Spotkanie Autorskie z Mirosławem Puszczykowskim

Dnia 8 października 2013r. w kawiarnio-restauracji „Pod Malwami" w Kruszwicy odbyło się spotkanie z poetą, Mirosławem Puszczykowskim - laureatem ponad stu konkursów poetyckich, członkiem Kujawskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Inowrocławiu oraz RSTK w Bydgoszczy, który na co dzień pracuje na stanowisku sztygara zmianowego w Kopalni Soli „Mogilno". Poeta zaczął pisać, kiedy był w wojsku, początkowo zajmując się tworzeniem prostych rymowanek. Z czasem jednak jego twórczość zaczęła dojrzewać, a on sam poświęcił uwagom białym wierszom, które dzisiaj są docenione przez krytyków w całej Polsce. Spotkanie poświęcone było promocji jego siódmego tomiku wierszy – „Podróże".

 

Ten niezwykły wieczór z poezją został podzielony na cztery części, podczas których poznawaliśmy różne oblicza tytułowych „Podróży". Podczas spotkania za stronę muzyczną odpowiadał Jarosław Grekowski, który w sposób fenomenalny wykonaniami niekiedy własnych utworów wpasował się w zaistniałą atmosferę. Wiersze pana Puszczykowskiego niejednokrotnie wzbudzały zachwyt zgromadzonych miłośników poezji, którzy przez całe spotkanie milczeli, przysłuchując się słowom zaproszonego gościa. Poeta w swoich utworach przedstawiał rzeczywistość, własne spostrzeżenia na temat otoczenia czy też żywo niepozornymi wyrazami kreślił kształt miłości... Wspaniała atmosfera, jaka panowała „Pod Malwami", połączona ze wspaniałą grą słów i przeszywającą muzyką spowodowały, że spotkanie zakończyło się wręcz niespodziewanie.

 

„Kiedyś wydawało mi się, że można bez poezji żyć, przejść obok niej obojętnie. Okazało się, że jeśli spróbuje się już się jej spróbuje to ona musi towarzyszyć w życiu, może nie w każdym dniu, ale są dni kiedy jest niezbędna. Gdy mamy może zbyt dużo smutku i odczuwamy brak radości to wtedy właśnie można posilić się poezją , stworzyć odpowiedni nastrój i na pewno wtedy żyje się o wiele przyjemniej i czuje się, że człowiek zrobił w tej chwili coś, w czasie gdy ktoś nie piszący nie zrobił nic" – Mirosław Puszczykowski o jego odczuciach względem poezji.

 

Kamila Graczyk

 

100 1445

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podziel się!

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial