Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Runy W Praktyce (2021)

Opis:

Dowiedz się, jak używać run, by poznać swoją przyszłość i lepiej zrozumieć teraźniejszość
Dla przeciętnego człowieka runy mogą się wydawać wyłącznie archaicznym, dawno zapomnianym alfabetem. Jednak ci, którzy zajmują się wróżbami na co dzień, wiedzą, że są one czymś więcej. Każdy z tych starożytnych symboli skrywa wiele znaczeń. Nie wszystkie da się poznać, ale te, które odsłonią swoje tajemnice, będą prawdziwą skarbnicą wiedzy. Książka ta w przystępny sposób opisuje historię run i ich związki z mitologią nordycką. Przybliża podstawy magii i wróżenia z run, a także możliwości stosowania ich w praktyce. Korzystając z zebranych tu informacji i budząc swoją wewnętrzną intuicję, można otworzyć się na prastare tradycje z dziedziny ezoteryki i astropsychologii. Dzięki nim łatwiej będzie zapewnić sobie szczęśliwe życie osobiste, realizować cele zawodowe, budować satysfakcjonujące relacje i wzmocnić osobowość.

 

Czytanie run – umiejętność dla każdego
Jak przekonuje Autorka, wcale nie trzeba znać skandynawskiej mitologii, aby zacząć pracę z runami. Ich magia i zdolności komunikacyjne mają bowiem uniwersalny charakter. Pod tym względem są nieco podobne do innych systemów wróżenia, takich jak kabała czy Tarot. Każdy symbol runiczny zawiera kosmiczną energię. Jest ona niezbędna do otrzymywania „magicznych instrukcji”.

 

Podręcznik ten korzysta z tzw. Futharku starszego, będącego najbardziej pierwotnym spośród znanych alfabetów runicznych. Jego nazwa pochodzi od pierwszych sześciu run, a on sam składa się z dwudziestu czterech symboli, pogrupowanych w trzy aettiry. W pewnym sensie runy wykazują podobieństwo do symboli Tarota. Cztery kolory Arkanów Małych odzwierciedlają tematyczną organizację trzech aettirów, zaś ustalona kolejność kart w Arkanach Wielkich przypomina ogólną strukturę i będące jej skutkiem symboliczne związki występujące w Futharku starszym. Niektórzy wręcz twierdzą, że Tarot – przynajmniej częściowo – został zainspirowany runami.

 

Jak używać run – praktyka czyni mistrza
Im więcej będziesz pracował z runami, tym łatwiej będzie ci skorzystać z ich magii na co dzień. Przedstawione w tej książce główne elementy runicznych wróżb są doskonałym punktem wyjścia. Autorka nie szczędzi wskazówek, jak zbudować głębokie relacje z symbolami. Zachęca do codziennych medytacji nad nimi i skupiania się na energiach poszczególnych symboli. Zanim dowiesz się, jak używać run, musisz bowiem dokładnie poznać ich naturę. To niezbędne, gdyż czytanie run wymaga nie tylko wiedzy, ale też intuicji. W książce znajdziesz wiele wskazówek, które będą przydatne, by stworzyć fundament pod twoje magiczne praktyki. Dowiesz się z niej na przykład, jak uniknąć pomyłek czyniących magię nieskuteczną. Poznasz mechanizmy komunikowania swoich pragnień i aktywowania mocy run. Nauczysz się wykonywania magicznych napisów i przygotowywania amuletów ochronnych (amulety mogą być również częścią rytuału). Zrozumiesz naturę run wiązanych i zasady rządzące ich kolejnością. Wzmacniając moc symboli przy pomocy odpowiednich technik, sprawisz, że twoje wróżenie zyska nową jakość.

 

Wskazówki dotyczące skutecznego wróżenia
Wróżenie z run odbywa się na wielu płaszczyznach. Tworzenie amuletu, stosowanie magii dźwięku i mowy, odczyty runiczne czy rzucanie run składają się na proces, którego celem jest uzyskanie odpowiedzi na stawiane pytania. By uczynić go skutecznym, potrzeba czasu i praktyki. Dlatego w książce tej znalazły się między innymi konkretne przykłady tłumaczące zasady rozkładu run czy sposoby ich interpretacji. Dodatkowo Autorka wyjaśnia, czym różni się rzucanie run od rozkładów, jak interpretować poszczególne kombinacje i dlaczego zalecane są nieparzyste układy symboli. Wszystko to służy ugruntowaniu praktyki wróżebnej. Dla chcących pogłębić swoją wiedzę została przygotowana lista dodatkowych lektur autorstwa wielu autorytetów z dziedziny ezoteryki i astropsychologii.

 

Odkryj świat magii i skandynawskich wróżb
Każda runa jest bogata w znaczenia, które będziesz rozumiał coraz bardziej wraz z postępem magicznej praktyki. Pamiętaj, że te tajemnicze związki wymagają czasu, a także zaangażowania. W zamian otrzymasz potężne narzędzie, które ułatwi ci podejmowanie życiowych decyzji, rozwiązywanie codziennych problemów i świadome planowanie przyszłości. Na początek warto zacząć od medytacji nad jedną runą dziennie. Rozpocznij od Fehu i po kolei przejdź cały Futhark starszy. Możesz też wyciągnąć z sakiewki dowolną runę. Wówczas to one będą decydowały, na której masz się skupić przez następne 24 godziny. Często pozwala się runom, by pomogły kształtować magiczną praktykę. Czując, że coraz bardziej dostrajasz się do energii run, nagle odkryjesz, że ezoteryka i astropsychologia wytyczyły ci drogę do podróży na całe życie. Ten wróżbiarski przewodnik po runach Futharku starszego stanie się twoim drogowskazem i stworzy solidny fundament do magicznych praktyk.

Czytanie run – odkryj sekrety prastarej magii
i wykorzystaj ją na co dzień!

wydawnictwo studio astropsychologii

Wydawnictwo Studio Astropsychologii
ul. Antoniuk Fabryczny 55 lok. 24
15-762 Białystok

Książka dostępna na:
www.talizman.pl/

 

 

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Runy W Praktyce (2021)

Dodatkowe informacje:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial