Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Medycyna Holistyczna Tom XI Układ Ruchu. Sprawność Mięśni I Stawów Oraz Mocne Kości (2020)

Opis:

Dlaczego bolą nas mięśnie, stawy i powięzi?
Dlaczego cierpimy z powodu bólu kręgosłupa, mięśni, stawów i powięzi? Na to pytanie odpowie Ci naturopatka znana z holistycznych metod uzdrawiania, dr Rosina Sonnenschmidt. Jej odpowiedzi nie są wcale takie oczywiste. Odkryjesz, że nie tylko poprawny ruch ciała ma znaczenie. Nadrzędny wobec wszystkiego jest prawidłowy rytm oddychania. Jeśli borykasz się z zaburzeniami, osłabieniem czy destrukcyjnymi procesami w obrębie układu ruchowego, to przede wszystkim skup się na prawidłowym oddechu. Godnym uwagi jest to, że nie ma żadnej chronicznej choroby, której nie towarzyszyłoby płytkie oddychanie, utrata rytmu oddechu i ruchu oraz ograniczenie sprawności mentalnej.

 

Ból pleców, barku, kręgosłupa – to sygnały ostrzegawcze
Wydaje się, że napięcia w barkach, muskulaturze pleców oraz stawach są tak częste, że nie traktuje się już ich jako sygnałów ostrzegawczych sugerujących konieczność zmiany stylu życia. Zamiast tego ludzie czekają, aż ból ich powali, a sztywność w kościach całkowicie zastopuje jakiekolwiek ich działanie. Zanim do tego dojdzie, prawie nikt nie ma ochoty zatrzymać się w codziennym biegu. W rezultacie nieszkodliwe objawy w postaci napięcia mięśni i skurczów są ignorowane. Leki alopatyczne idealnie nadają się do tego, by zamaskować prawdziwy problem. Jak tylko ból i skurcz złagodnieją, idziemy dalej. Jednak nie musisz już dłużej akceptować tego stanu. W tej książce znajdziesz naturalne metody na ból mięśni, stawów, powięzi. Pomoże w tym homeopatia, naturopatia, techniki oddechowe, a w szczególności dieta i ćwiczenia.

 

Oczyść swój organizm i odzyskaj sprawność mięśni, stawów i powięzi
Pobudzenie rytmu oddechowego, odkwaszanie organizmu i usunięcie odpadów metabolicznych z krwi, tkanek i mięśni poprawia mobilność całego ciała. Czy istnieje choroba przewlekła bez zakwaszenia, nieżytu śluzówki i nagromadzenia odpadów metabolicznych? Nie. Autorka podkreśla, że gdy równowaga kwasowo-zasadowa środowiska wewnętrznego jest zachowana, wówczas wszystkie układy narządowe znów działają we właściwym rytmie. Ważnym aspektem jest odkwaszenie i jako najpilniejszy środek obejmuje przede wszystkim oddech, czyli głęboki wdech i długi, świadomy wydech. O skutecznych metodach odkwaszania możesz też przeczytać w innych tomach tej serii.

 

Jaki rodzaj ruchu wybrać, aby poprawić stan mięśni i stawów?
Niedostateczna sprawność mięśni i stawów jest rezultatem postępującego niedoboru aktywności ruchowej. Za dużo czasu spędzamy w samochodach, za biurkiem, brakuje nam ruchu. Autorka podpowie Ci, jaki rodzaj ruchu najlepiej wybrać w Twoim przypadku. Szczególnie korzystne są wszelkie formy tańca, ponieważ wymagają ruchu bioder. Także dalekowschodnie sztuki walki obejmują ćwiczenia, w których występują na przemian elementy szybkiej aktywności i odpoczynku. Poznasz zalety ćwiczeń tai chi, qigong albo spacerów, a nawet jazdy na rowerze. Ponieważ w różnego rodzaju ćwiczeniach ważny jest przede wszystkim przepływ oddechu, dlatego skup się na min zwłaszcza na świeżym powietrzu i uświadom sobie jego siłę.

 

Jak uniknąć chorób układu mięśniowo-szkieletowego, przede wszystkim sprawdzona dieta lecznicza
Z pewnością ważnym aspektem bólu mięśni, stawów i powięzi jest dieta jako całość. Niektóre pokarmy z powodu zawartości aminokwasów bezpośrednio wpływają na strukturę kości oraz elastyczność mięśni, ścięgien i stawów. Z tej książki dowiesz się, jakie produkty spożywać, jak je przyrządzać, a przede wszystkim jak temperatura wpływa na ich przyswajalność. Które produkty można przyrządzić na surowo, gotować na parze lub lekko podsmażyć na wysokiej jakości oleju. Ponieważ problemy ze stawami obejmują złogi, a osłabienie kości wiąże się z niedożywieniem, organizm wymaga maksymalnej dostawy składników odżywczych oraz bardziej zasadowego środowiska wewnętrznego. W tej książce znajdziesz najważniejsze zasady spożywania posiłków, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś.

 

wydawnictwo vital

Wydawnictwo Vital
ul. Antoniuk Fabryczny 55 lok. 24
15-762 Białystok

Książka dostępna na:
www.talizman.pl/

www.wydawnictwovital.pl/

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Medycyna Holistyczna Tom XI Układ Ruchu. Sprawność Mięśni I Stawów Oraz Mocne Kości (2020)

Additional Info:

 • Autor: Rosina Sonnenschmidt
 • Tytuł Oryginału: Gliedmaßensystem - Fort-Schritt Auf Allen Ebenen: Band 11: Schriftenreihe Organ - Konflikt - Heilung Mit Homöopathie, Naturheilkunde Und Übungen
 • Seria: Medycyna Holistyczna
 • Gatunek: Choroby I SchorzeniaPoradnikiZdrowieMedycyna Naturalna
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Piotr Lewiński
 • Liczba Stron: 268
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x165mm
 • ISBN: 9788381683449
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Okładka: Krzysztof Remiszewski

Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial