Zdrowy Mózg. Jak Za Pomocą Składników Odżywczych Pokonać Zaburzenia Behawioralne, ADHD, Autyzm, Depresję, Lęk, Schizofrenię I Chorobę Alzheimera (2019)

Opis:

Odkrycia współczesnej neurologii

Neurobiolodzy określili, które składniki odżywcze są niezbędne do syntezy neuroprzekaźników, regulacji genów oraz ochrony antyoksydacyjnej. Ich niedobór lub nadmiar powoduje poważne choroby psychiczne. Takie zaburzenia równowagi składników odżywczych można wykryć za pomocą badań krwi i moczu, a więc diagnostyka jest niezwykle prosta. Leczenie tych poważnych chorób przy zastosowaniu terapii biochemicznych przy wykorzystaniu naturalnych substancji chemicznych może wyrównać poziom kluczowych składników odżywczych w mózgu i wywrzeć ogromny wpływ na zdrowie psychiczne.

 

Światowej sławy specjalista w dziedzinie zdrowia mózgu
Dr William J. Walsh to światowej sławy specjalista w dziedzinie leczenia za pomocą składników odżywczych. Jest prezesem działającego na zasadzie non profit Walsh Research Institute w stanie Illinois i prowadzi programy szkolenia lekarzy w Australii, Norwegii oraz innych krajach. Opracował terapie biochemiczne dla pacjentów z zaburzeniami behawioralnymi, ADHD, autyzmem, depresją, zaburzeniami lękowymi, schizofrenią oraz chorobą Alzheimera, stosowane obecnie przez lekarzy na całym świecie. Dzięki tej książce poznasz ich działanie, wyniki najnowszych badań oraz opisy konkretnych przypadków.

 

Zaburzenia psychiczne to brak lub nadmiar składników odżywczych w mózgu
Autor opisuje system naturalnej terapii biochemicznej, oparty na najnowszych badaniach naukowych mogący pomóc milionom osób, u których zdiagnozowano zaburzenia psychiczne. Bazuje on na założeniu, że większość ludzi cierpi na brak równowagi składników odżywczych spowodowany czynnikami genetycznymi i środowiskowymi, a zaburzenia te mogą wyrządzić wiele szkód dla pracy mózgu.

 

Korzyści z terapii biochemicznej
W tej książce Autor podkreśla, że najważniejsze jest określenie biochemii każdego pacjenta i stworzenie indywidualnego programu leczenia, mającego na celu przywrócenie równowagi chemicznej w mózgu. Leczenie polega na terapeutycznym stosowaniu witamin, minerałów, aminokwasów i olejków eterycznych. Większość pacjentów odnosi korzyści z terapii biochemicznej wskutek:
– unormowania stężenia składników odżywczych potrzebnych do syntezy neuroprzekaźników,
– regulacji aktywności neuroprzekaźników za pomocą ukierunkowanej terapii składnikami odżywczymi,
– zredukowania stresu oksydacyjnego wywoływanego przez wolne rodniki.

 

Witamina B na drażliwość i depresję
Stężenie witaminy B6 w mózgu jest około 100 razy wyższe niż jej poziom we krwi i pełni ona ważną rolę w funkcjonowaniu umysłu. Poważny niedobór tego składnika odżywczego został powiązany z drażliwością, depresją, słabą pamięcią krótkotrwałą i psychozą. To nic zaskakującego, gdyż witamina B6 jest niezbędna do efektywnej syntezy serotoniny, dopaminy i GABA, trzech kluczowych neuroprzekaźników. Z książki dowiesz się, że terapia składnikami odżywczymi regulująca poziom witaminy B6 w mózgu może być bardzo skuteczna.

 

Niski poziom cynku może powodować autyzm i ADHD
Niedobór cynku jest najczęściej obserwowanym zaburzeniem biochemicznym w populacjach pacjentów cierpiących na problemy ze zdrowiem psychicznym. Autor podkreśla, że ponad 90% osób, u których zdiagnozowano depresję, zaburzenia behawioralne, ADHD, autyzm i schizofrenię wykazuje niski poziom cynku w osoczu krwi. Ten ciekawy fakt można wyjaśnić między innymi tym, że przy większości zaburzeń psychicznych występuje stres oksydacyjny, który obniża zapas cynku w organizmie.

 

Inne rodzaje zaburzeń równowagi składników odżywczych
Istnieje wiele innych składników odżywczych o dużym znaczeniu dla funkcjonowania mózgu. Selen, witamina C, witamina E oraz inne naturalne antyoksydanty zwalczają stany zapalne oraz wolne rodniki w mózgu i pośrednio zwiększają aktywność glutaminianu w receptorach NMDA. Niedobór witaminy D powiązano z depresją, schizofrenią, ADHD oraz innymi zaburzeniami psychicznymi. Autor wyjaśnia znaczenie witaminy D.

 

Przyczyną niedoborów składników odżywczych może być zespół złego wchłaniania
Istnieją trzy główne rodzaje problemów z wchłanianiem:
– problemy żołądkowe, w tym nadmierny lub niedostateczny poziom kwasu solnego,
– niepełne trawienie w jelicie cienkim,
– problemy z rąbkiem szczoteczkowym jelita, w którym większość składników odżywczych jest wchłaniana do układu wrotnego.

 

Dzięki tej książce poznasz możliwe konsekwencje. Głównie są to niedobory składników odżywczych, stan zapalny, kandydoza oraz wiele innych zaburzeń układu pokarmowego. Niepełny rozkład białek i tłuszczów może być przyczyną problemów fizycznych oraz wpłynąć negatywnie na funkcjonowanie mózgu. Częstą przyczyną złego wchłaniania jest podwyższony stres oksydacyjny, który może niszczyć enzymy trawienne potrzebne do rozkładu białka. Duża liczba pacjentów z upośledzonym wchłanianiem ma uszkodzoną i tym samym nieskuteczną barierę jelitową, co pozwala metalom ciężkim oraz innym niepożądanym substancjom wniknąć do organizmu i dostać się do mózgu. Rodzaj leczenia zależy od tego, z jakim typem złego wchłaniania mamy do czynienia i może polegać na unormowaniu poziomu kwasu w żołądku, podaniu enzymów trawiennych, które przetrwają w kwasie żołądkowym, stosowaniu antyoksydantów oraz przyjęciu specjalnej diety.

 

Substancje odżywcze, które ochronią Twój mózg

 

Dr William J. Walsh to światowej sławy specjalista w dziedzinie leczenia za pomocą składników odżywczych. Jest prezesem działającego na zasadzie non profit Walsh Research Institute w stanie Illinois i prowadzi programy szkolenia lekarzy w Australii, Norwegii oraz innych krajach. Napisał ponad 200 artykułów naukowych oraz raportów i posiada pięć patentów. Przedstawił wyniki swoich badań w Amerykańskim Towarzystwie Psychiatrycznym, Senacie Stanów Zjednoczonych oraz amerykańskich Narodowych Instytutach Zdrowia i przemawiał na 28 konferencjach międzynarodowych. Po uzyskaniu dyplomów z Notre Dame i Uniwersytetu Michigan, dr Walsh otrzymał tytuł doktora inżynierii chemicznej na uniwersytecie Iowa State. Gdy w latach 70. pracował w Argonne National Laboratory, zorganizował w więzieniu program wolontariatu, który zaowocował badaniami nad przyczynami agresywnego zachowania. W ciągu kolejnych 30 lat opracował terapie biochemiczne dla pacjentów z zaburzeniami behawioralnymi, ADHD, autyzmem, depresją, zaburzeniami lękowymi, schizofrenią oraz chorobą Alzheimera, stosowane obecnie przez lekarzy na całym świecie.

 

wydawnictwo vital

Wydawnictwo Vital
ul. Antoniuk Fabryczny 55 lok. 24
15-762 Białystok

Książka dostępna na:
www.talizman.pl/

www.wydawnictwovital.pl/

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Zdrowy Mózg. Jak Za Pomocą Składników Odżywczych Pokonać Zaburzenia Behawioralne, ADHD, Autyzm, Depresję, Lęk, Schizofrenię I Chorobę Alzheimera (2019)

Dodatkowe informacje:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial