Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Wielka Parada Smerfów

wielka-parada-smerfow

 

W związku z premierą filmu „Smerfy" rozpoczynamy kolejny cykl letnich imprez filmowych. W tym roku cykl ten, odbywać się będzie przez trzy kolejne tygodnie, w siedmiu miastach Polski. Przybierze postać barwnej i widowiskowej parady pod hasłem „Smerfy w Polsce".
Parada była już organizowana w innych miastach na świecie. Między innymi w Nowym Jorku, w Chicago, w Madrycie. Teraz czas na Warszawę, Kraków, Łódź, Katowice, Wrocław, Poznań i Trójmiasto.
Parada Smerfów odbędzie się:
w Warszawie - 30 lipca (sobota). Wyruszy ze Skweru Twardowskiego (skrzyżowanie Krakowskiego Przedmieścia z ul. Królewską) o godz. 12.00. Przejdzie Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego.
w Krakowie - 31 lipca (niedziela). Wyruszy spod Wawelu na wysokości ul. Bernardyńskiej o godz. 14.00, przejdzie Bulwarem Czerwieńskim w stronę budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle).
w Łodzi - 4 sierpnia (czwartek) w Manufakturze o godz. 15.00.
w Katowicach - 5 sierpnia (piątek). Wyruszy z placu przed Teatrem Śląskim o godz. 16.00. Następnie, aleją Korfantego przejdzie w stronę Spodka.
we Wrocławiu - 6 sierpnia (sobota) Wyruszy z pod Hali Ludowej o godz. 12.00. Przejdzie w stronę Pasażu Grunwaldzkiego.
w Poznaniu - 7 sierpnia (niedziela). Wyruszy z pl. Wolności o godz. 11.30. Przejdzie na Stary Rynek, następnie ul. Półwiejską dojdzie do Starego Browaru
w Trójmieście – 14 sierpnia (niedziela).
Parady w każdym mieście potrwają kilka godzin.

 

Ideą parady jest zaktywizowanie do wspólnej, letniej zabawy całych rodzin, tzn. zarówno dzieci, jak i rodziców, którzy na pewno nie będą nudzić się w tym czasie. Zabawa połączona będzie np. z nauką tańca Smerfów. W otoczeniu tych sympatycznych, niebieskich stworzeń każdy z uczestników będzie mógł przenieść się w niezwykle bajkowy, przyjazny świat Peyo.
Parada rozpocznie się od powitania i zachęcenia do zabawy zgromadzonych uczestników. Następnie, przy dźwiękach smerfowej muzyki, przejdzie przez wyznaczone ulice. Paradę otwierać będzie ośmiu tancerzy, którzy będą aktywnie zachęcać do dołączenia do wydarzenia. Za nimi jechać będzie, specjalnie stworzona na tę okoliczność, platforma, na której oprócz animatora zagrzewającego do zabawy będą 3 postacie Smerfów. Platforma ma prawie 3 metry szerokości i 7 metrów długości. W ruch wprawi ją osobliwe, stylizowane na nowojorską taksówkę auto. Jest to bezpośrednie nawiązanie do filmu, którego akcja toczy się właśnie w tym mieście.
Paradę zamykać będzie wyjątkowa atrakcja. Będą to 3 balony helowe w postaci Papy Smerfa, Smerfetki i Smerfusia (długość 8 m, wysokość 3,6 m, szerokość przy rozłożonych rękach 5,8 m). Będą one szybować kilka metrów nad ziemią. Wysokość na jaką będą się wznosić zależna będzie od możliwości danego miejsca. Podczas trwania parady hostessy rozdawać będą upominki w postaci gazet filmowych. W wydawnictwie tym obdarowani znajdą ciekawe gry i zabawy przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla starszych uczestników. Ostatnim elementem parady, która powinna trwać ok. 3 godziny, będą m.in. konkursy, zabawy oraz nauka tańca Smerfów. Nie zabraknie też czasu na robienie zdjęć w towarzystwie głównych bohaterów filmu.
Wydarzenie organizowane jest przez dystrybutora filmu UIP i AIM Media. Impreza nie ma charakteru stricte komercyjnego i uczestnictwo w niej będzie całkowicie bezpłatne.
Jesteśmy przekonani, że parada, która zawita do wybranych miast Polski przyciągnie setki mieszkańców i turystów, którzy będą chcieli spędzić czas ze Smerfami na tym niecodziennym i ciekawym wydarzeniu ulicznym. A wyjątkowa zabawa i atrakcje na długo zostaną w ich pamięci.

 

************************************************

SMERFY

Wersja Polska : ................................................................Start International Polska
Reżyseria i teksty piosenek: .....................................................Marek Robaczewski
Tekst polski: ..................................................................................Bartosz Wierzbięta
Dźwięk i montaż: .........................................................................Janusz Tokarzewski
Kierownictwo produkcji: .........................................................Elżbieta Araszkiewicz

Udział wzięli:

GARGAMEL .................................................................................................. Jerzy Stuhr
SMERFETKA ...................................................................................... Małgorzata Socha
GRACE ............................................................................................ Agnieszka Fajlhauer
PATRICK ........................................................................................ Waldemar Barwiński
PAPA SMERF ................................................................................... Andrzej Gawroński
WAŻNIAK......................................................................................... Dariusz Błażejewski
ŚMIAŁEK ...............................................................................................Grzegorz Pawlak
MARUDA ........................................................................................... Zbigniew Konopka
CIAMAJDA........................................................................................Grzegorz Drojewski
SMERF NARRATOR ............................................................................ Jacek Brzostyński
SMERF KUCHARZ ......................................................................Aleksander Mikołajczak
ODILE ...................................................................................Agata Gawrońska-Bauman

 

W pozostałych rolach:

Justyna Bojczuk, Olga Zaręba,Martyna Sommer, Beniamin i Bernard Lewandowscy,
Joanna Borer, Magdalena Krylik, Joanna Kudelska, Beata Łuczak,Elżbieta Piwek, Marta Zgutczyńska, Marek Bociania, Grzegorz Kwiecień, Cezary Nowak,Tomasz Rogaczewski, Marek Rogaczewski, Tomasz Steciuk, Krzysztof Szczerbiński, Paweł Szczesny, Jakub Szydłowski, Maciej Więckowski, Janusz Wituch, Leszek Zduń

 

O PRODUKCJI

Dzięki najnowszej produkcji wytwórni Columbia Pictures i Sony Pictures Animation, łączącej elementy filmu fabularnego i animacji, na naszych ekranach zagoszczą wkrótce uwielbiane przez wszystkich Smurfy.
Kiedy zły czarodziej Gargamel za sprawą magicznego portalu doprowadza do ucieczki Smurfów z ich wioski, małe niebieskie stworzonka trafiają do nowojorskiego Central Parku. Muszą jednak czym prędzej znaleźć drogę powrotną do domu zanim wytropi je ich odwieczny wróg - Gargamel.

 

Columbia Pictures i Sony Pictures Animation mają przyjemność zaprezentować swoją najnowszą produkcję "Smurfy" /The Smurfs/. W filmie zagrali Neil Patrick Harris, Jayma Mays, Sofia Vergara i Hank Azaria jako Gargamel. Reżyserem projektu jest Raja Gosnell, producentem Jordan Kerner. Producentami wykonawczymi są Ezra Swerdlow, Ben Haber i Paul Neesan. Scenariusz do filmu jest wspólnym dziełem J. Davida Stema & Davida N. Weissa, Jay'a Schericka & Davida Ronna. Postaci Smerfów są oryginalnie dziełem belgijskiego rysownika Peyo. Autorem zdjęć do filmu jest Phil Méheux, BSC, scenografii - Bill Boes, montażu dokonała Sabrina Plisco, A.C.E. Efekty wizualne powstały w Sony Pictures Imageworks Inc. Prace ekipy specjalnych efektów wizualnych nadzorował Richard R. Hoover. Kostiumy zaprojektowała Rita Ryack, muzykę skomponował Heitor Pereira.

 

O FILMIE

W 1958 roku belgijski artysta Pierre "Peyo" Culliford stworzył komiks, którego bohaterami były małe, niebieskie stworki – Smurfy oraz ich odwieczny wróg czarodziej Gargamel. Smurfy, w oryginale "Schtroumpfs", natychmiast podbiły serca czytelników, którzy w listach do wydawcy domagali się ciągle nowych przygód swoich ulubieńców. Przez ponad pięćdziesiąt kolejnych lat Smurfy stały się prawdziwym światowym zjawiskiem – a do tego bohaterami nie tylko komiksu, ale również książek, serialu telewizyjnego, filmów oraz gier wideo. Ich wizerunki, jako zabawki, sprzedały się w liczbie ponad 300 milionów na całym świecie. Pokolenie dzieci, które wychowały się na Smurfach, zdążyło już wejść w dorosłość i teraz zachęca do zapoznania się z tym zabawny światem swoje własne pociechy.
Producent Jordan Kerner nie jest ani trochę zaskoczony tak ogromną popularnością Smurfów, które rozśmieszają kolejne już pokolenia najmłodszych. Jak tłumaczy, są one nie tylko rozkoszne i słodkie, ale również w znakomity sposób pokazują zgodne funkcjonowanie małego społeczeństwa. "Smurfy podkreślają wartość rodziny oraz znaczenie współpracy. Co niezwykle ważne, one zawsze najpierw dostrzegają w innych to, co najlepsze, a do tego z niezwykłym oddaniem troszczą się o siebie nawzajem."
Córka rysownika Peyo, Véronique Culliford, podkreśla, że Smerfy mają w sobie coś bardzo uniwersalnego. „Z jednej strony wydają się być do siebie bardzo podobne, z drugiej każdy przedstawiciel tej malej społeczności jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Każdy może odnaleźć siebie samego w jednym ze Smerfów. Dla każdego rodzaju osobowości znajdzie się odpowiedni Smurf. Są one bardzo życzliwe i towarzyskie. No i posiadają wszystkie cechy, które ludzie chcieliby mieć."
Jak zauważa Culliford: "Niektóre rzeczy w życiu się zmieniają, a Smurfy są stałym punktem odniesienia. Historie z udziałem niebieskich stworków pozostają popularne w każdym pokoleniu, ponieważ ludzka natura jest niezmienna i znajduje w Smerfach swoje lustrzane odbicie. Możemy dopasować się do zmieniających się czasów, do innej, bardziej zaawansowanej technologii, ale to, jacy jesteśmy, pozostaje niezmienne."
Culliford oraz rodzina spadkobierców dzieła rysownika od dłuższego czasu byli zainteresowani przeniesieniem na ekran perypetii Smurfów. Okazja nadarzyła się kiedy producent Kerner zaprezentował swoją wizję i entuzjazm związany z ewentualnym wspólnym projektem. Jak wspomina Culliford, dopiero w tym momencie dostrzegła 'magiczną' siłę potencjalnej współpracy. „Jordan (Kerner) był pierwszą osobą, z którą spotkaliśmy się, i której wizja filmu była całkowicie zbieżna z naszą."
Jak udało się zrealizować te ambitne plany przekonamy się już wkrótce. Oglądając najnowszą, kinową wersję Smurfów, widzimy jak nasi ulubieńcy przypadkiem trafiają do Nowego Jorku. W tym całkowicie innym od typowego dla nich otoczenia muszą stawić czoła pojawiającym się trudnościom. Znając ich spryt i rezolutność na pewno wszystko zakończy się szczęśliwie.

 

AKTORZY

NEIL PATRICK HARRIS (Patrick) aktor filmowy i dramatyczny. Znany z popularnego serialu komediowego CBS „Jak poznałem waszą matkę" /How I Met Your Mother/, a także gościnnych występów w serialu „Glee" (rola w nim przyniosła mu nagrodę Emmy).
Na małym ekranie wystąpił również w serialach „Doogie Howser, lekarz medycyny" /Doogie Howser, M.D./, „Dr. Horrible's Sing-Along Blog" oraz „Prop 8: The Musical". Na dużym ekranie można go było zobaczyć w produkcjach „The Best & The Brightest", „Serce Klary" /Clara's Heart/, „Harold i Kumar uciekają z Guantanamo" /Harold and Kumar Escape from Guantanamo Bay/ oraz „Harold & Kumar Go to White Castle", „Tajniak" /Undercover Brother/, „Żołnierze kosmosu" /Starship Troopers/, „Ukad prawie idealny" /The Next Best Thing/ oraz „Grzeszna propozycja" /The Proposition/.
Głos aktora można było usłyszeć między innymi w oryginalnych wersjach filmów „Psy i koty: odwet Kitty" /Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore/, „Kopsiki" /Cloudy with a Chance of Meatballs/ oraz „Simpsonowie" /The Simpsons/.

 

JAYMA MAYS (Grace) znana jest z popularnych seriali „Glee" oraz „Herosi" /Heroes/.
Na dużym ekranie zagrała w produkcjach: „Paul Blart: Mall Cop", „Red Eye", „Sztandar chwały" /Flags of Our Fathers/ oraz „Wielkie kino" /Epic Movie/. Wystąpiła także w kilku odcinakach seriali „Brzydula Betty" /Ugly Betty/, „Gdzie pachną stokrotki" /Pushing Daisies/ i „Sześć stóp pod ziemią" /Six Feet Under/.

 

Nominowany do Nagrody Tony, czterokrotny laureat Emmy, HANK AZARIA (Gargamel) jest wszechstronnym twórcą filmowym, telewizyjnym i teatralnym.
Ma w swoim dorobku między innymi takie produkcje filmowe jak: „Hop", „Tupot małych stop 2" /Happy Feet 2 in 3D/, „Miłość i inne używki" /Love and Other Drugs/ z udziałem Jake'a Gyllenhaala i Anne Hathaway, „Rok pierwszy" /Year One/, „Noc w muzeum 2" /Night at the Museum: Battle of the Smithsonian/, „Klatka dla ptaków" /The Birdcage/ (nominacja do nagrody Screen Actors Guild - SAG), „Quiz Show", „Godzilla", „Ręka nad kołyską" /Cradle Will Rock/, „Ulubieńcy Ameryki" /America's Sweethearts", „Nadchodzi Polly" /Along Came Polly/ i „Pretty Woman", żeby wymienić zaledwie część z nich.

 

TWÓRCY FILMU

RAJA GOSNELL (Reżyser) przez długi czas związany był ze światem filmu jako montażysta. W tym charakterze współpracował między innymi ze słynnym Robertem Altmanem. Dokonał montażu między innymi takich filmów jak: „Nastoletni wilkołak dwa" /Teen Wolf Too/, „Pretty Woman", „Debiutant roku" /Rookie of the Year/, „Hotel złamanych serc" /Heartbreak Hotel/, „Kevin sam w domu" /Home Alone/, „Kevin sam w Nowym Jorku" /Home Alone 2: Lost in New York/, „Pani Doubtfire" /Mrs. Doubtfire/ oraz „Dziewięć miesięcy" /Nine Months/.
W połowie lat 90'tych Gosnell zainteresował się reżyserią filmową. Jego pierwszym projektem za reżyserskim sterem był film "Aleks sam w domu" /Home Alone 3/.
Od tamtego czasu Gosnell nakręcił również takie produkcje jak: „Ten pierwszy raz" /Never Been Kissed/, „Agent XXL" /Big Momma's House/, „Scooby-Doo", „Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie" /Scooby-Doo 2: Monster's Unleashed/, „Twoje, moje i nasze" /Yours, Mine and Ours/ oraz „Cziłała z Beverly Hills" /Beverly Hills Chihuahua/.

 

JORDAN KERNER (Producent) jest prezesem i założycielem The Kerner Entertainment Company, firmy aktywnie działającej w branży rozrywkowej.
W ostatnim czasie producencki dorobek Kernera wzbogacił się między innymi o takie filmy jak: „Pajęczyna Charlotty" /Charlotte's Web/, "Śnieżne psy" /Snow Dogs/, dwie części "George prosto z drzewa" /George of the Jungle/, "Inspektor Gadżet" 1 i 2 /Inspector Gadget/, "Fatalna namiętność" /Red Corner/, "Namiętności" /Up Close and Personal/, trylogia "Potężne Kaczory" / The Mighty Ducks/, "Wojna" /The War/, "Kiedy mężczyzna kocha kobietę" /When a Man Loves a Woman/, "Zielone smażone pomidory" /Fried Green Tomatoes/ oraz "Mniej niż zero" /Less than Zero/.

Rate this item
(1 Vote)

Podziel się!

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial