Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Odżywianie Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Jak Zniwelować Czynniki Genetyczne, Niezdrowy Styl Życia I Codzienny Stres (2018)

Opis:

Co jeść?
Jeśli starasz się właściwie dobierać produkty spożywcze dla poprawy swego zdrowia, nie jesteś w tym odosobniony. Wielu z nas jednak nie ma pewności, co jeść, i kieruje się pobudkami innymi niż zdrowy rozsądek. Istnieje jednak rozwiązanie mające swoje korzenie w starożytnej mądrości medycyny chińskiej. Jest to system stawiający sobie za cel przyswojenie leczniczego potencjału żywności, który możesz zaadaptować i włączyć w codzienne życie. O jego skuteczności świadczą stulecia stosowania.

 

Holistyczne zdrowie zgodnie z TMC
Do podstawowych założeń Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i dietetyki leczniczej należy klasyfikacja produktów żywnościowych według czynników yin i yang, natury termicznej oraz smaku. Ta praktyka obejmuje też zielarstwo, akupunkturę, pracę z ciałem, ćwiczenia Chi Kung oraz elementy szamanizmu. Podczas gdy medycyna zachodnia bierze pod uwagę mechanizmy chorób, bada dotknięte nimi części ciała i leczy objawy, jej chiński odpowiednik stara się rozpoznać wzorce zaburzenia harmonii. Jej praktycy stosują holistyczne podejście do zdrowia.

 

Dlaczego wciąż mamy problemy związane z dietą?
Obecnie zagubiliśmy się na ścieżce dobrego odżywiania. Obserwujemy efekty uboczne w postaci wzrostu liczby chorób przewlekłych, którym można zapobiegać, takich jak otyłość, cukrzyca dziecięca i dolegliwości układu krążenia. Istnieje mnóstwo diet, ale skarbiec mądrości na temat pożywienia i zdrowia jest tuż przed naszymi oczyma – w naturze. I o tym dokładnie mówi ta książka.

 

Jedzenie to lekarstwo
Dzięki Autorowi nauczysz się wsłuchiwać we własne ciało i jego potrzeby, być bardziej cierpliwym i dostrajać się do tego, jak klimat i zmiany pór roku wpływają na organizm. Z łatwością ustabilizujesz wagę, pozbędziesz się dolegliwości i bólu. Dostosujesz sposób odżywiania do wspierania zdrowia i leczenia chorób. Wykorzystasz rodzime produkty dostępne przez cały rok. Nie znajdziesz tu z góry ustalonej diety, lecz wskazówki, jak kultywować i wzmacniać swoją wewnętrzną siłę obserwacji. Posiądziesz też zdolność dobierania i przyrządzania pełnych energii i życia potraw, które wesprą Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Całość uzupełnia 175 przepisów na lecznicze dania zgodne z Tradycyjną Medycyną Chińską i dietą według Pięciu Przemian.

 

W książce znajdziesz przepisy, które pomogą Ci na:
• alergie,
• przeziębienie z objawami gorąca i zimna,
• pobudzenie odporności przed złapaniem przeziębienia,
• zaparcia spowodowanego przez zastój qi wątroby i gorąco,
• kaszel,
• cukrzycę typu 2,
• zmęczenie,
• wysokie ciśnienie krwi,
• wysoki poziom cholesterolu,
• bezsenność,
• wahania nastroju,
• utratę wagi,
• objawy perimenopauzy i menopauzy,
• stres i napięcie.

 

Tak smakuje zdrowie

 

wydawnictwo vital

Wydawnictwo Vital
ul. Antoniuk Fabryczny 55 lok. 24
15-762 Białystok

Książka dostępna na:
www.talizman.pl/

www.studioastro.pl/

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Odżywianie Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Jak Zniwelować Czynniki Genetyczne, Niezdrowy Styl Życia I Codzienny Stres (2018)

Additional Info:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial