Muzyka O Sercach

Joanna Cabak

Muzyka O Sercach

 

To już ósma edycja Kalendarza Dżentelmeni. Kolejny raz oprócz panów w nagraniach wzięły udział panie. Sama plejada polskich gwiazd. Duety ekranowe znalazły swoje miejsce na płycie. Muzyka skomponowana przez Tomasza Szczepanika, słowa Macieja Jadowskiego tworzą spójną całość. Jedenaście opowieści. Osobne historie. Różne style. Zebrane niczym tomik wierszy.
Każdy utwór przemyślany i ustawiony w odpowiednim miejscu. Na pierwszy ogień idzie „Jego cień". Zaczyna się pięknie. Delikatne, proste dźwięki pianina. Zdecydowana trąbka i słyszymy Roberta Więckiewicza. Wyczuwalna czułość z lekkim zadrapaniem, a wszystko winszuje Agnieszka Grochowska. Typowa kobieca subtelność. Para znana widzom z ostatniej produkcji Andrzeja Wajdy - „Wałęsa. Człowiek z nadziei". Tekst dla słuchacza uważnego okazuje się być bardzo dojrzały. Historia miłości, w której „nie ma takich chwil, dla których miałbym Ciebie dość".
Jedziemy dalej. „Stres" i od razu mocne dźwięki. Przeszywający głos Pawła Małaszyńskiego, z nutą słodyczy Magdaleny Różczki. Słowa momentami przypominają jeden wielki chaos w głowie człowieka psychicznie chorego, który zagłusza swoje myśli.
„Dość" to trzeci utwór. Zaczyna się bardzo rytmicznie. Wchodzi saksofon i niecodzienny głos Joanny Kulig uzupełniany przez wschodzącą gwiazdę- Dawida Ogrodnika. Kolejna opowieść o relacji damsko-męskiej. Trudna relacja, pełna niespełnionych oczekiwań i zawodów.
Kolejny duet- Sonia Bohosiewicz i Adam Woronowicz. „Oni" niepokojące dźwięki i równocześnie dwa głosy. Poszukiwania pary zagubionej, miłości utraconej.
„Clowna" zaczyna klimatyczny akompaniament pianina i delikatny głos Jacka Braciaka. Proste, pojedyncze słowa. Naturalność przede wszystkim „bez szminek bez pasty".
A teraz coś wesołego. Duet ojciec i syn- Paweł i Antek Królikowscy. Historia wychowania. Podana z dozą gry aktorskiej. Dwa pokolenia, niezgody i miłość.
Nie mogłoby być Dżentelmenów bez Piotra Adamczyka. Dźwięczne smyczki i lekkość głosu, tak zbudowane jest „Wysokie C". Adamczyk w roli ptaka? Czemu nie, był papieżem, Chopinem to na zwierzę przyszedł czas.
Następna para z „Lekarzy". Piotr Polk i Danuta Stenka w piosence „Blejtram". Znowu połączenie pianina i saksofonu. Nuta jazzu dodaje charakteru. Historia starej znajomości, która ma szanse przeżyć drugą młodość.
Coś odmiennego i nadchodzi tercet. Bohaterowie Rodziniki.pl: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak i Maciej Musiał w wykonaniu „Czy Ciebie znam?". Rozmowa pary, nie do końca pewnej swojego uczucia. I tylko dziecko wrzucone chyba przez pomyłkę.
„Pół po pół" to żeńska odpowiedź na „Clowna". Świetna w tej roli Kinga Preis. Słowa przepełnione troską.
Całość zamyka „Muzyka z serca" w wykonaniu braci Szczepaników: Tomasza, Macieja, Marka, Mateusza. Wszystko jest muzyką. To co czujesz w sercu i to co z niego wypływa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podziel się!

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!