Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Mistrzowie Horroru

Zwiastun:

{youtube}WMvZbadBEEA{/youtube}

Opis:

Sezon 1

 masters of horror 1

Serial grozy składający się z epizodów nie powiązanych ze sobą linią fabularną. Każdy z nich został wyreżyserowany przez innego, uznanego w środowisku miłośników tego rodzaju filmów, Mistrza Horroru.

 

Odcinek:

1

Incident On and Off A Mountain Road:

Ellen rozbija samochód na górskiej drodze. Wychodzi z wypadku bez szwanku, lecz wpada w ręce szaleńca Moonface’a – zdeformowanego mordercy, który uprowadza ją i więzi w górskiej kryjówce. Kobieta skazana jest na śmierć, lecz jej oprawca nie zdaje sobie sprawy, że ofiara nie jest tak bezbronna, na jaką wygląda. Ellen dostała lekcję od życia i musi wykorzystać swoje doświadczenia, aby uniknąć makabrycznego końca z rąk wcielonego zła… Oparte na opowiadaniu Joe Lansdale’a Incident On and Off a Mountain Road.

2

Dreams in the Witch House:

Student fizycznej teorii superstrun, Walter Gilman przeprowadza się do taniego pokoju w starym domu. Zaprzyjaźnia się ze swoją sąsiadką Frances i jej małym synkiem. Jeden z mieszkańców domu ostrzega go przed złem grożącym wszystkim, którzy znajdują się w zasięgu murów budynku. Walter ignoruje dziwaczną opowieść starego człowieka, zaczynają go jednak nawiedzać koszmarne sny, w których pojawia się wiedźma i szczur z ludzką twarzą. Odkrywa też, że życie synka Frances jest w niebezpieczeństwie, siły zła chcą złożyć go w ofierze diabłu. Czy uda mu się zapobiec tragedii, czy też on sam się do niej przyczyni...

3

Dance of the Dead:

W niedalekiej przyszłości, w świecie po wybuchu nuklearnym nieliczni, którzy przetrwali starają się prowadzić z pozoru normalne życie, wśród zniszczenia i przemocy. Peggy, niewinna dziewczyna, żyje i pracuje w rodzinnym barze, pod bacznym okiem matki. Gdy poznany w barze chłopak zaprasza ją na randkę do klubu Doom Room, dziewczyna zgadza się i idzie nie mówiąc nic matce. Miły wieczór przeradza się jednak w koszmar, kiedy Peggy odkrywa, co tak naprawdę dzieje się na scenie klubu.

4

Jenifer:

Detektyw Frank Spivey jest świadkiem napaści na młoda kobietę z zdeformowaną twarzą. Ratuje jej życie i w przypływie współczucia zabiera do własnego domu. Jenifer, bo tak ma na imię dziewczyna, zaczyna jednak wzbudzać w nim nie tylko uczucie troski, ale i pożądania, które przeradza się w obsesję. Frank przekona się, że może ona być tragiczna w skutkach, gdyż Jenifer posiada niszczycielską siłę...

5

Chocolate:

Jamie, świeżo rozwiedziony i podłamany psychicznie młody człowiek, pracuje w przemyśle spożywczym - tworząc sztuczne aromaty. Niespodziewanie zaczyna doświadczać przebłysków wspomnień - dźwięków, zapachów, wizji - nie swoich jednak, lecz kobiety, której nigdy nie spotkał. Przeżywając fragmenty jej życia, zakochuje się i postanawia odnaleźć tajemniczą postać. To, czego się o niej dowie, będzie śmiertelnie niebezpieczną wiedzą...

6

Homecoming:

Przerażenie i trwoga ogarnia naród, gdy na światło dzienne wychodzi fakt, że polegli na wojnie żołnierze powstali z umarłych i powrócili do kraju. Zombie mają wpływ na życie polityczne kraju i wybory prezydenckie, a ten fakt może być tragiczny w skutkach.

7

Deer Woman:

Wypalony zawodowo detektyw policji prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych morderstw. Ofiary, sami mężczyźni, zostały w okrutny sposób zadeptane na śmierć. Ślady pozostawione na miejscu zbrodni oraz sposób działania zabójcy każe podejrzewać, że zostały dokonane przez kobietę... piękną, tajemniczą, kobietę jelenia, o której mówią stare legendy indiańskie.

8

Cigarette Burns:

Kirby Sweetman znany jest z tego, że potrafi dotrzeć do kopii każdego, nawet najrzadszego filmu. Nic jednak nie jest w stanie przygotować go na to, co będzie jego udziałem podczas „polowania” na Le Fin Absolue du Monde, złowieszczego dzieła, które na pierwszym i jedynym pokazie doprowadziło zgromadzoną publiczność do morderczego szaleństwa. Po pożarze, który wybuchł po pokazie, taśmy z filmem zaginęły. Pracując na zlecenie i licząc na pieniądze, które pozwolą mu rozwiązać własne problemy, Kirby obse-syjnie podąża śladem Ostatecznego końca świata. Jego obsesja stanie się śmiertelnie niebezpieczna.

9

Fair Haired Child:

Nastoletnia Tara zostaje uprowadzona przez obłąkaną parę i uwięziona w piwnicy ich domu. Dziewczynka odkrywa, że ma zostać złożona w ofierze bestii, aby wypełnić pakt zawarty przez małżeństwo z siłami zła. Wszystko po to, aby wskrzesić do życia ich zmarłego syna Johnny'ego. Czy Tara ucieknie przed przeznaczeniem, czy stanie się 13 ofiarą poświęconą dla zbrodniczego planu?

10

Sick Girl:

Ida Teeter, skromna i nieśmiała entomolog, pracuje w Muzeum Historii Naturalnej, gdzie zajmuje się owadami. Pewnego dnia otrzymuje zagadkową przesyłkę od pewnego człowieka z Brazylii, zawierającą przedziwnego robaka. Insekt niespodziewanie uwalnia się z pudełka i kąsa dziewczynę Idy. Ukąszenie nie zabija Misty, ale jego konsekwencje są porażające - dziewczyna ulega powolnej przemianie.

11

Pick Me Up:

Dwie legendy miasta zderzają się na opuszczonej drodze, gdy Wheeler, seryjny morderca autostopowiczów zabiera z trasy Walkera, autostopowicza, który morduje każdego nieszczęśnika oferującego mu podwiezienie. W ten zabójczy układ dostaje się przypadkowa kobieta, która będzie zmuszona uważnie wybrać sojusznika, aby nie stać się kolejną krwawą "zdobyczą" w walce na śmierć i życie.

12

Haeckel's Tale:

Ernest Haeckel podróżuje bezdrożami dziewiętnastowiecznej Nowej Anglii. Znajduje nocne schronienie w domu starszego mężczyzny i jego zadziwiająco młodej żony. Otrzymuje jednak ostrzeżenie, żeby nie wychodzić w nocy z domu pod żadnym pozorem. Zaalarmowany dochodzącym z ciemności płaczem dziecka i gardłowym zawodzeniem, Haeckel wychodzi w noc - okrutna orgia, której staje się świadkiem wstrząśnie jego światem.

13

Imprint:

Amerykański dziennikarz w podróży po Japonii dociera na przeklętą wyspę w poszukiwaniu miłości Komomo, którą tu poznał parę lat wcześniej, a potem porzucił. Wyspą rządzą jednak źli ludzie i zepsute prostytutki, na których pomoc nie można liczyć. Christopher dowiaduje się jedynie, że jego ukochana nie żyje. Podróżnik znajduje oparcie w okrutnie okaleczonej, zamkniętej w sobie kurtyzanie, która podczas razem spędzonej nocy wciągnie go w opowieść o tragicznym losie Komomo i wyjątkowym okrucieństwie i sile zemsty.

Sezon 2

masters of horror s2 1

 

Odcinek:

1

The Damned Thing:

Przed wieloma laty mały chłopiec był świadkiem ataku szaleństwa ojca i morderstwa swojej matki. Teraz jest już dorosły i jako szeryf stoi na straży prawa, lecz traumatyczne obrazy powracają... Apokaliptyczna opowieść o potwornej mocy, która niszczy życie małego teksańskiego miasteczka obracając mężów przeciwko żonom, braci przeciw siostrom, a rodziców przeciw własnym dzieciom. Nękany upiorami własnej przeszłości szeryf musi przeciwstawić się złu, aby przywrócić spokój i porządek.

2

Family:

 Pewnej nocy młode małżeństwo, Celia i David Fullerowie nieumyślnie taranuje autem skrzynkę na listy, która należy do mieszkającego obok Harolda. Naprawiają szkody, a dodatkowo chcą osobiście przeprosić sąsiada za wypadek. Ten zaprasza ich do siebie. Rozpoczyna się prawdziwy koszmar - Fullerowie nie podejrzewają nawet, że wpadli w pułapkę, z której niełatwo będzie się wydostać.

3

The V Word:

 Para nastoletnich przyjaciół, Justin i Kerry, postanawia wystawić na próbę własną odwagę i zobaczyć prawdziwe ludzkie zwłoki. W tym celu wdzierają się nocą do zakładu pogrzebowego. Tam jednak zamiast zaspokojenia ciekawości czeka na nich prawdziwy test odwagi - żądny krwi wampir, pan Chaney. Teraz chłopcy muszą zdecydować, czy zostać ofiarą czy katem...

4

Sounds Like:

 arry Pearce (Chris Bauer) nie może pogodzić się ze śmiercią syna. Tłumi w sobie smutek, gniew i żal. Na tym tle dochodzi do konfliktów między nim i jego żoną. Co więcej, wkrótce po tragedii mężczyzna odkrywa, że ma niezwykle wyostrzony słuch. Słyszy nawet szepty dochodzące z końca zatłoczonej restauracji. Na podstawie oddechu człowieka jest w stanie rozpoznać, czy ten jest np. palaczem. Jednak nadwrażliwość słuchowa powoli doprowadza Larry'ego do obłędu. Wyzwala w nim też skłonność do przemocy. Dręczony przez własne omamy zaczyna tracić kontrolę nad tożsamością i całym życiem.

5

Pro-Life:

 Na górskiej drodze dochodzi do poważnego wypadku. Jedną z poszkodowanych jest ciężarna nastolatka, Angelique. Zostaje ona przewieziona do kliniki dla kobiet. Po przeprowadzonych badaniach lekarze zaczynają podejrzewać, że dziewczyna nosi w sobie istotę pozaziemską, którą trzeba zgładzić. Ojciec dziewczyny, Dwayne (Ron Perlman) stanowczo sprzeciwia się aborcji. Wraz z trzema uzbrojonymi synami postanawia zabrać córkę do domu. Tymczasem Angelique jest coraz bardziej przerażona demonicznym stworem rozwijającym się w jej ciele.

6

Pelts:

 Sprzedawca futer, Jake Feldman, zamierza podarować ukochanej jedyny w swoim rodzaju futrzany płaszcz, jakiego nie posiada nikt na świecie. Potrzebuje jednak idealnego materiału. Dostając nagle szansę zdobycia unikalnych skór, a co za tym idzie serca Shany, postanawia ukraść niezwykłe futerko szopów, które posiada diabelską moc czynienia zła wobec ludzi, którzy go pożądają.

7

The Screwfly Solution:

 W Ameryce rozprzestrzenia się tajemniczy wirus. Zmienia on mężczyzn w psychopatycznych morderców, którzy atakują każdą napotkaną na swojej drodze kobietę. W tym czasie, po długiej nieobecności, wraca do kraju naukowiec Alan. Jego żonie i córce grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Alan wraz z przyjacielem Barneyem próbuje znaleźć sposób, by uchronić obie kobiety przed szalejącymi, żądnymi krwi mężczyznami. Czy uda im się obronić samych siebie przed niewytłumaczalnym szaleństwem swojej płci?

8

Valerie on the Stairs:

 Młody pisarz, Rob Hanisee, wprowadza się do domu zamieszkanego przez autorów, którzy jeszcze nie opublikowali żadnej książki. Mieszkają tam, aby odciąć się od wszelkich pokus i skoncentrować wyłącznie na pracy. Wkrótce okazuje się, że w domu jest jeszcze jeden lokator - duch pięknej kobiety Valerie, który nocami przechadza się korytarzami. Krzycząc ze strachu i tęsknoty, Valerie prosi Roba, aby ulżył jej cierpieniom.

9

Right to Die:

Jej ciało jest zwęglone, umysł pozostaje w śpiączce, lecz mimo to, Abby żyje! Jej stan jest krytyczny, ciało walczy z kolejnymi stanami śmierci klinicznej. Trawiony poczuciem winy mąż Cliff, który prowadził samochód w czasie tragicznego w skutkach wypadku, musi podjąć decyzję o odłączeniu żony od aparatury podtrzymującej życie. Jednak, kiedy raz po raz Abbey na chwilę traci życie, jej "wcielenie" zaczyna nawiedzać osoby z najbliższego otoczenia. Cliff wie, że coś jest naprawdę nie tak...

10

We All Scream for Ice Cream:

Wiele lat wstecz, w wyniku głupiego dziecięcego żartu, ktoś nagle stracił życie. Życie potoczyło się dalej, a tragiczne wydarzenie z czasem zostało tylko bladym wspomnieniem. Teraz, dorośli już, "zabójczy" dowcipnisie dostają sygnał, że ktoś jednak nie zapomniał, tego co zrobili. Nie dość, że pamięta, wprowadza w życie okrutną zemstę. Czy dorośli ludzie są w stanie obronić się przed "upiorem przeszłości"?

11

The Black Cat:

 Edgar Allan Peo przeżywa kryzys twórczy i finansowy, a smutki topi w alkoholu. Jego żona jest śmiertelnie chora, jej stan staje się coraz bardziej uciążliwy. Na dodatek jej kruczoczarny kot o lśniącej sierści sprawia coraz więcej problemów, doprowadzając Edgara na skraj zatracenia zmysłów... Czy pisarz oszaleje, czy stworzy arcydzieło?

12

The Washingtonians:

13

Dream Cruise:

 Jack w młodym wieku stracił na łodzi brata, do dziś dręczy go to wspomnienie. Teraz pracuje w Tokio jako prawnik, gdzie jego największy klient Eiji zaprasza go na rejs jachtem. Plan podróży nie dotyczy jednak rozmów służbowych.. Eiji podejrzewa Jacka o romans ze swoją młodą żoną i na morzu zamierza załatwić tę sprawę. Na otwartej przestrzeni skąd nie ma ucieczki wychodzą na jaw mroczne sekrety, za które nadszedł czas zapłacić..

Obsada:

Kirby Norman Reedus
Bellinger Udo Kier
Walter Gary Hetherington
Meyers Christopher Britton
Annie Zara Taylor
Timpson Chris Gauthier
Dalibor Douglas Arthurs
Fung Colin Foo
Katja Gwynyth Walsh
Willowy Being Christopher Redman
Henri Cotillard Julius Chapple
Kaspar Taras Kostyuk
Horst Brad Kelly
Taksówkarz Lynn Wahl
Zwolennik Brahm Taylor
Kobieta #1 Rikki Gagne
Kobieta #2 Crystal Mudry
Ellen Bree Turner
Buddy Angus Scrimm
Moonface John DeSantis
Bruce Ethan Embry
Young Woman Heather Feeney
Kobieta Oszpecona Youki Kudoh
Komomo Michié
Burdelmama Toshie Negishi
Christopher Billy Drago
Robotnik #1 Shiho Harumi
Robotnik #2 Magî
Robotnik #3 Shin'ichi Tokuhara
Martwa Kobieta Miyuki Konno
Shamisen Player Sachiko Matsuura
Dziwka #1 Noriko Eguchi
Dziwka #2 Megumu Takada
Touter Mame Yamada
Podstarzała Kobieta Tokitoshi Shiota
Dziewczynka Risa Uehara
Matka Kumiko Imai
Ojciec Hôka Kinoshita
Mała Dziewczynka Suzuno Nomura
Buddyjski Mnich Seriyu Ichino
Alfons Shinichi Tanaka
Dręczyciel Shimako Iwai
Jak Jonathan Tucker
Peggy Jessica Lowndes
Boxx Ryan McDonald
Kate Marilyn Norry
Celia Lucie Guest
M.C. Robert Englund
Młoda Pegg Emily Anne Graham
Młoda Anna Genevieve Buechner
Marie Margot Berner
Gerri Sharon Heath
Steven Don MacKay
Quinn Karen Austin
Mia Erica Carroll
Ochroniarz Fraser Aitcheson
Walter Gilman Ezra Godden
Mr. Dombrowski - Manager Jay Brazeau
Masurewicz Campbell Lane
Frances Elwood Chelah Horsdal
Baby Danny David Racz
Baby Danny Nicholas Racz
Brown Jenkin Yevgen Voronin
Keziah Mason Susanna Uchatius
Bibliotekarz Donna White
Psycholog Susan Bain
Administrator Terry Howson
Detektyw Anthony Harrison
CSI David Nykl
Jamie Henry Thomas
Wally Matt Frewer
Vanessa Stacy Grant
Booth Jake D. Smith
Band Member Michael Curtola
Sue Katharine Horsman
Hooper Paul Wu
Elaine Leah Graham
Catherine Lucie Laurier
Młoda Dziewczyna Alexandra Staseson
Detektyw #1 Peter Bryant
Detektyw #2 Ken Dresen
Ida Teeter Angela Bettis
Misty Falls Misty Mundae
Max Grubb Jesse Hlubik
Lana Beasley Marcia Bennett
Profesor Malcolm Wolf Mike Mckee
Betty, Bidroneczka Chandra Berg
Właściciel Restauracji Teach Grant
Danielle Nichole Hiltz
Waiter Nora Zehetner
Judith Lori Petty
Tara Lindsay Pulsipher
Johnny Jesse Haddock
Anton William Samples
Math Teacher Ian A. Wallace
Teenage Girl Haley Morrison
Johnny Thing Walter Phelan
Stacia Fairuza Balk
Walker Warren Kole
Jim Wheeler Michael Moriarty
Birdy Laurene Landon
Danny Malcolm Kennard
Kierowca Tom Pickett
Deuce Peter Benson
Marie Kristie Marsden
Cashier Michael Eklund
Stoney Paul Anthony
Lily Crystal Lowe
Sanitariusz Attendant Michael Petroni
Kierowca Karetki Mar Andersons
Ernst Haeckel Derek Cecil
Elise Wolfram Leela Savasta
Wolfram Tom McBeath
John Ralston Steve Bacic
Dr. Hauser Gerard Plunkett
Miz Carnation Micki Maunsell
Montesquino Jon Polito
Chester Pablo Coffey
Faron Warren Kimmel
Rachel Jill Morrison
Młoda Kobieta Elizabeth McQuade
Elise's Martwy Mąż Christopher DeLisle
Dwight Faraday Brian Benben
Officer Jacob Reed Anthony Griffith
Kobieta "Jeleń" Cinthia Moura
Dana Sonja Bennett
Szef Einhron Julian Christopher
Detektyw Fuches Don Thompson
Detektyw Patterson Alex Zahara
Gracz Walter High
Kierowca Michael P. Northey
Ofiara John B. Destry
Właściciel Postoju John 'Bear' Curtis
Kobieta Z Psem Maxine Miller
Ofiara John R. Taylor
Gliniarz Edmond Kato Wong
Biznesmen Steve Archer
Kierowca Ciężarówki Z Wizji Ben Cotton
Dziewczyna Z Wizji Lisa Marie Caruk
David Murch Jon Tenney
Jane Cleaver Thea Gill
Kathy Hobart Wanda Cannon
Marty Clark Terry David Mulligan
Kurt Rand Robert Picardo
Janet Hofstadter Beverley Breuer
Żołnież #1 Dexter Bell
Żołnież #2 Jason Diablo
Matka Karen Austin
Bobby Earl Beeler Daniel Wesley
Członek Komisji Penelope Corrin
Rev. Clayton Poole J. Winston Carroll
Mr. Baker Nathaniel DeVeaux
Mrs. Baker Candus Churchill
Michael Jason Emanuel
Frank Spivey Steven Weber
Jenifer Carrie Fleming
Ruby Brenda James
Pete Harris Allan
Szef Charlie Beau Starr
Spacey Laurie Brunetti
Bezdomny Kevin Crofton
Ann Wilkerson Julia Arkos
Amy Jasmine Chan
Ochroniarz Matt Garlick
Side Show Owner Mark Acheson
Rose Cynthia Garris
Młody Jack Jeffrey Ballard
Znajomy #1 Brad Mooney
Znajomy #2 Riley Ruckman
Myśliwy Jano Frandsen

 
 

Podziel się!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial