Po wskrzeszeniu mówi, że zabił ją ktoś przebrany za maskotkę drużyny futbolowej.

5

Graj w Dim Sum, a stracisz:

Do Pie Hole przychodzi Dwight Dixon, mężczyzna który twierdzi, że znał ojca Neda. Ned mówi, że nie widział ojca od 20 lat i nie wie, gdzie go szukać. Chuck i Olive postanawiają jednak go znaleźć. Pod wskazanym przez Neda adresem zastają bliźniaków Maurice'a i Ralstona, którzy mówią, że ojciec ich opuścił. W tym czasie Emerson znajduje kartkę z prośbą o pomoc. Udaje się więc do chińskiej restauracji, by porozmawiać z treserką psów Simone Hudin. Kobieta twierdzi, że nie ma nic wspólnego z kartką, ale Emerson spotyka tam także płaczącą Lai Di Ting, żonę zmarłego szefa restauracji. Mimo, że Lai również nie jest autorką listu, prosi detektywa o pomoc w rozwikłaniu zagadki śmierci męża. Bao Di Ting zginął w wyniku wybuchu opiekacza do ciast. Ned, Emerson i Chuck udają się do kostnicy na spotkanie z Bao. Oszołomiony mężczyzna zaczyna wykrzykiwać coś o przegranym zakładzie, z powodu którego jest mu przykro. Emerson udaje się do Mei, córki Bao, by spytać o działalność hazardową ojca. Zarówno Mei, jak i jej narzeczony, menedżer restauracji Rubbie Wu nic na ten temat nie wiedzą. Emerson jednak nie daje za wygraną i w końcu dowiaduje się czegoś na temat praktyk hazardowych w chińskiej restauracji. Tymczasem Ned odwiedza braci. Przypatruje się temu Dwight, trzymający wszystkich na muszce pistoletu.

6

To czary:

Maurice i Ralston zapraszają wszystkich z Pie Hole do teatru na wieczorne przedstawienie z ich udziałem. Bracia mają wystąpić w roli magików tuż przed głównym punktem programu, występem Wielkiego Herrmanna. Początkowo niechętny Ned zgadza się w końcu przyjść. Oprócz Wielkiego Herrmanna w show udział bierze także jego asystentka Alexandria i połykający wszystko Geek. Herrmann prosi Emersona o pomoc w znalezieniu mordercy jego zwierząt, po czym podczas kolejnego pokazu zostaje zamurowany w klatce wypełnionej szybkoschnącym cementem. Kiedy w kostnicy Ned i Emerson rozbijają cementowy blok, by porozmawiać ze zmarłym, nie znajdują tam ciała, a jedynie kartkę informującą o jego ucieczce. Ned uważa, że ktoś podmienił cementowe bloki i zamurowane ciało Herrmanna musi być nadal w teatrze. Wszyscy wracają na miejsce zbrodni, gdzie Olive zauważa martwego Geeka ze szpikulcem wbitym w głowę. Emerson oskarża o morderstwa Alexandrię, ale nagle okazuje się, że Geek wcale nie jest martwy. Tymczasem Dwight Dixon odwiedza ciotki Chuck. Vivian potajemnie wciska mu kartkę z prośbą o spotkanie.

7

Nowy Robin Hood:

Prawnik Daniel Hill zleca Emersonowi znalezienie zabójcy swojego bogatego klienta Gustava, który zginął podczas włamania do jego domu. Chuck, Emerson i Ned dowiadują się od zmarłego, że zostawił schowany drugi testament, oraz że mordercą jest Herold. W posiadłości Gustava spotykają jego żonę Elise oraz Andrew. Oboje mają mocne alibi. W międzyczasie Ned zakrada się do sejfu, w którym zamiast testamentu jest karta z napisem "orbis pro vox". To wizytówka grasującego w okolicy złodzieja. Emerson wpada na pomysł zorganizowania zasadzki na włamywacza. Wykorzystują do tego dom ciotek Vivian i Lily. Do mieszkania wkrada się Rob Wright, szef stowarzyszenia charytatywnego "Herold". Jedyną osobą, z którą rozmawia jest Chuck, której przyznaje się, że okradł Gustava, ale zaprzecza, by go zabił. Twierdzi, że Gustav chciał się przekonać, czy Elise kochałaby go bez pieniędzy. Dwight tymczasem odwiedza Vivian. Zamiast niej zastaje Lily, która mierzy do niego ze strzelby i żąda, by zostawił siostrę w spokoju. Lily zauważa podobieństwo pomiędzy nim Dwightem a Charlesem, ojcem Chuck.

8

Jedz na pocieche:

Ned jest zaniepokojony Dwightem, który spotykając się z Vivian jest coraz bliżej odkrycia sekretu Chuck. Wspólnie z ukochaną rozkopują grób jej ojca, by móc z nim porozmawiać. Najpierw pytanie o Dwighta zadaje Ned. W odpowiedzi słyszy, że Dwight jest groźny, ale dopóki posiada jego zegarek nie trzeba się go bać. Ned zostawia Chuck z ojcem na osobności. Dziewczyna zakłada mu rękawiczkę. Po powrocie Ned dotyka jej zamiast dłoni i w ten sposób Charles nie powraca do zaświatów, ale jak wiadomo umrze za niego ktoś inny. Chuck wyjawia swój podstęp Emersonowi i prosi o pomoc w dowiedzeniu się, kto zginął zamiast Charlesa. Lily włamuje się do mieszkania Dwighta, kradnie mu zegarek i zostawia notatkę, że chce się z nim spotkać na cmentarzu. Tymczasem Ned bierze udział w corocznym konkursie kulinarnym. Kucharze ze Słodkiej Dziurki zostają przedstawieni przez organizatora Leo Burnsa faworytowi konkursu, pułkownikowi Likkinowi, który wkrótce ginie wpadając do pojemnika z olejem. Pośmiertnie wyznaje Nedowi, że ktoś go popchnął. Wspomina też o swoim sekretnym przepisie, który znajduje się u niego w kurtce. Przepis jednak znika, mordercą jest więc ktoś z uczestników konkursu. Emerson i Chuck znajdują na cmentarzu martwego Dwighta Dixona, który zginął dokładnie 61 sekund po tym, jak Ned wskrzesił Charlesa. Ned odkrywa, że ojciec Chuck żyje.

9

Legenda Merle'a McQuoddy:

Ned jest wściekły na Chuck, że podstępem utrzymała ojca przy życiu. Zastanawiają się, co teraz zrobić z Charlesem. Nagle widzą na niebie blask latarni morskiej z cieniem martwej kobiety. Okazuje się, że ktoś zabił strażniczkę i mieszkankę latarni Norę McQuoddy. Głównym podejrzanym jest jej mąż Merle. Portowej legenda głosi, że Merle zaginął lata temu na morzu. W "Słodkiej Dziurce" pojawia się Elliot McQuoddy, syn Merle'ego i Nory. Chce, by Emerson znalazł dowody na niewinność ojca. W kostnicy Ned ożywia Norę, która z powodu poparzenia twarzy wystukuje dla niego informację za pomocą alfabetu Morse'a. Kieruje ich w ten sposób do stowarzyszenia historycznego holenderskiej rodziny Papenów które, jak sugeruje Emerson, ma jakieś niejasne plany, w stosunku do latarni McQuoddych. Olive i Emerson odwiedzają Gusa Papena, który z kolei kieruje ich do Annabelle Vandersloop, współpracowniczki Nory. Dowiadują się od niej, że na niedługo przed śmiercią Nora otrzymała informację, że Merle żyje i chce zabrać Elliota w podróż dookoła świata. Emerson spotyka w latarni Willie'ego Gerkina. Okazuje się, że po tym jak Gerkin zapłacił Elliotowi zaliczkę za latarnię, chłopak zniknął. Podejrzenia detektywów padają na niego, ale wychodzi też na jaw, że pod nieobecność męża Nora miała romans z pewnym Holendrem. W międzyczasie Emerson nakłania Neda, żeby uśmiercił jednak Charlesa. Ten z kolei Charles boi się, że Ned może przypadkowo dotknąć Chuck i zabić ją w ten sposób.

10

Norwegowie:

Chuck jest smutna z powodu odejścia ojca. Ned nie czuje się z tym dobrze. Do gabinetu Emersona przychodzi Vivian i prosi go, by odnalazł Dwighta. Detektyw okłamuje ją. Mów, że Dwight zostawił ją dla innej kobiety i odmawia przyjęcia zlecenia. Niedługo potem do "Słodkiej Dziurki" przybywa grupa norweskich detektywów, których zatrudniła Vivian. Na ich widok Chuck i Olive szybko się chowają. Norwegowie posiadają informacje z karty kredytowej Dwighta, według której mężczyzna stołował się w "Słodkiej Dziurce". Chuck prosi Olive, żeby przekonała Vivian do zrezygnowania ze sprawy Dwighta. Ale Olive jest zła, że Ned, Chuck i Emerson coś przed nią ukrywają i ostatecznie staje po stronie Vivian. Norwescy śledczy znajdują w pokoju Dwighta kartkę napisaną przez Lily i pokazują ją Vivian. Odkopują też groby Chuck i Charlesa. Oba są puste, co oznacza że ktoś usunął ciało Dwighta z grobu Charlesa, ukryte tam przez Chuck i Emersona. Martwy Dwight zostaje znaleziony w pokoju hotelowym, a przy nim detektywi znajdują łupy cmentarne. Jako, że zmarł śmiercią naturalną, Norwegowie kończą dochodzenie. Chuck podejrzewa, że wszystko zaaranżował Charles. Kiedy rozmawiają z Nedem w "Słodkiej Dziurce", nie wiedzą, że tuż obok czai się winny całego zajścia ojciec Neda.

11

Zabójcza wystawa:

W retrospekcjach młoda Olive, rezolutna i lekceważona przez rodziców dziewczyna, chowa się w samochodzie, którego przestępcy używają do ucieczki. Tymczasem w teraźniejszości znana specjalistka od projektowania witryn sklepowych zostaje zamordowana. Jej w połowie zamarznięte ciało zostaje znalezione w miejskiej fontannie. Chuck i Emerson podejmują się rozwiązania zagadki jej śmierci. Ned i Olive, próbując zawrzeć pokój z niesłusznie oskarżonymi porywaczami, udają zaręczonych. Jedyną osobą, którą udaje się im nabrać jest Randy Mann, ekspert od wypychania martwych zwierzątek, którego poznali kiedyś podczas dochodzenia w sprawie śmierci przyjaciela do wynajęcia Joe. Randy odczuwa ulgę po tym, jak Ned i Olive wyznają mu prawdę i zaczyna flirtować z Olive. Ned jest zazdrosny.

12

Woda i władza:

Pojawia się Lila Robinson, piękna znajoma z przeszłości Emersona. Kobieta zarabiająca pieniądze na nieuczciwych transakcjach zna bolesną tajemnicę, którą detektyw przez lata ukrywał. Proponuje quid pro quo, jeśli Emerson oczyści ją z zarzutu morderstwa.

13

Plusk serca:

Przeszłość ponownie nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem sprawa dotyczy ciotek Chuck. Zostaje zamordowana połówka duetu Aquadolls, niegdyś najpoważniejszego rywala Darling Meramid Darlings w pływaniu synchronicznym. Vivian i Lily postanawiają za wszelką cenę odkryć, kto stoi za zbrodnią. W tym celu muszą wznowić działalność artystyczną. Ich menedżerem zostaje Ned, a stylistką Olive. Chuck z oczywistych powodów nie bierze udziału w akcji. Ciotki wciąż nie wiedzą, że dziewczyna żyje. Tymczasem Olive odnajduje wspólny język z Sidem, mężczyzną uprawiającym pływanie synchroniczne. Łączą ich przykre doświadczenia związane z dyskryminacją płci, Olive borykała się bowiem przez długi czas z lekceważeniem jako dżokejka. W toku śledztwa pojawia się pytanie, czy jednak Sid nie był na tyle zazdrosny o faworyzowanie kobiet w pływaniu synchronicznym, by dopuścić się morderstwa.

 

Dodatki:

Mistrz pieczenia ciast: W umyśle twórcy Bryana Fullera Od piekarnika do stołu: Przeniesienie scenariusza do rzeczywistości Sekretne słodkie składniki: Spojrzenie na pracę kompozytora Jim Dooleya Dodaj odrobinę magii: realizacja niektórych niesamowitych efektów wizualnych

Obsada:

Lee Pace jako Ned [cukiernik, właściciel Pie Hole]
Anna Friel jako Charlotte "Chuck" Charles [miłość Neda od dzieciństwa]
Chi McBride jako Emerson Cod [detektyw, partner Neda w interesach]
Jim Dale jako Narrator
Ellen Greene jako Vivian Charles [ciotka Chuck]
Swoosie Kurtz jako Lily Charles [ciotka Chuck]
Kristin Chenoweth jako Olive Snook [kelnerka "Słodkiej Dziury"]

 
 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Gdzie Pachną Stokrotki Sezon 2

Dodatkowe informacje:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial