Medycyna Holistyczna Tom X Zmysły. Odczuwanie Przyjemności I Unikanie Zagrożeń (2020)

Opis:

Jakie znaczenie mają zmysły?
Zmysły i ich kondycja są ważnym elementem naszego życia. O wszelkich zaburzeniach zmysłów oraz jak je leczyć, dowiesz się z X tomu serii Medycyna holistyczna. Percepcja zmysłowa nie jest procesem czysto funkcjonalnym. Możesz to sprawdzić na sobie. Niech ktoś zawiąże Ci oczy i poda jakiś przedmiot. Aby odgadnąć, co to jest, musisz go poczuć. Aby go poczuć, musisz poruszać dłońmi i palcami, przesuwając nimi po przedmiocie. Już rozumiesz, że nie jest łatwo pozbyć się jednego ze zmysłów, np. wzroku? Ta książka podpowie Ci jak postępować, jeśli masz problem z którymkolwiek ze zmysłów: smakiem, węchem, dotykiem (czuciem), wzrokiem czy słuchem. Jeśli zauważysz jakieś zmiany, np. w smaku czy węchu, bardzo ważne jest, abyś jak najszybciej zareagował i koniecznie poszukał pomocy. Możesz zacząć od przeczytania tej książki.

 

Zmysł smaku – czy na pewno czujesz wszystkie smaki?
Wszystkie ważne układy narządów i zmysły są powiązane ze smakiem Jeśli szczególnie lubisz jakiś rodzaj smaku, cierpią na tym pozostałe i równowaga zostaje naruszona.
Czy wiesz że:
– nadmiar smaku kwaśnego zapobiega przekształceniu kwasów w zasady, zakwasza krew i tkanki, a zwłaszcza upośledza metabolizm wątroby.
– jeśli nadużywasz smaku gorzkiego, może on powodować tachykardię (szybkie bicie serca) oraz niewydolność krążeniową.
– nadmiar smaku słodkiego przede wszystkim zakwasza żołądek, jelita, krew, a w szczególności tkanki. Typową tego konsekwencją jest otyłość i nadwaga.
– nadmiar smaku ostrego oraz pikantnego przeciąża narządy oddechowe, trawienie i wydalanie stolca. Chociaż smak ostry może pobudzać pocenie się, a przez to wydalanie przez skórę, może również prowadzić do odwodnienia błon śluzowych.
– nadmiar smaku słonego szczególnie upośledza czynność nerek. Może powodować nadciśnienie tętnicze.
Uzdrowienie zmysłu smaku oznacza, że odczuwa się wszystkie smaki i bierze je pod uwagę w odżywianiu. W tej książce znajdziesz produkty, które mają wpływ na wszystkie zmysły, pobudzają je, a przede wszystkim uzdrawiają.

 

Zmysł węchu – czy można zlekceważyć katar?
Ostry nieżyt nosa jest chorobą wirusową powodowaną przez zakażenie kropelkowe. Inne przyczyny to wychłodzenie organizmu, zmiany ukrwienia błon śluzowych nosa i nadmierne wytwarzanie wydzieliny. To z kolei powoduje zbyt częste oddychanie przez usta. Od chwili zakażenia do wystąpienia nieżytu nosa mija od kilku godzin do dwóch dni. Następnym etapem jest infekcja mieszana z udziałem bakterii Coccobacillus. U osoby zdrowej ostry nieżyt nosa trwa około tygodnia. Jednak zwykły katar, który często lekceważymy, może osłabić węch, smak i wpłynąć negatywnie na inne zmysły. A osłabienie zmysłów oznacza chorobę całego ciała. Autorka, znana terapeutka holistyczna, podpowie Ci jak pobyć się kataru w dwa dni i w pełni odzyskać zmysł węchu.

 

Jak działa i jak wygląda Twój świat, czyli zmysł dotyku
Zmysł dotyku kojarzy nam się przede wszystkim z dłońmi. Małe dzieci z ich pomocą poznają świat – dotykają, chwytają i doświadczają przedmiotów i uczuć. Dotyk wyraża również potrzebę odczuwania. Zmysł dotyku, uczucia, wrażliwość dotykowa i ciało tworzą jedność. W tej publikacji znajdziesz ćwiczenia oddechowe, leczniczą dietę na odnowę pracy jelit, terapię solami Schüsslera, techniki odkwaszenia oraz detoksykacji organizmu. Te wszystkie metody z pewnością pomogą Ci pobudzić zmysł dotyku poprzez oddech, skórę, jelito oraz nerki i pęcherz.

 

Zmysł wzroku – jak o niego dbać?
Współcześnie największe znaczenie przywiązuje się do widzenia. Wzrok nazywany jest największym skarbem wśród zmysłów. Wszystko w życiu ukierunkowane jest na zmysł wzroku. Jak myślisz: jeśli zawiążesz sobie oczy, to ile razy się potkniesz, zanim przejdziesz kilka metrów we własnym domu? Teraz wiesz, że o wzrok powinieneś dbać w szczególności. Dzięki tej książce poznasz naturalne metody poprawy wzroku, głównie poprzez substancje odżywcze zawarte w żywności.

 

Wyostrz swoje zmysły

 

wydawnictwo vital

Wydawnictwo Vital
ul. Antoniuk Fabryczny 55 lok. 24
15-762 Białystok

Książka dostępna na:
www.talizman.pl/

www.wydawnictwovital.pl/

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Medycyna Holistyczna Tom X Zmysły. Odczuwanie Przyjemności I Unikanie Zagrożeń (2020)

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Rosina Sonnenschmidt
 • Tytuł Oryginału: Sinnesorgane - Wunderwerk Der Kommunikation: Band 10: Schriftenreihe Organ - Konflikt - Heilung Mit Homöopathie, Naturheilkunde Und Übungen
 • Seria: Medycyna Holistyczna
 • Gatunek: Choroby I SchorzeniaPoradnikiZdrowieMedycyna Naturalna
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Piotr Lewiński
 • Liczba Stron: 288
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205mm
 • ISBN: 9788381683388
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Okładka: Krzysztof Remiszewski

Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial