Rekrutacja - (Nabór) - Poszukiwania - Nowych Współpracowników Portalu Sztukater.pl

Marzysz o karierze dziennikarskiej? Chcesz rozwijać swój warsztat w prężnie rozwijającym się portalu, współpracując z młodą, pełną energii ekipą? Język polski nie jest Ci obcy? Kochasz książki, korzystasz z dobrodziejstw kultury, chodzisz do kina, teatru? To znakomicie.

 

Dołącz do nas!

 

Rekrutacja!

 Sztukater.pl posiada zgrany i zmotywowany zespół Redaktorów, który codziennie dodaje nowe recenzje, newsy, filmy oraz inne treści związane z kulturą. Portal szybko się rozwija dlatego poszukujemy wsparcia. Stanowiska, na które mamy obecnie zapotrzebowanie znajdują się poniżej. Jeśli żadne z nich nie pasuje do Twoich umiejętności i nadal chcesz dołączyć do Redakcji napisz do nas, a z pewnością zapoznamy się z Twoją propozycją.

Szukamy ludzi którzy pomogą nam w pisaniu aktualnych oraz ciekawych wiadomości ze świata kultury i sztuki. Zależy nam aby nasi użytkownicy znajdowali zawsze najnowsze informacje (aktualności, media, ciekawostki, plotki itd.). Chodzi głównie o wszystkie nowości z oficjalnych stron oraz innych źródeł związanych kulturą. Dodatkowo szukamy Redaktorów, którzy będą przeprowadzać relacje na żywo z różnych wydarzeń, przeprowadzać wywiady. Jesteśmy też otwarci na propozycje, więc jeśli masz ciekawy pomysł na zainteresowanie naszych użytkowników czekamy właśnie na Ciebie.

Współpracujący z portalem redaktorzy i współpracownicy mają dostęp do egzemplarzy recenzenckich książek i filmów oraz zapewnione materiały ułatwiające przeprowadzanie wywiadów czy relacji wydarzeń kulturalnych i nie tylko.
Nasi redaktorzy i recenzenci pracują w oparciu o nowoczesny system premiowania ich pracy, oparty na materiałach dostarczanych przez wydawnictwa i podmioty współpracujące.

 

WAŻNE!

 

Pracujemy dla satysfakcji i zabawy.

Wszyscy Redaktorzy Sztukater.pl to pasjonaci, którzy dzielą się swoją wiedzą. Jest to strona tworzona przez pasjonatów dla ludzi z pasją. Ze względu na typ działalności jesteśmy niedochodowi i nie możemy płacić za publikowane treści. Istnieją jednak inne korzyści wynikające z przynależności do naszej Redakcji.

Aplikuj tylko jeśli jesteś przekonany/a o tym, że chcesz należeć do Redakcji portalu. Pamiętaj, że przywilej członkostwa w naszej Ekipie wiąże się z poświęceniem co najmniej kilku godzin w miesiącu na pracę przy materiałach prasowych.
CIĄGLE ZAINTERESOWANY/A?

 

Nie jest to jednak praca "tak do końca" za darmo. Za jakość, terminowość i sumienność, które określane będą na podstawie Twoich tekstów i - przede wszystkim - stopnia zżycia z Sztukater.pl przewidziane są wszelkiej maści profity - od kluczy steam, przez drobne upominki bibliofilskie, materiały prasowe, wejściówki, akredytacje, aż po porządne gadżety kolekcjonerskie. Twierdzisz, że nic nie ma na tym świecie za darmo? Naturalnie! Wymagać od Ciebie będziemy wartości większych niż pieniądze, w postaci CZASU i ZAANGAŻOWANIA.

 

Rozpatrzenie aplikacji może nam zająć maksymalnie do 2-3 tygodni ponieważ rozpatruje je kilka osób zanim podejmiemy ostateczną decyzję dlatego prosimy o cierpliwość.
Chciałbyś wstąpić w szeregi Sztukatera? Pisać recenzje, rozwijać swój warsztat, spełniać pasje? Nic prostszego! Poszukujemy fantastów z zamiłowania zainteresowanych recenzowaniem książek, filmów, seriali, komiksów oraz mangi/anime. Mile widziani będą także bywalcy konwentów czy innych fantastycznych imprez, dzięki którym na Sztukaterze zaroi się od reportaży, sprawozdań, felietonów z tychże wydarzeń. Jesteście chętni, aby podnieść rzuconą rękawicę? Czym prędzej zapoznajcie się z regulaminem naboru i podeślijcie nam swoje zgłoszenie!

 

Kogo szukamy?

 

Osób, dla których zainteresowanie popkulturą jest czymś naturalnym. Na tę chwilę szczególnie zależy nam na rozwoju działu literackiego, jednak każda z redakcji – filmowa, komiksowa, poświęcona grom planszowym, karcianym, pc – jest otwarta na nowych członków. Mile widziane jest doświadczenie w branży, jednak nie jest ono warunkiem koniecznym. Najważniejsza jest chęć do działania. Skład naszego portalu tworzą dziennikarze z pasją i wiedzą, którą dzielimy się z czytelnikami. Oferujemy nie tylko możliwość rozwoju, współtworzenia jednego z renomowanych portali poświęconych popkulturze, ale także ofertę zdalnych praktyk zawodowych. A ponadto oczywiście egzemplarze recenzenckie, uczestnictwo w imprezach na fantastycznej mapie Polski i inne bonusy.

 

Jesteś osobą twórczą, pomysłową?

 

Masz smykałkę do pisania tekstów?

 

Posiadasz sporo wolnego czasu i chciałbyś poznać pracę Teamu od wewnątrz?

 

Nie czekaj, wyślij podanie już dziś!

 

W związku z ciągłym rozwojem projektu Sztukater.pl, chęcią dostarczania czytelnikom wciąż nowych i aktualnych informacji na ważne dla nich tematy, otwieramy rekrutację na stanowiska redaktorów naszego portalu. Szukamy osób, dzięki których zaangażowaniu nasz portal stanie się rzetelnym źródłem informacji na każdy temat związany z kulturą.

 

Chętnie nawiążemy kontakt z osobami chętnymi do pomocy - poszukujemy recenzentów (książkowych, filmowych), osób odpowiedzialnych za korektę i tworzenie newsów, a także grafików.

 

Najczęściej zadawane pytania:

 

Czy produkty do zrecenzowania zostaną z góry narzucone przez administrację Sztukater.pl, czy można samemu wybierać?

Nie narzucamy książek do recenzji, pisanie dla nas nie wiąże się z żadnymi finansowymi profitami. Jeśli ktoś nie chce danej pozycji, nie dostaje jej. Nie zmuszamy do poszczególnych tytułów, tylko po to, by osoba opiniująca musiała się męczyć, napisać ‚toporny’ tekst wystawiając przy tym nieadekwatną do zainteresowań, negatywną ocenę.

 

Czy istnieją obostrzenia dotyczące opiniowanych produktów?

Tak, ilość produktów w pojedynczym zamówieniu musi spełniać minimum logistyczne dla Stowarzyszenia Sztukater, które jako podmiot administrujący, pokrywa wszelkiego typu koszty dotyczące obsługi portalu, kosztów wysyłki egzemplarzy prasowych oraz materiałów eksploatacyjnych. Ważna jest również terminowość zdanych tekstów, która wynosi obecnie 30 dni od potwierdzenia odbioru egzemplarzy prasowych. Tekst opiniujący powinien zawierać min. 500 wyrazów (bez cytatów oraz opisów wydawcy), spełniać podstawowe wytyczne artykułu prasowego swoją formą oraz treścią.

 

Czy egzemplarze prasowe są zwracane redakcji? Co z nimi mam zrobić po zaopiniowaniu?

Portal Sztukater.pl ma status prasy ciągłej, zatem każdy uczestnik projektu prasowego (Redaktor) ma prawo do nieodpłatnych materiałów prasowych, które nie podlegają dalszej odpłatnej redystrybucji. Redaktor ma prawo do zatrzymania na własność produktu rekomendowanego po rozliczeniu się z tekstu prasowego, do wymiany z innym użytkownikiem na produkt o podobnym zastosowaniu, nieodpłatnym oddaniu do instytucji państwowych (bibliotek, domów kultury, placówek wychowawczych). Produkt nie podlega gratyfikacji finansowej oraz jakimkolwiek formom pozwalającym na ich czerpaniu.

 

Jeśli mam 16 lat rocznikowo, to czy mogę brać udział w naborze na recenzenta?

Tak, ale wymagana jest pisemna zgoda opiekuna prawnego na formularzu zgłoszeniowym, w którym oświadcza, iż zapoznał się z obostrzeniami dotyczącymi udziału małoletniego w projekcie prasowym.

 

Czy mogę nadesłać recenzje już gdzieś opublikowane, czy teksty wynikające z produktów opiniowanych są publikowane na portalu Sztukater.pl na zasadzie wyłączności?

Tak, jest to jak najbardziej wskazane a mianowicie, im więcej opinii tym większe zaufanie do produktu opiniowanego, większy subiektywizm oraz rekomendacja. Sztukater.pl respektuje prawa autorskie osób opiniujących lub dostarczających materiały prasowe, co za tym idzie, nie wymagamy wyłączności na publikację, wręcz zabiegamy o jak najszerszą publikację opinii na temat egzemplarza prasowego, co przyczynia się do szerzenia informacji a zarazem dostępu do produktu dla potencjalnych czytelników/klientów a zarazem wspiera rozwój firm, które udostępniają nam materiały.

 

Jeżeli Redaktor posiada teksty wcześniej publikowane, chętnie je opublikujemy, dzięki temu baza się poszerza o kolejne rekomendacje.

Pomyśl o swoich marzeniach z dzieciństwa, ucieknij na chwilę do krainy wyobraźni pełnej uciech i spełnienia.

 

Jeśli Twoje marzenia również powiązane były z dziennikarstwem, zupełnie jak nasze, a kultura to dla Ciebie chleb powszedni, przeczytaj tego posta do końca, a być może odkryjesz swój własny sposób na spełnienie...
Sztukater.pl to awangardowe podejście do roli przewodnika po kulturze i sztuce. Oferujemy pracę w miłym i młodym gronie, profesjonalne podejście do tematu, a także - gwarantujemy! - możliwość zdobycia ogromnego doświadczenia pod okiem starszych (doświadczeniem) dziennikarzy. Pod swe skrzydła z chęcią przyjmiemy młodych dziennikarzy. Wskażemy im ścieżki, które mają prostować i zaoferujemy solidne manto za słabe teksty.

 

Oprócz standardowego przekazu pisanego Sztukater.pl zaproponuje użytkownikom zupełnie alternatywne podejście do tematu, ale.. Tajemnica służbowa nie pozwala zdradzić więcej szczegółów osobom niezaangażowanym w projekt. Zapewniamy jednak, że będzie to naprawdę COŚ przełomowego.

 

Od redaktorów wymagamy umiejętności posługiwania się językiem polskim w sposób niebanalny, bogactwa językowego, rzetelności i uczciwości (kto chciałby czytać artykuły sponsorowane?!).
Od newsmanów naturalnie możliwości poświęcenia czasu na wyłapywanie co ciekawszych newsów i - przede wszystkim - znajomości języka angielskiego. Wymagane jest również sprawne sklecanie sensownych zdań.
Od każdego z redaktorów wymagamy naturalnie wiedzy z pogranicza szeroko pojętej kultury oraz z nią obycia.

 

Agencje prasowe / sklepy / inwestorzy:

Jeśli zainteresowany jesteś współpracą z nami i możesz zaoferować nam:
• materiały testowe w postaci egzemplarzy próbnych
• informacje prasowe
• niższe ceny produktów
• tani wyrób wizytówek i gadżetów z logiem portalu
• barter zadowalający obie strony
bądź też chcesz zainwestować w nasz projekt - zapraszamy do kontaktu.

 

Wspólnie ustalimy warunki i profity obustronne takiej współpracy.

 

NIE JEST TO PROJEKT KOMERCYJNY!

 

Sztukater ciągle się rozwija i poszerza swoje horyzonty, a nasza redakcja stara się, jak może, wywiązać ze wszystkich obowiązków i dostarczać użytkownikom jak najwięcej artykułów i newsów. Niestety, rąk do pracy mało, a propozycji współpracy z firmami ciągle przybywa. Dlatego administracja postanowiła wznowić nabór na członków redakcji.

Redaktor Prasowy - Regulamin Zapisów

 

Każdy Recenzent stoi przed możliwością zostania Redaktorem portalu, a tym samym umieszczenie go w stopce redakcyjnej, jako Redaktora wybranego przez niego działu.

 

Dobrowolnie przekazane przez Redaktora w procesie przystąpienia do portalu dane identyfikacyjne nie stanowią zbioru danych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych. Ich przetwarzane odbywa się w systemie informatycznym Portalu wyłącznie za zgodą Redaktora i jedynie na potrzeby prawidłowego funkcjonowania Portalu, w tym w celu komunikowania się z Administracją Portalu. Portal Sztukater nie gromadzi danych oraz nie wykorzystuje ich w celach marketingowych, a także nie udostępnia ich innym podmiotom, chyba, że po uzyskaniu uprzedniej zgody Redaktora lub na żądanie uprawnionych organów państwa, na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań.

 

Dołączenie do Redakcji portalu jest równoznaczne z udziałem w projekcie nadzorowanym przez Stowarzyszenie Sztukater, które jest dobrowolne i nieodpłatne.

 

Redaktorzy, będący jednocześnie uczestnikami projektu, mogą korzystać z Portalu wyłącznie w ramach dozwolonego użytku, wyznaczonego przez przepisy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o ochronie baz danych.
Redaktor ma możliwość otrzymywania za pośrednictwem portalu Sztukater.pl egzemplarzy recenzenckich książek. Wobec tego zobowiązany jest do przestrzegania wyznaczonych terminów, pod rygorem zdegradowania do pozycji Recenzenta.
Redaktor może zrezygnować w każdym czasie z bycia redaktorem portalu bez podania przyczyny poprzez wysłanie prośby o wykreślenie z redakcji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Rozwiązanie współpracy powoduje usunięcie skrzynki redakcyjnej, wykreślenie z listy redakcyjnej, a także mailingowej. Rozwiązanie współpracy nie uwzględnia usunięcia recenzji Redaktora już zamieszczonych na łamach Portalu.

 

Egzemplarze prasowe:

 

% Stowarzyszenie, poprzez Portal, daje Redaktorom możliwość zapisów na egzemplarze recenzenckie książek, otrzymanych od Wydawnictw lub Dystrybutorów, a ich dostarczenie odbywa się na wskazany przez Redaktora adres, w formie nieodpłatnej. Tym samym Redaktor wyraża zgodę na przetwarzanie danych teleadresowych w celu wysyłki.

 

% W zapisach mogą wziąć udział Redaktorzy, którzy nie mają żadnych zaległości recenzenckich, ani nie zanotowano żadnych opóźnień w rozliczaniu poprzednich egzemplarzy recenzenckich.

 

% W wyjątkowych sytuacjach, Administracja Portalu zastrzega sobie prawo dopuszczenia Redaktora do zapisu na egzemplarze recenzenckie, pomimo zaległości.

 

% Redaktorzy dokonują zapisów w sposób jawny, poprzez formularz zapisów dostępny na Portalu przy wykorzystaniu indywidualnego hasła otrzymanego od Administracji Portalu, przyporządkowane produkty trafiają na listę ogólnodostępną, do czasu rozliczenia przez Redaktora tekstu prasowego.

 

% Zabrania się zapisu na egzemplarze recenzenckie, jeżeli wybrane pozycje zostały wcześniej zrecenzowane przez Redaktora.

% Redaktorzy, którzy otrzymają egzemplarze recenzenckie zobowiązani są do:

 

% przesłanie potwierdzenia otrzymania przesyłki przez formularz kontaktowy na stronie redakcji w ciągu 14 dni od daty wysłania paczki, pod rygorem wykluczenia z kolejnych zapisów,

 

% przestrzegania wyznaczonych terminów przesłania recenzji otrzymanego egzemplarza:

 

1 książka – dwa tygodnie licząc od dnia otrzymania przesyłki,
2 książki – trzy tygodnie licząc od dnia otrzymania przesyłki,
3 i więcej – miesiąc od licząc od dnia otrzymania przesyłki,

 

% W szczególnych przypadkach, Redaktor może przedłużyć termin po uprzednim porozumieniu z Administracją Portalu.

 

% Zabroniona jest publikacja oraz wykorzystywanie recenzji egzemplarzy recenzenckich otrzymanych za pośrednictwem Portalu Sztukater na innych portalach, przed ich publikacją na Portalu Sztukater.pl. Wyjątek stanowi blog / strona Redaktora lub profil społecznościowy. Tekst, mimo publikacji na portalu Sztukater.pl, nadal jest własnością intelektualną Redaktora, w myśl prawa autorskiego oraz praw pokrewnych i wedle uznania twórcy, za zgodą podlega dalszym przedrukom, lecz z adnotacją o pochodzeniu egzemplarza prasowego oraz linkiem do strony publikacji.

 

% W przypadku niedotrzymania powyższych terminów oraz zasad Administracja Portalu wyklucza Redaktora z możliwości zapisów na przyszłe egzemplarze recenzenckie, na okres co najmniej 3 miesięcy.

 

% W sytuacji powtarzania się zaniedbań Administracja Portalu zastrzega sobie prawo zdegradowania Redaktora do Recenzenta.

 

% W przypadku, gdy Redaktor nie prześle wymaganej recenzji, ani nie odeśle egzemplarza recenzenckiego, zostanie usunięty z redakcji Portalu w trybie natychmiastowym, a o całej sytuacji powiadomione zostanie Wydawnictwo lub Dystrybutor oraz Urząd Skarbowy dla danego regiony zamieszkania w myśl prawa skarbowego o nabyciu korzyści materialnej nie podlegającej prawu prasowemu oraz prawom pokrewnym.

 

% Wszystkie egzemplarze recenzenckie nie podlegają odsprzedaży. Opatrzone są pieczątką o treści „Egzemplarz recenzencki. Nie do sprzedaży. www.sztukater.pl”. Dopuszcza się jedynie ich wymianę bądź oddanie, co nie będzie skutkowało czerpaniem korzyści materialnych przez Redaktora.

 

% W sytuacji próby sprzedaży egzemplarza recenzenckiego Portal zastrzega sobie prawo wykluczenia Redaktora z grona redakcji, powiadomienia Wydawnictw lub Dystrybutorów o czerpaniu korzyści majątkowej z materiałów promocyjnych (egzemplarzy prasowych), a także powiadomienia właściwych organów skarbowych o osiąganiu dochodów podlegających opodatkowaniu a co za tym idzie możliwym ukrywaniu dochodów.

 

Recenzje / artykuły:

 

1. Redaktorzy przesyłają swoje recenzje i artykuły, w formie elektronicznej i zgodnie z poniższymi zasadami, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

2. W celu przyspieszenia publikacji recenzji/artykułu Redaktor zobowiązany jest do odpowiedniego opisania przesyłanego pliku:

 

% Recenzja: pseudonim autora recenzji - tytuł recenzowanej książki lub filmu - imię i nazwisko autora bądź reżysera, oceny prasowej w skali od 1 do 6.

 

% Recenzja egzemplarza redaktorskiego: egz.rec. - pseudonim Redaktora – tytuł recenzowanej książki, oceny prasowej w skali od 1 do 6.

 

% Artykuł: pseudonim autora recenzji – tytuł artykułu.

 

3. Niezależny Recenzent, Recenzent, Redaktor powinien także odpowiednio przygotować przesyłany tekst i zdjęcia:

 

% aktualności przeznaczone na stronę główną Portalu powinny zawierać podstawowe informacje: nazwa wydarzenia, miejsce, czas, organizator, cel, kontakt; uczestnicy, grupa docelowa, cena, harmonogram, inne szczegóły,

 

% pliki tekstowe powinny być jak najmniej sformatowane (kolor, wielkość i krój czcionki), ze względu na utrudnienia w dostosowaniu ich do Portalu Sztukater,

 

% przesyłane recenzje powinny mieć nie mniej niż 500 słów, być podpisane pseudonimem autora, a także oceną punktową (książki od 1 do 6, filmy od 1 do 10),

 

% wszystkie nadsyłane teksty powinny być dokładnie sprawdzone pod względem poprawności gramatycznej i składniowej, z zachowaniem formy prasowej, w ogólno pojętym stylu, właściwym dla danej formy.

 

% zdjęcia lub inne pliki graficzne (np. logo organizacji) powinny być sformatowane do odpowiednich rozmiarów i zapisane w formacie jpg, które należy je przesyłać jako załącznik w mailu (nie wstawione w plik tekstowy),

 

% załączniki, jakie mają być zamieszczane w formie plików do pobrania, a także wszelkie artykuły, recenzje i materiały przekazywane Portalowi Sztukater powinny być zapisane w jednym z formatów: .doc, .txt, .jpg, .xls, .pdf, .avi i wysłane jako załączniki do maila, z możliwością dalszej przeróbki moderatorskiej, w celu umieszczenia treści na stronie.

 

4. W przypadku, gdy przesłany przez autora tekst nie będzie spełniał powyższych warunków, nie zostanie opublikowany w na łamach portalu, Redaktor zostanie poproszone o ewentualne rozbudowanie formy prasowej lub o uzupełnienie treści.

5. Przesyłane przez Niezależnych Recenzentów, Recenzentów i Redaktorów recenzje podlegają korekcie moderatorskiej przed publikacją.

 

6. Przesłane przez autorów teksty, po publikacji na Portalu, pozbawione są możliwości reedycji bądź usunięcia, w przypadku odejścia Redaktora z redakcji.

 

% Portal Sztukater zastrzega sobie prawo do czasowego zawieszenia Niezależnego Recenzenta, Recenzenta, Redaktora, którego działania zostaną uznane za szkodliwe dla Portalu do momentu złożenia przez niego stosownych wyjaśnień.

% Redaktorowi zostaje zawieszona możliwość otrzymywania egzemplarzy recenzenckich w sytuacji, gdy narusza zasady.

 

% Redaktor, Recenzent, Niezależny Recenzent może zostać usunięty z Portalu bez jakichkolwiek uprzedzeń w przypadku gdy:

 

% według Administracji Portalu nie spełnia kryteriów merytorycznej zbieżności z treściami Portalu, jest nastawiony wyłącznie na zysk lub propaguje treści powszechnie uznawane za niepoprawne kulturowo, obyczajowo i społecznie,

 

% w sposób rażący narusza zasady i postanowienia niniejszego regulaminu,

 

% dopuścił się niedozwolonych aktywności w Portalu.

 

% Niezależny Recenzent, Recenzent, Redaktor może kierować reklamacje oraz sugestie w sprawach związanych z działalnością Portalu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Reklamacje będą rozpatrywane w ciągu 30 dni roboczych od dnia złożenia reklamacji Portal Sztukater zastrzega, że rozpatrzenie reklamacji może wymagać uzyskania dodatkowych wyjaśnień od użytkownika. Czas udzielania wyjaśnień przez Niezależnego Recenzenta, Recenzenta, Redaktora przedłuża okres rozpoznania reklamacji.

 

% Regulamin może ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu wszystkich zainteresowanych o wejściu nowych założeń w życie, a osobą zaangażowanym w działanie Portalu przysługuje prawo do rezygnacji uczestnictwa w redakcji Portalu, w przypadku braku jego akceptacji.

 

Instrukcja Zapisów

1. Każdy Redaktor portalu Sztukater.pl posiada przyznany mu login i hasło do zapisów. (Login i hasło przyznaje administracja podczas rejestracji Członka Redakcji)

2. Zapisu mogą dokonać tylko Redaktorzy, którzy posiadają czyste konto zatwierdzone przez administratora systemu.

3. Redaktorzy, którzy rozpoczynają współpracę z portalem Sztukater.pl, mają prawo wybrać tylko jedną pozycję do zrecenzowania z dowolnej zakładki o przedrostku "Wyprz". Zaległości recenzenckie można śledzić w zakładce „Pręgierz” na stronie zapisów.

4. Liczba podana przy książkach jest walutą wirtualną. Redaktorzy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z zamówieniem egzemplarzy recenzenckich.

5. Zanim redaktor przystąpi do wybierania egzemplarzy recenzenckich, musi skontaktować się poprzez formularz kontaktowy, podany na stronie zapisów, wpisać informację o czystym koncie. Po weryfikacji konta uzyska prawo do zapisu, to pozwoli zapobiegać ewentualnym pomyłkom lub problemom.

6. Redaktor może dokonać zapisu każdorazowo po rozliczeniu się z egzemplarzy prasowych oraz po potwierdzeniu czystego konta u administracji serwisu. Należy pamiętać, aby książek nie wrzucać jedynie do „koszyka”, ponieważ nie jest to jednoznaczne z rezerwacją, należy dokonać pełnego zamówienia w przeciągu 1 godziny od rozpoczęcia zapisów, łącznie z podaniem danych do wysyłki oraz akceptacją regulaminu. Zamówienia są wysyłane każdego dnia roboczego, po złożeniu dyspozycji.

7. Każde zamówienie musi posiadać "0" sumę w koszyku w zakładce kwota. Inaczej system nie przepuści do realizacji dyspozycji. Punkt nie dotyczy redaktorów, rozpoczynających współpracę z portalem (patrz pkt. 3), gdyż kwota zawsze będzie ujemna.

8. W celu zamówienia wybranych egzemplarzy recenzenckich, należy dodać je „do koszyka”, klikając na ikonę, pojawiającą się przy każdej książce. Zapisy zawsze zaczynamy od kategorii z przedrostkiem "Wyprz", iż tylko w taki sposób będziemy mogli przejść do pozostałych kategorii w celu zamówienia kolejnych produktów. Ważne, aby zamówić produkty z kategorii dodatnich, w naszym koszyku muszą się znaleźć produkty z kategorii ujemnych, aby zamówienie mogło zostać zrealizowane, suma produktów musi zawsze wskazywać "0", mimo, iż czasami wartość produktów pokazuje stan ujemny. Wartości dodatnie w zawarte w sumie zamówienia uniemożliwiają automatycznie dalsze przejście kolejnych kroków realizacji zamówienia prasowego.

9. Po wybraniu interesujących produktów, Redaktor winien kliknąć na „Zamów”, co powoduje automatyczne przejście do formularza teleadresowego, w przeciwnym wypadku, któryś z poprzednich warunków regulaminu nie został dopełniony.

10. Redaktor wpisuje swoje dane teleadresowe w miejscach do tego przeznaczonych.

11. Po wybraniu tytułów egzemplarzy recenzenckich oraz wypełnieniu danych osobowych, redaktor powinien zaakceptować regulamin portalu i kliknąć na „Wyślij Zamówienie”.

12. Na podanym przez redaktora adresie e-mailowym pojawi się wiadomość wraz z jego zapisem. Klikając na link pod hasłem „Sprawdź status zamówienia pod adresem” redaktor może sprawdzić status zamówienia.

13. Wysyłka zostaje zrealizowana następnego dnia roboczego oraz w soboty. Nie ma możliwości łączenia zamówień, o ile wcześniej nie zostało to uzgodnione z administracją.

14. Redaktor winien czekać na pracownika Poczty Polskiej, a po otrzymaniu przesyłki, przesłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wiadomość, potwierdzającą odbiór oraz opis zawartości oraz jej stan, co przyczyni się w przyszłości do poprawy naszych usług.

15. Zamówienie przeznaczone do realizacji musi się składać z min. 4 produktów, nie więcej niż 12 produktów. Punkt ten nie tyczy Redaktorów nowo dołączających.

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!