Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Czterdziestolatek. Dwadzieścia Lat Później

Zwiastun:

{youtube}1xzOS_Nm8aI{/youtube}

Opis:

Sezon 1

czterdziestolatek dwadziescia lat pozniej 1

Kontynuacja bardzo popularnej współczesnej komedii obyczajowej, której bohaterem jest inżynier Karwowski, próbujący dać sobie radę w nowych, warunkach ekonomicznych kraju.

Odcinek

1

Jubileusz czyli jeszcze nie sprzątają:

Stefan Karwowski w gronie rodziny i najbliższych znajomych obchodzi 60. urodziny. Przyjaciel domu, Karol Stelmach, wprawdzie wpada na krótko, bo ma dyżur w pogotowiu, ale obiecuje rychły powrót. Marek Karwowski zostawia tylko swoich trzech synów - Wojtka, Lecha i Borysa - sam pędzi do pracy w agencji ochrony. Zenek i Zosia, była pracownica z budowy, obecnie właściciele pizzerii "Angelo" to następni goście. Oglądają razem przemawiającego z ekranu telewizora Maliniaka, dostojnika państwowego. Na zaproszenie córki Jagody i jej męża, francuskiego biznesmena Gerarda, wszyscy przenoszą się na wielki bal do hotelu "Bristol". Na miejscu okazuje się, że jest to bal reklamujący firmę Jagody i Gerarda, a urodziny Stefana są tylko dodatkiem. Zagubieni w nowym świecie Karwowscy wracają do domu.

2

Głodówka czyli zamykanie parasola:

Pan Stefan pracuje na budowie Teatru Narodowego. Załoga ogłasza strajk, by wreszcie wyegzekwować nie zrealizowane postulaty płacowe. Inżynier Karwowski zostaje wytypowany do udziału w drugim etapie strajku, czyli głodówce. Przerażona tą perspektywą pani Madzia prowadzi męża do gerontologa, ale lekarz jest młodą i atrakcyjną kobietą, więc pacjent robi wszystko, by okazać się mężczyzną pełnym sił witalnych i absolutnie zdrowym. Wynik badania jest oczywiście zadowalający, Karwowski podejmuje głodówkę. Dopiero na wieść o tym, że firma jego córki będzie nowym właścicielem teatru, pada zemdlony. Trafia do szpitala, gdzie odwiedza go syn i trzech szalejących wnuków.

3

Aukacja czyli ojciec założyciel:

Stary, wysłużony "maluch" państwa Karwowskich odmawia posłuszeństwa. Przypadkowo napotkany na ulicy dawny pracownik pana Stefana, Władek - obecnie właściciel firmy handlującej używanymi samochodami - oferuje mu okazyjnie prawie nowe audi. Aby zdobyć pieniądze, Karwowscy postanawiają sprzedać portret przodka na aukcji. Bierze w niej udział liczne grono znajomych inżynierostwa, którzy mają podbijać cenę obrazu. Pan Stefan jest tak podniecony licytacją, że nawet nie zauważa, iż w pewnym momencie zostaje sam na placu boju. Płótno pozostaje w jego rękach, a w dodatku przepada kilkumilionowe wadium. Sytuację ratują Jagoda i jej mąż Gerard, którzy postanawiają odkupić obraz, by zawiesić go w holu "Mega Investment", jako portret założyciela firmy.

4

Sinobrody czyli prawo do życia:

Idą Święta. Miasto jest pięknie udekorowane, synowie Marka kupują świąteczne kartki. Marek postanawia spędzić Wigilię ze swoją narzeczoną u jej rodziców. Przedtem odbywa rozmowę z chłopcami na temat braku kobiety - matki w ich życiu. Rozwozi po kolei chłopców do ich rodzin. Sam jedzie do rodziców Kiki. Ojciec narzeczonej opowiada o swojej ochroniarskiej przeszłości Na koniec łamią się wszyscy opłatkiem, a Marek z Kiką idzie na noc do pracy. Przebrani za św. Mikołajów stanowią ochronę dla gości Dextera w jego podmiejskiej posiadłości. W pewnym momencie z krzaków wychodzi na nich niedźwiedź. Okazuje się, że to ekspert chodzący po kolędzie. Nagle w rezydencji wybucha pożar, który ekspert klasyfikuje jako "ubezpieczony".

5

Puste krzesło czyli nie wierzę w św. Mikołaja:

Karwowscy spędzają Wigilię z wnukiem Borysem. Stefan występuje w roli św. Mikołaja. W budynku wybucha panika - ktoś przebrany za Mikołaja usiłował okraść samotną staruszkę. Policja zatrzymuje Stefana Karwowskiego. Zabierają go do komendy. Tymczasem złodziej siedzi u Magdy przy wigilijnym stole. Znana postać życia politycznego, Maliniak, ręczy za Stefana i pechowiec może wreszcie wrócić do domu.

6

Za kulisami czy bisnesswoman.:

Jagoda, córka państwa Karwowskich, zostaje zaproszona do udziału w konkursie na Business Woman Roku. Rozpoczyna się zaciekła rywalizacja wśród polskich dam biznesu. Panie prześcigają się w organizowaniu rozmaitych akcji charytatywnych. Jednocześnie trwają zakulisowe rozgrywki i szukanie wpływowych protektorów. Karwowscy, którzy dali się wciągnąć w to szaleństwo, odnawiają dawne znajomości z obecnie ważnymi postaciami życia publicznego, ministerialnym dygnitarzem Maliniakiem i posłem Gajnym. Działania rywalizujących pań stają się coraz bardziej gorączkowe i bezsensowne, zaś organizatorzy konkursu uciekają do Afryki Południowej, oczywiście z pieniędzmi naiwnych.

7

Kuzynka czyli powrót do źródeł:

Państwa Karwowskich ma odwiedzić nigdy nie widziana kuzynka z Australii. Okazuje się, że piękna, czekoladowa dziewczyna przyjechała na konkurs "mokra podkoszulka". Stefan i Madzia jadą razem z synem do Sopotu, aby tam spotkać się ze światem show biznesu. Przedstawicielka Sydney wygrywa konkurs i otrzymuje w nagrodę nowy samochód. Równocześnie łupem złodziei pada samochód pana Stefana, co jest źródłem licznych perypetii całej rodziny.

8

Redukacja czyli wolny zawód:

Stefan Karwowski pada ofiarą redukcji etatów w Teatrze Narodowym. W tej sytuacji postanawia założyć własną firmę. Mieszkanie Karwowskich zamienia się w biuro, wreszcie Stef-Bud otrzymuje pierwsze zamówienie. Znany literat zleca świeżo upieczonemu przedsiębiorcy wymurowanie okazałego grobowca na Powązkach.

9

Przetarg czyli jedyne wyjście:

Laboratorium, w którym pracuje Madzia, chyli się ku upadkowi. Jedynym wyjściem z sytuacji wydaje się odłączenie od jednostki macierzystej i prywatyzacja. Pani Karwowska poszukuje chętnych inwestorów z dużymi pieniędzmi, niestety, kolejne kandydatury odpadają. Rodzony brat Madzi, Antek, wycofuje się po rozmowie z dyrektorem filtrów. Poseł Gajny sam liczy na bogatego sponsora. Dopiero przedsiębiorcza córka Karwowskich znajduje francuską firmę z pokrewnej branży, która gotowa jest wejść w ten interes.

10

Bliźniak czyli pieniądz robi pieniądz:

Państwo Karwowscy postanawiają wreszcie po latach zmienić mieszkanie. Pani Madzia jest zdecydowana skorzystać z oferty pośrednika, który namawia klientów do kupna willi. Jej mąż uważa jednak, że "pieniądz powinien robić pieniądz". W tajemnicy przed żoną zaczyna grać na giełdzie. Konsekwentnie ukrywa przed nią wszystkie giełdowe wzloty i upadki. Stara sie działać rozważnie, osobiście sprawdza firmę, której akcje kupił. Wreszcie decyduje się je sprzedać i nabyć tani pakiet akcji. I wtedy właśnie nadarza się okazja kupienia supertaniego domu. Gdy uszczęśliwiona Madzia chce sfinalizować transakcje, dowiaduje się, że Stefan całą gotówkę zainwestował w fabrykę koszul.

11

Musimy się zdzwonić czyli cienie przeszłości:

Stefan Karwowski zabiera swego niesfornego wnuka do Cricolandu. Przypadkiem spotyka tu swoją dawną sympatię. Podczas gdy dorośli oddają się wspomnieniom, Borys i Ania, wnuczka znajomej, szaleją w wesołym miasteczku. Pochłonięte mnóstwem atrakcji dzieci nie przychodzą na umówione miejsce spotkania. Babcia i dziadek zaginionych wszczynają gorączkowe poszukiwania. Wreszcie wnuczęta odnajdują sie, ale Borys, pobity przez starszych chłopaków, wymaga pomocy i opatrzenia ran. Stefan odwozi jeszcze znajomą do domu i spóźnia się na obiad. Wściekła Madzia, nie mogąc doczekać się męża, wychodzi na spacer. Dziwnym zbiegiem okoliczności ona też spotyka swoją dawną miłość. Snują czarowne wspomnienia, ale pani Karwowska szybko wraca do rzeczywistości - najważniejsze dla niej jest jednak miejsce u boku Stefana.

12

Nagłe zwariowanie czyli most:

Firma "Stefbud" otrzymuje nowe zamówienie na budowę mostu łączącego dwie gminy. Poważna inwestycja całkowicie pochłania inżyniera Karwowskiego. W tym czasie w kraju dokonują się gwałtowne zmiany polityczne - Sejm zostaje rozwiązany, rozpoczyna się intensywna kampania wyborcza. Stefan staje się atrakcyjnym kandydatem na posła dla wilu partii, które wbrew jego woli próbują go lansować - raz jako przedstawiciela lewicy, to znów jako prywatnego przedsiębiorcę lub człowieka spoza układów. Gra sił politycznych toczy sie ponad głową zainteresowanego, aż wreszcie i jego dotyka "nagłe zawirowanie".

13

Pod klucz czyli prawo własności:

Firma "Stefbud" finalizuje kolejną inwestycję. Jednak okazałej willi, przygotowanej "pod klucz", nikt nie chce odebrać od wykonawcy. Stefan Karwowski, który jest człowiekiem niesłychanie odpowiedzialnym, nocami pilnuje obiektu. Mimo to do willi wkrada się jakiś bezdomny. Wkrótce okazuje się, że jest z wykształcenia filozofem o radykalnych poglądach - wyzawcą "wyzwolonego umysłu", przeciwnikiem wszelkiej własności prywatnej. Tymczasem właściciel willi realizuje misterny plan - dewastuje obiekt, by potem na licytacji kupić go za bezcen przez podstawionego człowieka. Jest nim bezdomny filozof. Po przeprowadzeniu operacji finansowej wychodzi na jaw, że filozof wcale nie jest tak radykalnym przeciwnikiem własności prywatnej.

14

Nic się nie zdarzy czyli odmienić życie:

Państwo Karwowscy zostają doszczętnie okradzeni. Nie przywykli do prowadzenia "życia hotelowego", więc nowa sytuacja wytrąca ich z równowagi. W dodatku muszą całkowicie zmienić wypracowany przez lata system wartości. Co jest ważniejsze - mieć czy być - zastanawiają sie nieustannie i to odmienia ich widzenie świata. Gdy skradzione przez gang meble odnajdują sie i wszystko wraca do normy, Madzia i Stefan czują, że wyszli z tej przygody bogatsi o wiedzę o sobie samych.

15

Drzewo czyli cel w życiu.:

Prawdziwy mężczyzna powinien mieć syna, zbudować dom i posadzić drzewo. To znane porzekadło Stefan Karwowski odnosi do swojego życia. Doczekał się syna i wnuków, wybudował wiele domów. Nadszedł więc czas sadzenia drzew. Może wypełni to dojmującą pustkę w jego życiu, którą nie wiedzieć czemu odczuwa. Jednak w zurbanizowanej rzeczywistości posadzenie drzewka okazuje się zadaniem nadspodziewanie trudnym. Gdy wreszcie udaje się znaleźć odpowiednie miejsce, wątłej roślinie zewsząd grozi niebezpieczeństwo, ze strony ludzi i zwierząt. Drzewo trzeba chronić, podobnie jak wartości, które giną w naszym coraz bardziej brutalnym świecie.

Obsada:

Stefan Karwowski Andrzej Kopiczyński
Magda Karwowska Anna Seniuk
Jagoda Karwowska-Bonnet Joanna Kurowska
Marek Karwowski Wojciech Malajkat
Kobieta Pracująca Irena Kwiatkowska
Poseł Mieczysław Gajny Wojciech Pokora
Gerard Bonnet Wojciech Mann
Karol Stelmach Leonard Pietraszak
Antek Janusz Gajos
Roman Dudek Marek Kondrat
inż Halina Małecka-Kleck
Mietek Powroźny Ryszard Pietruski
Celina Powroźna Alina Janowska
Pracownik laboratorium Adam Biedrzycki
Lech Mateusz Damięcki
Koleżanka Magdy Karwowskiej w laboratorium Antonina Girycz
Wojtek
Roman Maliniak Roman Kłosowski
Stasiek Paweł Nowisz
Borys Krzysztof Fogiel
Koleżanka Magdy Karwowskiej w laboratorium Anna Wróblówna
Zenon Matusik Wojciech Wiliński
Józef Krzysztof Materna
Aktorka Ela Elżbieta Mreńca
Sekretarka Bożena Szymańska
Doktor Maj-Majewski Ryszard Barycz
"Przedsiębiorca" Władek Stefan Friedmann
Ekspert do spraw przekształceń własnościowych Stanisław Tym
Żaneta Joanna Hofman
Łączka Marek Kępiński
Aktor Zbigniew Suszyński
Zosia Matusik Zofia Czerwińska
Sekretarka w biurze Mega Investment Agnieszka Robótka-Michalska
  Elżbieta Czerwińska
  Andrzej Niemirski
Sąsiadka willi "Hurt-Polu" Jolanta Czaplińska
Klient w banku Jan Pyjor
Dziennikarka "Eski Maria Reif
Pracownik agencji ochroniarskiej Lech Sołuba
Mecenas Dudziak Piotr Wawer sr
Pośrednik sprzedający bliźniak Tomasz Dutkiewicz
  Leszek Benke
Właścicielka "kwatery" w Trójmieście Adrianna Godlewska
Pani mecenas Ewa Kuculis
Żona starego aktora Krystyna Lisowska
Greta, sekretarka dyrektora "Unifarbu" Małgorzata Ostrowska-Królikowska
  Cezary Świtkowski
Chłopak pod blokiem Karwowskich Bartłomiej Ruda
Portier Witold Bieliński
Asystent  Marek Bocianiak
Pracownik schroniska Robert Rozmus
Mężczyzna przy słupie ogłoszeniowym / Waligórski, właściciel psa "Tiny" Jerzy Gruza
Bronek Banach Jerzy Zygmunt Nowak
Właściciel "małej gastronomii" Andrzej Butruk
Minister przekształceń własnościowych Jerzy Ofierski
Poseł Piotr Grabowski
Dziadek Lecha Stefan Szmidt
Dziennikarz Jakub Szyliński
Sąsiad Antoni Ostrouch
Dziennikarka Eliza Sroka
Ślepy Jerzy Gorzko
Urzędnik Ryszard Radwański
Policjant drogówki Wojciech Magnuski
Robotnik na budowie Teatru Narodowego Wojciech Dylewski
  Agnieszka Jaworska
  Tadeusz Dyszkiewicz
Pani Hania Urszula Polanowska
Kierowca w korku Andrzej Stempowski
  Bartosz Siemasz
Robotnik z ekipy "Stefbudu" Krzysztof Krupiński
Robotnik z ekipy "Stefbudu" Piotr Kazimierski
Marek Marek Frąckowiak
  Ilona Kucińska
  Jan Przyłuski
  Paweł Lisiecki
  Norbert Jonak
Właściciel sklepu zoologicznego Janusz Leśniewski
Aktor, kelner w pizzerii "Angelo A ndrzej Malec
  Bogusław Parchimowicz
  Krzysztof Onufrowicz
Detektyw Paweł Szczesny
Celnik  Andrzej Krucz
Rosjanin Krzysztof Fus
Celnik Ryszard Jabłoński
Właściciel hotelu Edward Sosna
Policjant dyżurny Kazimierz Wysota
Koleżanka Magdy Karwowskiej Krystyna Tyszkiewicz
  Sylwester Maciejewski
  Jerzy Koziński
Bednarski, pijaczek na pogotowiu Leonard Andrzejewski
Dziennikarz rozmawiający w tv z Maliniakiem Krzysztof Luft
Mężczyzna przy budce telefonicznej Wiesław Gołas
Doktor Joanna Marjańska Magdalena Wójcik
Mikołajczyk Magdalena Homanowska
Pani Jadzia Beata Ścibakówna
Mecenas Gładysz Bogdan Krzywicki
Fronczak Stanisław Penksyk
Robotnik na budowie Teatru Narodowego Andrzej Pośniak
Robotnik na budowie Teatru Narodowego Rafał Sisicki
Wachowiak Franciszek Trzeciak
Stasiek Zbigniew Buczkowski
  Hubert Górski
Pan Dexter Jerzy Felczyński
Katarzyna "Kika" Anna Kękuś
Ojciec Kiki Krzysztof Stasierowski
Pani Stefa Krystyna Kołodziejczyk
Ochroniarz "Święty Mikołaj" Piotr Wiszniowski
  Stanisława Ferko-Kwiatkowska
Włamywacz Jasio Jan Kobuszewski
Komisarz Wełniak, szef komisariatu Wojciech Kostecki
Poeta Rusłanek w areszcie Roman Gancarczyk
Złodziej w areszcie Jan Kulczycki
Pielęgniarka na pogotowiu Magdalena Gnatowska
Czesiek, sąsiad Karwowskich Jerzy Słonka
Ekspert z Komendy Głównej Aleksander Gawroński
Dziennikarz tv Maciej Orłoś
Mężczyzna pracujący przy konkursie "Business Woman Roku" Ryszard Czubak
  Piotr Tomaszewski
  Ryszard Blaszke
Taksówkarz w Trójmieście Wojciech Cygan
  Tomasz Fogiel
  Maria Borzyszkowska
Kelnerka w pubie Anna Ułas
Dziewczyna w pubie Beata Gołębiewska
Dziewczyna w pubie Justyna Sieńczyłło
Yves Saint Koluszki Piotr Gąsowski
Policjant pod Sejmem Krzysztof Zakrzewski
  Wiesław Bednarz
Członek pikiety Gajnego Andrzej Kalinowski
Członek pikiety Gajnego Marcin Jędrzejewski
  Tomasz Jarosz
Ewa Agnieszka Pilaszewska
Biegły rewident Stanisław Kropaczka Lech Ordon
Dorian Paweł Iwanicki
  Lucyna Malec
Kioskarka Anna Mozolanka
  Marek Bielecki
  Agnieszka Syta
Macoszczak, dyrektor "Unifarbu" Marek Dąbrowski
Taksówkarz w Katowicach Mariusz Pilawski
Student Marka Karwowskiego Robert Tondera
  Justyna Hoffmann
Uczestnik wycieczki do Aleksandrii Ryszard Chlebuś
  Adam Szyszkowski
  Ewa Dębska
  Jan Lenartowicz
Rosjanin na targowisku Aleksander Chochłow
  Bartłomiej Bertoldi
Ojciec poszukujący w "Cricolandzie" syna, Januszka Bogdan Szczesiak
Babcia poszukująca w "Cricolandzie" wnuczki, Jagienki Małgorzata Jakubiec
Chłopak na "Impotencie" w "Cricolandzie" Paweł Burczyk
Były ambasador Jerzy Molga
Polityk  Maciej Szary
Szewczyk Zygmunt Fok
  Włodzimierz Nakwaski
Mężczyzna jedzący pizzę Józef Kalita
Pracownik telewizji Jacek Domański
Pracownik telewizji Jacek Kałucki
Konstanty Zioło Jan Peszek
Właściciel hurtowni  Paweł Galia
Chłopak odbierający klucze Piotr Wawer jr
Syndyk Sylweriusz Rudolf
Starsza pani w Łazienkach Zofia Perczyńska
Starszy pan w parku Edward Dziewoński
Kasjerka w kasie sejmowej Dorota Lanton
Wanda Halina Kowalska
Sierżant Andrzej Grabarczyk
Szef Agencji Ochrony Mienia Janusz Bukowski
Projektantka Iwona Labuda Ewa Sałacka-Kirstein
Urszula, była żona Marka Tatiana Sosna-Sarno
Kierownik wesołego miasteczka Wiesław Drzewicz
Maliniakowa Katarzyna Łaniewska
Przewodniczący komitetu protestacyjnego Piotr Skarga
Biznesmen Tadeusz Wojtych
Starszy pan w Łazienkach Jerzy Żydkiewicz
Robotnik w ekipie "Stefbudu" Jacek Lenartowicz
Uczestniczka wycieczki Halina Bednarz
Szofer Cezary Żak
Pielęgniarz Janek Kazimierz Mazur
Franco Michał Banach
Pan Marian Andrzej Gawroński
Joanna Małgorzata Sadowska
Sąsiadka Karwowskich Halina Jabłonowska
Prostytutka Iris Małgorzata Bogdańska
  Bogdan Karwacki
  Ewa Wajnert
  Dariusz Siastacz
Anabella Dorota Bierkowska
  Edlam Haile-Maria
Urzędnik Dariusz Jakubowski
Pani prezes Elżbieta Gaertner
  Karina Szafrańska
Roman, obecny mąż Urszuli Roman Szafrański
Mężczyzna w kolejce w pośredniaku Tomasz Krupa
  Julian Ziaja
  Wojciech Borowiak
Dariusz Kościelny Jerzy Bończak
  Elżbieta Jędrzejewska
Stary aktor Juliusz Lubicz-Lisowski
Policjant Władek Zdzisław Rychter
  Zbigniew Kasprzyk
Celnik Jacek Sut
Żona sąsiada Staśka Danuta Borowiecka
Gosia Katarzyna Śmiechowicz
Kelner) Przemysław Dąbrowski
Masażysta Piotr Makowski
Ula Katarzyna Trzcińska
Przedstawiciel firmy "Atax" / Policjant drogówki Julian Mere
Babcia Lecha Alicja Jachiewicz
Ochroniarz Grzegorz Gadziomski
"Nerwowy" policjant Stasiak Sławomir Pacek
Kelnerka  Edyta Olszówka
Dziewczyna przy "Impotencie" w "Cricolandzie" Agnieszka Wosińska
Matka Kiki Teresa Lipowska
Dziennikarz Tomasz Gęsikowski
Chłopak na "Impotencie" w "Cricolandzie" Jarosław Boberek
Ochroniarz Gajnego Witold Wieliński
Trzoska Jan Jankowski
Sekretarka Edyta Jungowska
Literat Pacierpnik Wiesław Michnikowski
Biznesmen w areszcie Wojciech Machnicki
Profesor Dobrowolski Ignacy Machowski
Właścicielka domu aukcyjnego Ewa Kasprzyk
Karola Stelmacha Jolanta Zykun
Księgowa Zosia Jolanta Rzaczkiewicz
  Joanna Jarzębska
Mężczyzna w kolejce w pośredniaku Józef Mika
Mecenas Wiesiołek Piotr Siejka
Kamerzysta TV Artur Kaczmarski
Księgowa Joanna Wróblowa Zofia Streer
  Barbara Baryżewska
Borys, Rosjanin na targowisku Władimir Abramuszkin
Urzędnik od prywatyzacji Krzysztof Stelmaszyk
  Grzegorz Klein
Włodek, mąż Wandy Mieczysław Kalenik
Naczelnik Aleksander Mikołajczak

 
 

Podziel się!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Czterdziestolatek. Dwadzieścia Lat Później

Additional Info:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial