Pierwszy Etap Konkursu Na Audiobooka Zakończony!

Zakończył się pierwszy etap konkursu na audiobooka
© by Wydawnictwo PROFIT, 2014 rok
„50 na 50" – pod taką nazwą Wydawnictwo PROFIT prowadzone przez Mrągowską Spółdzielnie Socjalną PROFIT z Mrągowa zorganizowało konkurs ogólnopolski na audiobooka.

W odpowiedzi na konkurs wpłynęło 26 dzieł literackich:

Marek Leszman, powieść szpiegowska, sensacyjna o terrorystach – Autor nie ma tytułu – do czasu rozstrzygnięcia konkursu ma określić tytuł dzieła
Ewa Skalec, Saga wielkich rodów
Małgorzata Grzywa, Demony Przeszłości
Małgorzata Grzywa, Julka
Małgorzata Grzywa, Przeznaczenie
Małgorzata Grzywa, Życie na krawędzi
Wiktor Kowal, Samemu Bogu Chwała
Weronika Śliwiak, Trzepot anioła
Joanna Sarnecka, Dziennik uciekiniera,
Aleksander Sowa, Koma
Aleksander Sowa, Modliszka
Aleksander Sowa, Powietrze jest zimne
Aleksander Sowa, Zauroczenie
Aleksander Sowa, Zła miłość
Aleksander Sowa, Do widzenia
Jakub Ptaszyński, Opowieści z doliny wierszy
Jakub Ptaszyński, Zimne niebo
Jakub Ptaszyński, Biliony
Aleksander Kowarz, Rydwan Bogów
Katarzyna Metzger, Być prawdziwą kobietą...
Emilia Turek, Rose
Dorota Zgutka, Perypetie świnki Quick
Ika Piechocka, Poekronika kryminalna wieków
Adam Madaj, Wiosłem na wodzie pisane
Renata Galik, Prawo do miłości
Zbigniew Barański, Zaułek ślimaków

Zgłoszeń można było dokonywać od 4 września 2014 r. do 15 listopada 2014 r. Konkurs adresowany był do twórców. Z założenia promujemy działa literackie, partnerstwo na rzecz rozwoju sztuki i literatury.
Na obecnym etapie ocenimy nadesłane prace konkursowe. Spośród wszystkich zgłoszonych dzieł do 12 listopada 2014 r. Pani Anna Sikorska i Pani Ewa Szyszkowska – Papis - nasze ekspertki od literatury - prześlą listę 12 dzieł, które wybrały do informacji Wydawnictwa PROFIT. Do 15 listopada 2014 r. Wydawnictwo PROFIT przekaże informacje dla partnerów i patronów.
Partnerzy i patroni będą mieli 30 dni na zapoznanie się ze zgłoszonymi do oceny dziełami. W dniu 15 grudnia 2014 roku odbędzie się głosowanie i wybrani zostaną zwycięzcy oraz otrzymają nagrody i dyplomy:

I miejsce – nagranie pełnego audiobooka przez Kolenda Art (muzyk i kompozytor Tomasz Kolenda), dodatkowo wykonanie materiału promocyjnego – 15 minut, który będą mogli partnerzy i patroni zamieszczać na swoich stronach, zamieścimy go na YouTube. Nagrody książkowe Wydawnictwa PROFIT.
II miejsce - nagranie przez Kolenda Art (muzyk i kompozytor Tomasz Kolenda) materiału promocyjnego – 15 minut, który będą mogli partnerzy i patroni zamieszczać na swoich stronach, zamieścimy go na YouTube. Nagrody książkowe Wydawnictwa PROFIT i dyplomy z podpisami wszystkich partnerów.
III miejsce - nagranie przez Kolenda Art (muzyk i kompozytor Tomasz Kolenda) materiału promocyjnego – 15 minut, który będą mogli partnerzy i patroni zamieszczać na swoich stronach, zamieścimy go na YouTube. Nagrody książkowe Wydawnictwa PROFIT i dyplomy z podpisami wszystkich partnerów.
IV – XII miejsce – nagrody książkowe i dyplomy z podpisami wszystkich partnerów.

 

Prosimy pamiętać o tym, że każdy z partnerów i patronów ma 1 głos. Zwyciężą Autorzy, którzy otrzymają największą ilość punktów w konkursie. To duża odpowiedzialność, przed którą stajemy, aby wygrała osoba najlepsza. Pełny obiektywizm uzyskamy dzięki wspólnemu dokonaniu wyboru.
Nie skreślajmy także innych prac, jeżeli będą dobre pomóżmy w ich promocji.

 

Dziękujemy za pomoc i dotychczasową promocję. To nasz wspólny sukces.

Nasz konkurs podsumujemy w dniach 19 – 20 czerwca 2015 rok, w trakcie dwudniowej gali z udziałem partnerów i patronów. Zastanawiamy się nad Mrągowem i Korszami. Zobaczymy, jak się ułoży. Wiele wskazuje na to, że wszyscy się spotkamy. W trakcie tego dwudniowego wydarzenia planujemy festyny, spotkania z autorami, prezentacje stoisk partnerów, pokazy sztuk walki w wykonaniu zawodowców patronujących wydarzeniu, pokazy kinowe, koncerty zespołów patronujących i nie tylko oraz występ Tomasza Kolendy, prezentującego ścieżkę dźwiękową do audiobooka oraz własną twórczość. Będzie się działo, dzięki naszej współpracy. Wszystko to dla promocji audiobooków przyjaznych dla osób niepełnosprawnych, tzn. zawierających ścieżkę dźwiękową i efekty muzyczne.

 

Przypominamy kalendarium konkursu:

4 września 2014 r. – ogłoszenie konkursu ogólnopolskiego na audiobooka
15 października 2014 r. – zakończenie przyjmowania dzieł
15 października 2014 r. – 12 listopada 2014 r. – wybór przez ekspertów 12 najlepszych prac
15 listopada 2014 r. – przekazania prac dla partnerów i patronów do oceny
15 grudnia 2014 r. – głosowanie nad pracami, każdy z partnerów i patronów przyznaje od 1 do 12 punktów dla każdej pracy. Kto uzyska największą ilość punktów zwycięży
16 grudnia 2014 r. – oficjalne ogłoszenie wyników konkursu
30 stycznia 2015 r. – przekazanie nagród książkowych i dyplomów dla osób, które zajęły miejsca od IV do XII
30 marca 2015 r. – nagranie i wykonania audiobooka
15 kwietnia 2015 r. – do tego momentu zostaną wykonane 3 materiały promocyjne o długości 15 minut dla uczestników konkursu
1 maja 2015 r. – do tego czasu ukaże się w TV Mazurskiej wywiad ze zwycięzcą konkursu promujący osobę twórcy oraz audiobooka
19 – 20 czerwca 2015 r. – gala finałowa podsumowująca konkurs – prezentacja partnerów, patronów, koncert związany ze ścieżką dźwiękową, występy muzyczne, spotkania, prezentacje kina tworzonego na podstawie adaptacji literackich, targi, konferencje, spotkania, panele dyskusyjne i wiele innych atrakcji. Planujemy 2 dni dobrej zabawy i promocji naszej idei i nas wszystkich. W trakcie wydarzenia rozdamy 100 bezpłatnych audiobooków dla osób niewidomych lub organizacji, które bezpłatnie w naszym imieniu przekażą je podopiecznym. Przede wszystkim, o czym zapomnieliśmy, a co najważniejsze spotkanie z naszymi zwycięzcami.
Na uwagę zasługuje fakt, że każdy z uczestników wyraził zgodę na to, że gdy zwycięży to 100 sztuk audiobooka przeznacza do darmowego przekazania.
10% dochodów ze sprzedaży Wydawnictwo PROFIT przeznaczy na pomoc osobom niepełnosprawnym.

Oznacza to, że Wydawnictwo PROFIT poniesie całkowity koszt produkcji i nie wypłaci Autorowi od tych 100 sztuk prowizji autorskiej.

Celem głównym konkursu jest tworzenie literatury przydatnej dla osób niewidomych, a tym samym jej promocja i zapis umożliwiający dobry odbiór dla tych osób.

 

Wydawnictwo PROFIT

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podziel się!

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto