Walka Michała Archanioła Z Księciem Ciemności [2026]
„Walka Michała Archanioła z Księciem Ciemności” to poetycka podróż przez światło i mrok, ciszę i zgiełk, miłość i strach.
Tomik łączy refleksje o historii i współczesności z intymnym zapisem wewnętrznej walki, w której stawką jest nie tylko los świata, lecz także zdolność spojrzenia sobie w oczy. Bo nawet miłość przestaje być bezpieczna, gdy taniec anioła i demona rozgrywa się w nas samych.
„Na szachownicy świata niewidoczne siły przesuwają cię z pola białego na czarne automatycznie i przemyślnie. Gubisz się w domysłach, w których armiach świata walczysz: Michała Archanioła czy anioła światłości? Wiesz tylko, że stawką gry jest twe życie, w tanecznych obrotach między aniołem a demonem, światłem i mrokiem”.
Iwona Grądzka z wrażliwością i przenikliwością opisuje te rejony świata, o których wolimy nie pamiętać – choć towarzyszą nam one zawsze.

Informacje:
-
Tytuł Oryginalny:Walka Michała Archanioła Z Księciem Ciemności
-
Autor:Iwona Grądzka
-
Premiera:2026-04-17
-
Liczba Stron:74
-
Oprawa:Miękka
-
ISBN:9788368151619
-
Tłumaczenie:Brak
-
Ilustracje:Brak
-
Wydawca:Wydawnictwo NowoCzesne