Dynastia Tudorów Sezon 1

Zwiastun:

Opis:

Sezon 1

Oto zupełnie nowe spojrzenie na życie jednego z najsłynniejszych władców w historii Anglii! Nominowany do nagrody Emmy, laureat Złotego Globu Jonathan Rhys Meyers (Elvis - Zanim został królem, Mission: Impossible III) jako Król Henryk VIII uwodzi urokiem, żądzą władzy i pasją, tworząc "najgorętszy portret Henryka VIII w historii". Spragniony władzy i miłosnych uniesień monarcha, rządzi swym królestwem tak jak żyje - z bezwzględną żywiołowością i zapamiętaniem.

 

Dynastia Tudorów - sezon pierwszy to odważny, szokujący i znakomicie zagrany serial, ukazujący nieopowiedzianą dotychczas historię tyrana, który rządził swym królestwem przy pomocy intryg, zbrodni i zdrad! W tym "pasjonującym i wyzywającym" obrazie znakomite kreacje tworzą także Sam Neill, Natalie Dormer, Jeremy Northam i Gabrielle Anwar.

Odcinek

1

Z Zimną Krwią:

Król Henryk VIII, młody i ambitny monarcha Anglii, przygotowuje się do wojny z Francją. Zniechęca go jednak dyplomatyczna manipulacja jednego z potężnych lordów kanclerzy, kardynała Wolseya, który proponuje by król zasponsorował „Traktat o powszechnym pokoju”. Harmonia spraw wewnętrznych państwa jest jednak zagrożona, gdy król odkrywa, że Elizabeth Blount, młoda i piękna dama dworu jego żony, Katarzyny Aragońskiej, jest z nim w ciąży.

2

Po Prostu Henry:

Henryk i jego dwór chcą podpisać traktat z Francją, pomimo chęci do boju obu królów. W międzyczasie Henry znajduje nową kochankę o imieniu Mary Boleyn. Niedługo później się nią nudzi, a siostra Mary, Anne, zostaje wezwana na dwór..

3

Wolsey, Wolsey, Wolsey!:

Król prosi Karola o eskortowanie jego siostry Małgorzaty do jej narzeczonego po czym awansuje go na księcia Suffolk. Wysłannicy Świętego Cesarza Rzymskiego spotykają się z kardynałem Wolseyem i ustalają, jak zawiązać traktat między dwoma narodami. Anne zwraca na siebie uwagę króla podczas sztuki, w której gra. Cesarz Rzymski zostaje zaproszony na dwór królewski. Henry dowiaduje się, że król Francji wie o rozmowach traktatowych, a kardynał szybko znajduje kozła ofiarnego, na którego zrzuca winę za donosy na rzecz Francji. Dowiadujemy się więcej o tym, dlaczego ojciec i wujek Anny chcą, aby uwiodła króla.

4

Jego Królewska Mość, Król:

W nagrodę za potępienie wystąpień Marcina Lutra papież honoruje Henryka „Obrońcą Wiary”.Otarcie się o śmierć sprawia, że król stara się znaleźć rozwiązanie problemu, którym jest brak dziedzica. Księżniczka Margaret niechętnie poślubia zniedołężniałego króla Portugalii, jednak związek ten jest krótkotrwały. Pragnienie Henry'ego wobec Anne Boleyn nasila się.

5

Powstań, Mój Panie:

Henry jest niezadowolony, gdy dowiaduje się, że cesarz Karol V, bratanek królowej Katarzyny, uwolnił króla Francji Franciszka z więzienia. Teraz jest zmuszony szukać sojusznika w innym miejscu. Tymczasem sojusz Katarzyny z Karolemwzmacnia się tak bardzo jak jej nienawiść do Wolseya. Anne Boleyn odrzuca propozycję króla, by zostać królewską kochanką, żądając niczego innego, jak tylko ogłoszenie jej królową.

6

Prawdziwa Miłość:

Gdy król Henryk nabiera pewności siebie, rośnie jego niezadowolenie ze sposobu, w jaki Kościół katolicki traktuje jego prośbę o unieważnienie małżeństwa z Katarzyną Aragońską. W rezultacie pozycja kardynała Wolseya słabnie, pozostawiając go podatnym na wrogów.

7

Wiadomość Dla Cesarza:

Ludność Anglii cierpi zarówno z powodu braku żywności, jak i śmiertelnej zarazy zwanej angielskimi potami. W rezultacie król Henryk czuje się przygnębionyi zaczyna  mieć wątpliwości co do przyszłości jego rządów i kraju. Na szczęście dla niego nadchodzi zmiana.

8

Prawda I Sprawiedliwość:

Zgodnie z prośbą króla  przybywa papieski wysłannik, chcąc omówić unieważnienie małżeństwa Henryka z Katarzyną Aragońską. Wynik tych dyskusji zadecyduje o przyszłej karierze kardynała Wolseya, a także o romansie króla z Anne Boleyn. Dyskusje te wpłyną również na charakter stosunków między Anglią a Rzymem.

9

Pierw Pomyśl O Bogu:

Upadek kardynała Wolseya jest szybki i bezlitosny. Pozbawiony urzędu i autorytetu zostaje wygnany z dworu i odesłany z dala od swojego ukochanego Króla. Jego następcą jest sir Thomas More, człowiek inny niż apodyktyczny Wolsey pod każdym względem z wyjątkiem jednego ... jego lojalności wobec Henryka.

10

Śmierć Wolseya:

Kardynał Wolsey upadł, ale jeszcze nie wypadł z gry. Chociaż jest na wygnaniu, w ostatniej chwili stara się uzyskać wsparcie od swojego dawnego wroga, królowej Katarzyny. Ta, nie bez wahania, zgadza się na jego planem, gdyż znajduje się w sytuacji podobnej do upadłego kardynała. Ale ich spisek zostaje przechwycony przez nowych doradców króla i Wolsey musi zapłacić najwyższą cenę.

 

Obsada:

Król Henryk VIII - Jonathan Rhys Meyers sezon 1-4
Charles Brandon, książę Suffolk - Henry Cavill sezon 1-4
Thomas Cromwell, hrabia Essex - James Frain sezon 1-3
Anna Boleyn - Natalie Dormer sezon 1-2
Katarzyna Aragońska - Maria Doyle Kennedy sezon 1-2
Thomas More - Jeremy Northam sezon 1-2
Thomas Wyatt - Jamie Thomas King sezon 1-2
Thomas Boleyn, hrabia Wiltshire - Nick Dunning sezon 1-2
George Boleyn - Pádraic Delaney sezon 1-2
Mary Boleyn - Perdita Weeks sezon 1-2
Jane Seymour - Anita Briem sezon 2
Annabelle Wallis sezon 3
Edward Seymour - Max Brown sezon 2-4
Lady Mary - Blathnaid McKeown sezon 1
Sarah Bolger sezon 2-4
Thomas Cranmer, arcybiskup Canterbury - Hans Matheson sezon 2
Paweł III - Peter O’Toole sezon 2
Jane Boleyn, wicehrabina Rochford - Joanne King sezon 2-4
Anna z Kleve - Joss Stone sezon 3-4
Kardynał Otto Truchsess von Waldburg - Max von Sydow sezon 3
John Hutton - Roger Ashton-Griffiths sezon 3
Kardynał Reginald Pole, arcybiskup Canterbury - Mark Hildreth sezon 3
Kardynał Thomas Wolsey, lord arcybiskup York - Sam Neill sezon 1
Anthony Knivert - Callum Blue sezon 1
Thomas Howard, książę Norfolk - Henry Czerny sezon 1
Margaret Tudor, królowa Portugalii - Gabrielle Anwar sezon 1
Jane Howard, hrabina Westmorland - Slaine Kelly sezon 1
Francis Bryan - Alan van Sprang sezon 3-4
Biskup Stephen Gardiner - Simon Ward sezon 3-4
Kardynał Jan Fisher - Bosco Hogan sezon 1-2
Biskup Bonnivet - Barry McGovern sezon 1
Kardynał Lorenzo Campeggio - John Kavanagh sezon 1-2
Robert Aske - Gerard McSorley sezon 3
Anne Stanhope Emma Hamilton sezon 3-4
Katarzyna Howard - Tamzin Merchant sezon 3-4
Katarzyna Parr - Joely Richardson sezon 4
Henry Howard - David O’Hara sezon 4
Thomas Culpeper - Torrance Coombs sezon 4

 
 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Dynastia Tudorów Sezon 1

Dodatkowe informacje:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial