Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Stretching Dla Zachowania Młodości (2021)

Opis:

Ćwiczenia rozciągające, które zwiększą twoją elastyczność, wzmocnią mięśnie, stawy i kości
Nasze ciała są stworzone do ruchu. Coraz częściej jednak zamiast aktywności fizycznej wolimy wygodę. Praca przy komputerze, wybieranie windy zamiast schodów, samochodu zamiast spaceru do lokalnego sklepu. Wszystko to sprawia, że godzinami pozostajemy w pozycji siedzącej. Niestety ma to negatywny wpływ nie tylko na nasze mięśnie, stawy i kości, ale w ogóle zdrowie. Nie martw się, Autorka, która jest certyfikowaną nauczycielką jogi, ma na to sposób. Jest nim stretching, czyli po prostu rozciąganie!

 

Stretching – ćwiczenia, które złagodzą ból stawów i zredukują stres
Rozciąganie to prosta i delikatna aktywność fizyczna, którą możesz z łatwością wykonać w swoim domu. Ćwiczenia rozciągające pomogą ci wyeliminować różnego rodzaju choroby i dolegliwości, np. ból stawów, pleców czy karku. Ochronią przed kontuzjami, zwiększą twoją siłę fizyczną, zredukują stres i zapewnią relaks. Podczas tej aktywności fizycznej wykonujesz masaż powięzi, który korzystnie wpływa na utrzymanie prawidłowej postawy oraz… zmniejszenie cellulitu! Kolejną zaletą stretchingu jest to, że nie potrzebujesz praktycznie żadnego sprzętu! Wystarczy jedynie kawałek wolnej podłogi oraz mata do ćwiczeń.

 

Stretching statyczny i dynamiczny – odkryj różne rodzaje rozciągania
Autorka poprowadzi cię, krok po kroku, przez każde ćwiczenie i pozycję zamieszczoną w tej książce. Odkryjesz tu ćwiczenia stretchingowe zaczerpnięte z jogi, np. półpozycję skrętu mędrca Matsyendra, pozycję psa skierowanego ku dołowi, pozycję kot-krowa czy pozycję kobry. A także ćwiczenia typowe dla rozciągania – stretching mięśni dwugłowych ramion, stretching mięśnia prostownika promieniowego nadgarstka, stretching mięśni szyi w pozycji siedzącej. Odkryjesz również różne rodzaje stretchingu — stretching statyczny i dynamiczny, a także metodę PNF czy technikę autorozluźniania mięśniowo-powięziowego, przy pomocy której wykonasz skuteczny masaż powięzi.

 

Wyginaj śmiało ciało – ćwiczenia rozciągające dla początkujących i sportowców
To jedyny poradnik, jakiego potrzebujesz, by rozpocząć swoją przygodę z rozciąganiem. Czytelne ilustracje, szczegółowe opisy i porady pomogą ci uniknąć częstych błędów i cieszyć przyjemnością z rozciągania! Znajdziesz tu treningi na każdą okazję! Począwszy od codziennego stretchingu, przez poranne rozciąganie, stretching podczas podróży, a nawet podczas oglądania telewizji. Każda okazja jest dobra, by wykonać porządne rozciąganie! Dla fanów biegania, pływania, narciarstwa biegowego czy gry w tenisa Autorka przygotowała specjalne zestawy treningów. Pokazuje w nich ćwiczenia rozciągające mięśni, które najciężej pracują podczas tych aktywności fizycznych. Dzięki temu twoje mięśnie, stawy i kości będą zdrowe, zyskają upragniony relaks i ochronę przed kontuzjami!

 

Zwiększ swoją elastyczność i wzmocnij ciało dzięki rozciąganiu!

 

wydawnictwo vital

Wydawnictwo Vital
ul. Antoniuk Fabryczny 55 lok. 24
15-762 Białystok

Książka dostępna na:
www.talizman.pl/

www.studioastro.pl/

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Stretching Dla Zachowania Młodości (2021)

Dodatkowe informacje:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial