Czterdziestolatek. Dwadzieścia Lat Później
Sezon 1
Kontynuacja bardzo popularnej współczesnej komedii obyczajowej, której bohaterem jest inżynier Karwowski, próbujący dać sobie radę w nowych, warunkach ekonomicznych kraju.
Odcinek
1
Jubileusz czyli jeszcze nie sprzątają:
Stefan Karwowski w gronie rodziny i najbliższych znajomych obchodzi 60. urodziny. Przyjaciel domu, Karol Stelmach, wprawdzie wpada na krótko, bo ma dyżur w pogotowiu, ale obiecuje rychły powrót. Marek Karwowski zostawia tylko swoich trzech synów - Wojtka, Lecha i Borysa - sam pędzi do pracy w agencji ochrony. Zenek i Zosia, była pracownica z budowy, obecnie właściciele pizzerii "Angelo" to następni goście. Oglądają razem przemawiającego z ekranu telewizora Maliniaka, dostojnika państwowego. Na zaproszenie córki Jagody i jej męża, francuskiego biznesmena Gerarda, wszyscy przenoszą się na wielki bal do hotelu "Bristol". Na miejscu okazuje się, że jest to bal reklamujący firmę Jagody i Gerarda, a urodziny Stefana są tylko dodatkiem. Zagubieni w nowym świecie Karwowscy wracają do domu.
2
Głodówka czyli zamykanie parasola:
Pan Stefan pracuje na budowie Teatru Narodowego. Załoga ogłasza strajk, by wreszcie wyegzekwować nie zrealizowane postulaty płacowe. Inżynier Karwowski zostaje wytypowany do udziału w drugim etapie strajku, czyli głodówce. Przerażona tą perspektywą pani Madzia prowadzi męża do gerontologa, ale lekarz jest młodą i atrakcyjną kobietą, więc pacjent robi wszystko, by okazać się mężczyzną pełnym sił witalnych i absolutnie zdrowym. Wynik badania jest oczywiście zadowalający, Karwowski podejmuje głodówkę. Dopiero na wieść o tym, że firma jego córki będzie nowym właścicielem teatru, pada zemdlony. Trafia do szpitala, gdzie odwiedza go syn i trzech szalejących wnuków.
3
Aukacja czyli ojciec założyciel:
Stary, wysłużony "maluch" państwa Karwowskich odmawia posłuszeństwa. Przypadkowo napotkany na ulicy dawny pracownik pana Stefana, Władek - obecnie właściciel firmy handlującej używanymi samochodami - oferuje mu okazyjnie prawie nowe audi. Aby zdobyć pieniądze, Karwowscy postanawiają sprzedać portret przodka na aukcji. Bierze w niej udział liczne grono znajomych inżynierostwa, którzy mają podbijać cenę obrazu. Pan Stefan jest tak podniecony licytacją, że nawet nie zauważa, iż w pewnym momencie zostaje sam na placu boju. Płótno pozostaje w jego rękach, a w dodatku przepada kilkumilionowe wadium. Sytuację ratują Jagoda i jej mąż Gerard, którzy postanawiają odkupić obraz, by zawiesić go w holu "Mega Investment", jako portret założyciela firmy.
4
Sinobrody czyli prawo do życia:
Idą Święta. Miasto jest pięknie udekorowane, synowie Marka kupują świąteczne kartki. Marek postanawia spędzić Wigilię ze swoją narzeczoną u jej rodziców. Przedtem odbywa rozmowę z chłopcami na temat braku kobiety - matki w ich życiu. Rozwozi po kolei chłopców do ich rodzin. Sam jedzie do rodziców Kiki. Ojciec narzeczonej opowiada o swojej ochroniarskiej przeszłości Na koniec łamią się wszyscy opłatkiem, a Marek z Kiką idzie na noc do pracy. Przebrani za św. Mikołajów stanowią ochronę dla gości Dextera w jego podmiejskiej posiadłości. W pewnym momencie z krzaków wychodzi na nich niedźwiedź. Okazuje się, że to ekspert chodzący po kolędzie. Nagle w rezydencji wybucha pożar, który ekspert klasyfikuje jako "ubezpieczony".
5
Puste krzesło czyli nie wierzę w św. Mikołaja:
Karwowscy spędzają Wigilię z wnukiem Borysem. Stefan występuje w roli św. Mikołaja. W budynku wybucha panika - ktoś przebrany za Mikołaja usiłował okraść samotną staruszkę. Policja zatrzymuje Stefana Karwowskiego. Zabierają go do komendy. Tymczasem złodziej siedzi u Magdy przy wigilijnym stole. Znana postać życia politycznego, Maliniak, ręczy za Stefana i pechowiec może wreszcie wrócić do domu.
6
Za kulisami czy bisnesswoman.:
Jagoda, córka państwa Karwowskich, zostaje zaproszona do udziału w konkursie na Business Woman Roku. Rozpoczyna się zaciekła rywalizacja wśród polskich dam biznesu. Panie prześcigają się w organizowaniu rozmaitych akcji charytatywnych. Jednocześnie trwają zakulisowe rozgrywki i szukanie wpływowych protektorów. Karwowscy, którzy dali się wciągnąć w to szaleństwo, odnawiają dawne znajomości z obecnie ważnymi postaciami życia publicznego, ministerialnym dygnitarzem Maliniakiem i posłem Gajnym. Działania rywalizujących pań stają się coraz bardziej gorączkowe i bezsensowne, zaś organizatorzy konkursu uciekają do Afryki Południowej, oczywiście z pieniędzmi naiwnych.
7
Kuzynka czyli powrót do źródeł:
Państwa Karwowskich ma odwiedzić nigdy nie widziana kuzynka z Australii. Okazuje się, że piękna, czekoladowa dziewczyna przyjechała na konkurs "mokra podkoszulka". Stefan i Madzia jadą razem z synem do Sopotu, aby tam spotkać się ze światem show biznesu. Przedstawicielka Sydney wygrywa konkurs i otrzymuje w nagrodę nowy samochód. Równocześnie łupem złodziei pada samochód pana Stefana, co jest źródłem licznych perypetii całej rodziny.
8
Redukacja czyli wolny zawód:
Stefan Karwowski pada ofiarą redukcji etatów w Teatrze Narodowym. W tej sytuacji postanawia założyć własną firmę. Mieszkanie Karwowskich zamienia się w biuro, wreszcie Stef-Bud otrzymuje pierwsze zamówienie. Znany literat zleca świeżo upieczonemu przedsiębiorcy wymurowanie okazałego grobowca na Powązkach.
9
Przetarg czyli jedyne wyjście:
Laboratorium, w którym pracuje Madzia, chyli się ku upadkowi. Jedynym wyjściem z sytuacji wydaje się odłączenie od jednostki macierzystej i prywatyzacja. Pani Karwowska poszukuje chętnych inwestorów z dużymi pieniędzmi, niestety, kolejne kandydatury odpadają. Rodzony brat Madzi, Antek, wycofuje się po rozmowie z dyrektorem filtrów. Poseł Gajny sam liczy na bogatego sponsora. Dopiero przedsiębiorcza córka Karwowskich znajduje francuską firmę z pokrewnej branży, która gotowa jest wejść w ten interes.
10
Bliźniak czyli pieniądz robi pieniądz:
Państwo Karwowscy postanawiają wreszcie po latach zmienić mieszkanie. Pani Madzia jest zdecydowana skorzystać z oferty pośrednika, który namawia klientów do kupna willi. Jej mąż uważa jednak, że "pieniądz powinien robić pieniądz". W tajemnicy przed żoną zaczyna grać na giełdzie. Konsekwentnie ukrywa przed nią wszystkie giełdowe wzloty i upadki. Stara sie działać rozważnie, osobiście sprawdza firmę, której akcje kupił. Wreszcie decyduje się je sprzedać i nabyć tani pakiet akcji. I wtedy właśnie nadarza się okazja kupienia supertaniego domu. Gdy uszczęśliwiona Madzia chce sfinalizować transakcje, dowiaduje się, że Stefan całą gotówkę zainwestował w fabrykę koszul.
11
Musimy się zdzwonić czyli cienie przeszłości:
Stefan Karwowski zabiera swego niesfornego wnuka do Cricolandu. Przypadkiem spotyka tu swoją dawną sympatię. Podczas gdy dorośli oddają się wspomnieniom, Borys i Ania, wnuczka znajomej, szaleją w wesołym miasteczku. Pochłonięte mnóstwem atrakcji dzieci nie przychodzą na umówione miejsce spotkania. Babcia i dziadek zaginionych wszczynają gorączkowe poszukiwania. Wreszcie wnuczęta odnajdują sie, ale Borys, pobity przez starszych chłopaków, wymaga pomocy i opatrzenia ran. Stefan odwozi jeszcze znajomą do domu i spóźnia się na obiad. Wściekła Madzia, nie mogąc doczekać się męża, wychodzi na spacer. Dziwnym zbiegiem okoliczności ona też spotyka swoją dawną miłość. Snują czarowne wspomnienia, ale pani Karwowska szybko wraca do rzeczywistości - najważniejsze dla niej jest jednak miejsce u boku Stefana.
12
Nagłe zwariowanie czyli most:
Firma "Stefbud" otrzymuje nowe zamówienie na budowę mostu łączącego dwie gminy. Poważna inwestycja całkowicie pochłania inżyniera Karwowskiego. W tym czasie w kraju dokonują się gwałtowne zmiany polityczne - Sejm zostaje rozwiązany, rozpoczyna się intensywna kampania wyborcza. Stefan staje się atrakcyjnym kandydatem na posła dla wilu partii, które wbrew jego woli próbują go lansować - raz jako przedstawiciela lewicy, to znów jako prywatnego przedsiębiorcę lub człowieka spoza układów. Gra sił politycznych toczy sie ponad głową zainteresowanego, aż wreszcie i jego dotyka "nagłe zawirowanie".
13
Pod klucz czyli prawo własności:
Firma "Stefbud" finalizuje kolejną inwestycję. Jednak okazałej willi, przygotowanej "pod klucz", nikt nie chce odebrać od wykonawcy. Stefan Karwowski, który jest człowiekiem niesłychanie odpowiedzialnym, nocami pilnuje obiektu. Mimo to do willi wkrada się jakiś bezdomny. Wkrótce okazuje się, że jest z wykształcenia filozofem o radykalnych poglądach - wyzawcą "wyzwolonego umysłu", przeciwnikiem wszelkiej własności prywatnej. Tymczasem właściciel willi realizuje misterny plan - dewastuje obiekt, by potem na licytacji kupić go za bezcen przez podstawionego człowieka. Jest nim bezdomny filozof. Po przeprowadzeniu operacji finansowej wychodzi na jaw, że filozof wcale nie jest tak radykalnym przeciwnikiem własności prywatnej.
14
Nic się nie zdarzy czyli odmienić życie:
Państwo Karwowscy zostają doszczętnie okradzeni. Nie przywykli do prowadzenia "życia hotelowego", więc nowa sytuacja wytrąca ich z równowagi. W dodatku muszą całkowicie zmienić wypracowany przez lata system wartości. Co jest ważniejsze - mieć czy być - zastanawiają sie nieustannie i to odmienia ich widzenie świata. Gdy skradzione przez gang meble odnajdują sie i wszystko wraca do normy, Madzia i Stefan czują, że wyszli z tej przygody bogatsi o wiedzę o sobie samych.
15
Drzewo czyli cel w życiu.:
Prawdziwy mężczyzna powinien mieć syna, zbudować dom i posadzić drzewo. To znane porzekadło Stefan Karwowski odnosi do swojego życia. Doczekał się syna i wnuków, wybudował wiele domów. Nadszedł więc czas sadzenia drzew. Może wypełni to dojmującą pustkę w jego życiu, którą nie wiedzieć czemu odczuwa. Jednak w zurbanizowanej rzeczywistości posadzenie drzewka okazuje się zadaniem nadspodziewanie trudnym. Gdy wreszcie udaje się znaleźć odpowiednie miejsce, wątłej roślinie zewsząd grozi niebezpieczeństwo, ze strony ludzi i zwierząt. Drzewo trzeba chronić, podobnie jak wartości, które giną w naszym coraz bardziej brutalnym świecie.
Obsada: | |
---|---|
Stefan Karwowski | Andrzej Kopiczyński |
Magda Karwowska | Anna Seniuk |
Jagoda Karwowska-Bonnet | Joanna Kurowska |
Marek Karwowski | Wojciech Malajkat |
Kobieta Pracująca | Irena Kwiatkowska |
Poseł Mieczysław Gajny | Wojciech Pokora |
Gerard Bonnet | Wojciech Mann |
Karol Stelmach | Leonard Pietraszak |
Antek | Janusz Gajos |
Roman Dudek | Marek Kondrat |
inż Halina Małecka-Kleck | |
Mietek Powroźny | Ryszard Pietruski |
Celina Powroźna | Alina Janowska |
Pracownik laboratorium | Adam Biedrzycki |
Lech | Mateusz Damięcki |
Koleżanka Magdy Karwowskiej w laboratorium | Antonina Girycz |
Wojtek | |
Roman Maliniak | Roman Kłosowski |
Stasiek | Paweł Nowisz |
Borys | Krzysztof Fogiel |
Koleżanka Magdy Karwowskiej w laboratorium | Anna Wróblówna |
Zenon Matusik | Wojciech Wiliński |
Józef | Krzysztof Materna |
Aktorka Ela | Elżbieta Mreńca |
Sekretarka | Bożena Szymańska |
Doktor Maj-Majewski | Ryszard Barycz |
"Przedsiębiorca" Władek | Stefan Friedmann |
Ekspert do spraw przekształceń własnościowych | Stanisław Tym |
Żaneta | Joanna Hofman |
Łączka | Marek Kępiński |
Aktor | Zbigniew Suszyński |
Zosia Matusik | Zofia Czerwińska |
Sekretarka w biurze Mega Investment | Agnieszka Robótka-Michalska |
Elżbieta Czerwińska | |
Andrzej Niemirski | |
Sąsiadka willi "Hurt-Polu" | Jolanta Czaplińska |
Klient w banku | Jan Pyjor |
Dziennikarka "Eski | Maria Reif |
Pracownik agencji ochroniarskiej | Lech Sołuba |
Mecenas Dudziak | Piotr Wawer sr |
Pośrednik sprzedający bliźniak | Tomasz Dutkiewicz |
Leszek Benke | |
Właścicielka "kwatery" w Trójmieście | Adrianna Godlewska |
Pani mecenas | Ewa Kuculis |
Żona starego aktora | Krystyna Lisowska |
Greta, sekretarka dyrektora "Unifarbu" | Małgorzata Ostrowska-Królikowska |
Cezary Świtkowski | |
Chłopak pod blokiem Karwowskich | Bartłomiej Ruda |
Portier | Witold Bieliński |
Asystent | Marek Bocianiak |
Pracownik schroniska | Robert Rozmus |
Mężczyzna przy słupie ogłoszeniowym / Waligórski, właściciel psa "Tiny" | Jerzy Gruza |
Bronek Banach | Jerzy Zygmunt Nowak |
Właściciel "małej gastronomii" | Andrzej Butruk |
Minister przekształceń własnościowych | Jerzy Ofierski |
Poseł | Piotr Grabowski |
Dziadek Lecha | Stefan Szmidt |
Dziennikarz | Jakub Szyliński |
Sąsiad | Antoni Ostrouch |
Dziennikarka | Eliza Sroka |
Ślepy | Jerzy Gorzko |
Urzędnik | Ryszard Radwański |
Policjant drogówki | Wojciech Magnuski |
Robotnik na budowie Teatru Narodowego | Wojciech Dylewski |
Agnieszka Jaworska | |
Tadeusz Dyszkiewicz | |
Pani Hania | Urszula Polanowska |
Kierowca w korku | Andrzej Stempowski |
Bartosz Siemasz | |
Robotnik z ekipy "Stefbudu" | Krzysztof Krupiński |
Robotnik z ekipy "Stefbudu" | Piotr Kazimierski |
Marek | Marek Frąckowiak |
Ilona Kucińska | |
Jan Przyłuski | |
Paweł Lisiecki | |
Norbert Jonak | |
Właściciel sklepu zoologicznego | Janusz Leśniewski |
Aktor, kelner w pizzerii "Angelo A | ndrzej Malec |
Bogusław Parchimowicz | |
Krzysztof Onufrowicz | |
Detektyw | Paweł Szczesny |
Celnik | Andrzej Krucz |
Rosjanin | Krzysztof Fus |
Celnik | Ryszard Jabłoński |
Właściciel hotelu | Edward Sosna |
Policjant dyżurny | Kazimierz Wysota |
Koleżanka Magdy Karwowskiej | Krystyna Tyszkiewicz |
Sylwester Maciejewski | |
Jerzy Koziński | |
Bednarski, pijaczek na pogotowiu | Leonard Andrzejewski |
Dziennikarz rozmawiający w tv z Maliniakiem | Krzysztof Luft |
Mężczyzna przy budce telefonicznej | Wiesław Gołas |
Doktor Joanna Marjańska | Magdalena Wójcik |
Mikołajczyk | Magdalena Homanowska |
Pani Jadzia | Beata Ścibakówna |
Mecenas Gładysz | Bogdan Krzywicki |
Fronczak | Stanisław Penksyk |
Robotnik na budowie Teatru Narodowego | Andrzej Pośniak |
Robotnik na budowie Teatru Narodowego | Rafał Sisicki |
Wachowiak | Franciszek Trzeciak |
Stasiek | Zbigniew Buczkowski |
Hubert Górski | |
Pan Dexter | Jerzy Felczyński |
Katarzyna "Kika" | Anna Kękuś |
Ojciec Kiki | Krzysztof Stasierowski |
Pani Stefa | Krystyna Kołodziejczyk |
Ochroniarz "Święty Mikołaj" | Piotr Wiszniowski |
Stanisława Ferko-Kwiatkowska | |
Włamywacz Jasio | Jan Kobuszewski |
Komisarz Wełniak, szef komisariatu | Wojciech Kostecki |
Poeta Rusłanek w areszcie | Roman Gancarczyk |
Złodziej w areszcie | Jan Kulczycki |
Pielęgniarka na pogotowiu | Magdalena Gnatowska |
Czesiek, sąsiad Karwowskich | Jerzy Słonka |
Ekspert z Komendy Głównej | Aleksander Gawroński |
Dziennikarz tv | Maciej Orłoś |
Mężczyzna pracujący przy konkursie "Business Woman Roku" | Ryszard Czubak |
Piotr Tomaszewski | |
Ryszard Blaszke | |
Taksówkarz w Trójmieście | Wojciech Cygan |
Tomasz Fogiel | |
Maria Borzyszkowska | |
Kelnerka w pubie | Anna Ułas |
Dziewczyna w pubie | Beata Gołębiewska |
Dziewczyna w pubie | Justyna Sieńczyłło |
Yves Saint Koluszki | Piotr Gąsowski |
Policjant pod Sejmem | Krzysztof Zakrzewski |
Wiesław Bednarz | |
Członek pikiety Gajnego | Andrzej Kalinowski |
Członek pikiety Gajnego | Marcin Jędrzejewski |
Tomasz Jarosz | |
Ewa | Agnieszka Pilaszewska |
Biegły rewident Stanisław Kropaczka | Lech Ordon |
Dorian | Paweł Iwanicki |
Lucyna Malec | |
Kioskarka | Anna Mozolanka |
Marek Bielecki | |
Agnieszka Syta | |
Macoszczak, dyrektor "Unifarbu" | Marek Dąbrowski |
Taksówkarz w Katowicach | Mariusz Pilawski |
Student Marka Karwowskiego | Robert Tondera |
Justyna Hoffmann | |
Uczestnik wycieczki do Aleksandrii | Ryszard Chlebuś |
Adam Szyszkowski | |
Ewa Dębska | |
Jan Lenartowicz | |
Rosjanin na targowisku | Aleksander Chochłow |
Bartłomiej Bertoldi | |
Ojciec poszukujący w "Cricolandzie" syna, Januszka | Bogdan Szczesiak |
Babcia poszukująca w "Cricolandzie" wnuczki, Jagienki | Małgorzata Jakubiec |
Chłopak na "Impotencie" w "Cricolandzie" | Paweł Burczyk |
Były ambasador | Jerzy Molga |
Polityk | Maciej Szary |
Szewczyk | Zygmunt Fok |
Włodzimierz Nakwaski | |
Mężczyzna jedzący pizzę | Józef Kalita |
Pracownik telewizji | Jacek Domański |
Pracownik telewizji | Jacek Kałucki |
Konstanty Zioło | Jan Peszek |
Właściciel hurtowni | Paweł Galia |
Chłopak odbierający klucze | Piotr Wawer jr |
Syndyk | Sylweriusz Rudolf |
Starsza pani w Łazienkach | Zofia Perczyńska |
Starszy pan w parku | Edward Dziewoński |
Kasjerka w kasie sejmowej | Dorota Lanton |
Wanda | Halina Kowalska |
Sierżant | Andrzej Grabarczyk |
Szef Agencji Ochrony Mienia | Janusz Bukowski |
Projektantka Iwona Labuda | Ewa Sałacka-Kirstein |
Urszula, była żona Marka | Tatiana Sosna-Sarno |
Kierownik wesołego miasteczka | Wiesław Drzewicz |
Maliniakowa | Katarzyna Łaniewska |
Przewodniczący komitetu protestacyjnego | Piotr Skarga |
Biznesmen | Tadeusz Wojtych |
Starszy pan w Łazienkach | Jerzy Żydkiewicz |
Robotnik w ekipie "Stefbudu" | Jacek Lenartowicz |
Uczestniczka wycieczki | Halina Bednarz |
Szofer | Cezary Żak |
Pielęgniarz Janek | Kazimierz Mazur |
Franco | Michał Banach |
Pan Marian | Andrzej Gawroński |
Joanna | Małgorzata Sadowska |
Sąsiadka Karwowskich | Halina Jabłonowska |
Prostytutka Iris | Małgorzata Bogdańska |
Bogdan Karwacki | |
Ewa Wajnert | |
Dariusz Siastacz | |
Anabella | Dorota Bierkowska |
Edlam Haile-Maria | |
Urzędnik | Dariusz Jakubowski |
Pani prezes | Elżbieta Gaertner |
Karina Szafrańska | |
Roman, obecny mąż Urszuli | Roman Szafrański |
Mężczyzna w kolejce w pośredniaku | Tomasz Krupa |
Julian Ziaja | |
Wojciech Borowiak | |
Dariusz Kościelny | Jerzy Bończak |
Elżbieta Jędrzejewska | |
Stary aktor | Juliusz Lubicz-Lisowski |
Policjant Władek | Zdzisław Rychter |
Zbigniew Kasprzyk | |
Celnik Jacek Sut | |
Żona sąsiada Staśka | Danuta Borowiecka |
Gosia | Katarzyna Śmiechowicz |
Kelner) | Przemysław Dąbrowski |
Masażysta | Piotr Makowski |
Ula | Katarzyna Trzcińska |
Przedstawiciel firmy "Atax" / Policjant drogówki | Julian Mere |
Babcia Lecha | Alicja Jachiewicz |
Ochroniarz | Grzegorz Gadziomski |
"Nerwowy" policjant Stasiak | Sławomir Pacek |
Kelnerka | Edyta Olszówka |
Dziewczyna przy "Impotencie" w "Cricolandzie" | Agnieszka Wosińska |
Matka Kiki | Teresa Lipowska |
Dziennikarz | Tomasz Gęsikowski |
Chłopak na "Impotencie" w "Cricolandzie" | Jarosław Boberek |
Ochroniarz Gajnego | Witold Wieliński |
Trzoska | Jan Jankowski |
Sekretarka | Edyta Jungowska |
Literat Pacierpnik | Wiesław Michnikowski |
Biznesmen w areszcie | Wojciech Machnicki |
Profesor Dobrowolski | Ignacy Machowski |
Właścicielka domu aukcyjnego | Ewa Kasprzyk |
Karola Stelmacha | Jolanta Zykun |
Księgowa Zosia | Jolanta Rzaczkiewicz |
Joanna Jarzębska | |
Mężczyzna w kolejce w pośredniaku | Józef Mika |
Mecenas Wiesiołek | Piotr Siejka |
Kamerzysta TV | Artur Kaczmarski |
Księgowa Joanna Wróblowa | Zofia Streer |
Barbara Baryżewska | |
Borys, Rosjanin na targowisku | Władimir Abramuszkin |
Urzędnik od prywatyzacji | Krzysztof Stelmaszyk |
Grzegorz Klein | |
Włodek, mąż Wandy | Mieczysław Kalenik |
Naczelnik | Aleksander Mikołajczak |
Informacje:
-
Oryginalny Tytuł:Czterdziestolatek. Dwadzieścia Lat Później
-
Data Produkcji:1993-1994
-
Gatunek:Komedia obyczajowa
-
Reżyseria:Jerzy Gruza, Adam Iwiński
-
Scenariusz:Jerzy Gruza, Krzysztof Teodor Toepliz
-
Czas Trwania:
-
Format:4:3 (1.33:1)
-
Język:Polski
-
Napisy:
-
Producent Wykonawczy:Kajetan Kowalski
-
Muzyka:J. Matuszkiewicz