Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Endometrioza – Pokonaj Objawy I Chorobę Dzięki Właściwemu Leczeniu (2021)

Opis:

Endometrioza – problem ponad 2 milionów Polek!
Endometrioza jest jedną z najczęstszych kobiecych chorób. Według szacunków cierpi na nią około 7–15% wszystkich kobiet, które osiągnęły dojrzałość płciową. Na świecie jest ich blisko 200 milionów, a w samej Polsce prawie 2 miliony! Choroba ta atakuje kobiety w wieku rozrodczym – daje o sobie znać po wystąpieniu miesiączki i często nawraca w okresie menopauzy. Endometrioza charakteryzuje się nieprawidłowym umiejscowieniem endometrium, czyli tkanki, która wyścieła jamę macicy. U chorych endometrium znajduje się również poza obszarem macicy, np. na otrzewnej, w jajnikach, bliźnie po cesarskim cięciu, a nawet w płucach, żuchwie, nosie czy mózgu. Organizm uznaje tkankę za wroga i próbuje ją wyeliminować, co skutkuje pojawieniem się stanu zapalnego oraz bólu.

 

Endometrioza - leczenie. Książka
Ból w podbrzuszu, krwawienia, a nawet bezpłodność. To tylko niektóre objawy endometriozy
Typowe i nietypowe objawy endometriozy
W przypadku endometriozy nie ma jednego, jednoznacznego objawu. Najczęściej występującym symptomem jest bolesne miesiączkowanie – nie tylko brzmi okropnie, ale i jest okropne: są to skurczowe bóle w podbrzuszu przed, w czasie lub po miesiączce. Niestety, endometrioza objawia się nie tylko w postaci bólu w podbrzuszu.
To tylko kilka innych, częstych objawów endometriozy:
– ból w czasie lub po stosunku płciowym i problemy w życiu intymnym;
– bezpłodność;
– wyczerpanie;
– nudności i wymioty;
– mocno wzdęty brzuch;
– ból i/lub krwawienie przy oddawaniu moczu lub stolca;
– zaparcia lub biegunki;
– ból w dolnej części pleców lub odcinku lędźwiowym kręgosłupa;
– silne krwawienia miesiączkowe.

 

Do nietypowych objawów endometriozy należeć mogą:
– ból bioder;
– bóle nóg (przeważnie po lewej stronie);
– ból w pochwie, odbytnicy;
– refluks, często w czasie menstruacji;
– migreny, często w czasie menstruacji;
– nerwobóle (kości łonowej, rwa kulszowa między odbytem a pochwą).

 

Diagnozowanie i leczenie endometriozy
Jakie są przyczyny endometriozy? Dlaczego tak trudno ją zdiagnozować? I co najważniejsze, w jaki sposób leczyć endometriozę? Na wszystkie te pytania odpowie Autorka – Martina Liel, która od lat sama zmaga się z tą chorobą. W książce dzieli się z tobą nie tylko swoją przepełnioną fizycznym bólem historią, ale również rzuca nowe światło na chorobę z naukowego punktu widzenia. W łatwy i przystępny sposób objaśnia kluczowe zagadnienia, które dotyczą kobiet cierpiących na endometriozę oraz ich rodzin. Znajdziesz tu informacje dotyczące sposobów diagnozowania choroby, a także jej prawdopodobnych przyczyn. Autorka opisuje również niewiarygodnie ważny temat leczenia endometriozy – od farmakoterapii, przez terapię hormonalną, aż po leczenie chirurgiczne.

 

Jak medycyna naturalna może ci pomóc w walce z endometriozą?
Autorka udowadnia też, że oprócz medycyny konwencjonalnej, istnieje także szereg terapii medycyny naturalnej, które przynoszą ulgę w dolegliwościach związanych z endometriozą. Zwraca twoją uwagę na Tradycyjną Medycynę Chińską z jej ziołami oraz akupunkturą, która wspiera nadwyrężony stanami zapalnymi układ odpornościowy. Przekonuje, że doskonałym wsparciem organizmu w leczeniu będą również homeopatia i fitoterapia (ziołolecznictwo), a także aromaterapia, biofeedback, terapie kwiatowe Bacha czy ajurweda. Podaje konkretne wskazania i informacje dotyczące stosowania każdej z tych terapii.

 

Endometrioza – pokonaj objawy i chorobę dzięki właściwemu leczeniu Wróć do zdrowia dzięki naturalnym terapiom, diecie i odpowiedniej aktywności fizycznej
Żółta wstążka stała się symbolem kobiet chorych na endometriozę
Endometrioza, jak z nią żyć? Kompletny poradnik dla chorych
Endometrioza odciska swoje piętno nie tylko na zdrowiu kobiety, ale również na jej psychice, życiu rodzinnym i intymnym. Dlatego Autorka skupia się również na tym, jaki wpływ ma endometrioza na psychikę chorej, a także w jaki sposób wykorzystać umysł do poprawy zdrowia. Odkryjesz tu wpływ emocji na twoje zdrowie oraz metodę Wildwuchs, która pomoże ci nawiązać kontakt ze swoim ciałem. Zaczniesz o nie dbać zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Tu pomocne będą rady dotyczące diety przy endometriozie, suplementacji witaminami, sposobów relaksu, a także odpowiedniej aktywności fizycznej, która poprawi ukrwienie, wyrobi mięśnie i aktywuje twój metabolizm. Fizjoterapeutka doradzi ci również, w jaki sposób łagodzić objawy za pomocą przyjemnych ćwiczeń rozciągających. Autorka, bazując na swoich doświadczeniach i badaniach naukowych, stworzyła kompletny poradnik dla chorych na endometriozę. Znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania, a także praktyczne porady, które pomogą ci złagodzić objawy endometriozy i powrócić do zdrowia.

 

wydawnictwo vital

Wydawnictwo Vital
ul. Antoniuk Fabryczny 55 lok. 24
15-762 Białystok

Książka dostępna na:
www.talizman.pl/

www.studioastro.pl/

 

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Endometrioza – Pokonaj Objawy I Chorobę Dzięki Właściwemu Leczeniu (2021)

Dodatkowe informacje:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial