Kuracja Antystresowa: Proste Ćwiczenia I Techniki, Które Pomogą Skutecznie Wyeliminować Stres Z Twojego Życia (2019)

Opis:

Poznaj sześć prostych kroków, które pozwolą Ci raz na zawsze wyeliminować stres ze swojego życia. Specjalnie dobrane strategie i ćwiczenia nauczą Cię m.in. efektywnego odpoczywania, sztuki robienia przerw czy zarządzania konfliktami. Stres? Nigdy więcej!

 

Życie bez stresu jest możliwe!
Wielu ludzi nie jest w stanie dotrzymać kroku nowoczesnemu społeczeństwu oraz stawianym przez nie wymaganiom. Niezliczone terminy, których musimy dotrzymać, presja, oczekiwania przed jakimi stajemy i jakie sami sobie narzucamy, wszystko to sprawia, że życie powoli staje się nie do zniesienia. Dokładnie takie odczucia dotknęły również Petera Beera – autora tej książki, którego z pozoru błyskotliwa kariera doprowadziła do wypalenia zawodowego. To ciężkie doświadczenie stało się przyczynkiem do głęboko posuniętych zmian w jego życiu. Autor skupił się na zdobywaniu wiedzy psychologicznej, dzięki czemu stworzył wyjątkowy program do walki ze stresem w pracy oraz życiu codziennym. Proponowany przez niego zestaw ćwiczeń i porad pomoże Ci również uniknąć stresu w przyszłości. Sam zobaczysz, że życie bez stresu jest możliwe!

 

Stres – problem coraz większej liczby osób
W ciągu ostatnich czterdziestu lat żadne pojęcie nie zyskało na takiej popularności jak słowo „stres”. Stało się synonimem wypalonego i przeciążonego obowiązkami społeczeństwa. Badania naukowe wskazują bowiem, że zachowanie zdrowia psychicznego w miejscu pracy stało się dużym problemem. Co trzecia aktywna zawodowo osoba czuje się wyczerpana i zauważa u siebie objawy wypalenia zawodowego. W 2011 roku, w samych Niemczech zarejestrowano blisko 60 milionów opuszczonych dni pracy, spowodowanych dolegliwościami psychicznymi. Co piąty pracownik cierpi z powodu problemów zdrowotnych uwarunkowanych stresem.

 

Skutki stresu – niebezpieczne dla zdrowia
Dlaczego nie można bagatelizować stresu i jego wpływu na nasze życie? Dlaczego poświęcono temu tematowi tak wiele badań naukowych oraz kursów czy poradników? Stres ma przede wszystkim poważne skutki dla naszego zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Jest przyczyną wielu chorób i dolegliwości, które za jego pośrednictwem atakują Twój organizm. Poznaj zaledwie kilka z nich:
• choroby serca i układu krążenia,
• wrzody żołądka,
• cukrzyca,
• otyłość,
• bóle głowy,
• depresja,
• nerwice,
• kłopoty z pamięcią i koncentracją,
• wyzwolenie chorób autoimmunologicznych takich jak: Hashimoto czy choroba Gravesa-Basedowa.

 

Brzmi strasznie? I właśnie takie jest. Na szczęście, dzięki wyjątkowym poradom i ćwiczeniom zaprezentowanym w tej książce przejmiesz kontrolę nad stresem i wyeliminujesz ryzyko groźnych chorób nim spowodowanych.

 

Radykalna kuracja antystresowa
Czym ten poradnik różni się od pozostałych, które możesz znaleźć na rynku? Przede wszystkim napisany został na bazie doświadczeń Autora oraz licznych badań naukowych. Zawiera proste wskazówki, w jaki sposób wyeliminować stres ze swojego życia i nie dać mu ponownego wstępu w jego progi. Peter Beer dzięki wieloletniej praktyce coacha oraz autora seminariów poświęconych problemowi stresu, zna ten temat od podszewki. W swojej książce zebrał sześć prostych i popartych praktyką kroków, które pozwolą Ci wieść spokojniejsze i bardziej zrównoważone życie.

 

Jak radzić sobie ze stresem
Odkryjesz odpowiedź na pytanie czym naprawdę jest stres, zbadasz jego poziom oraz wytropisz główne źródła. Dowiesz się czym jest rezyliencja, w jaki sposób zarządzać konfliktami, jak radzić sobie z emocjami oraz porażkami. Nauczysz się efektywnego odpoczywania, sztuki robienia przerw oraz świadomego czerpania przyjemności. Ta książka wyposaży Cię w podstawową wiedzę oraz przydatne strategie i ćwiczenia (takie jak medytacje), których potrzebujesz do odzyskania równowagi w swoim życiu. Daj sobie szansę, ocal swoje zdrowie i życie rodzinne pozbywając się stresu raz na zawsze!

wydawnictwo vital

 

Wydawnictwo Vital
ul. Antoniuk Fabryczny 55 lok. 24
15-762 Białystok

Książka dostępna na:
www.talizman.pl/

www.studioastro.pl/

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania:

Kuracja Antystresowa: Proste Ćwiczenia I Techniki, Które Pomogą Skutecznie Wyeliminować Stres Z Twojego Życia (2019)

Dodatkowe informacje:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto