Ukryte Trucizny. Co Stale Niszczy Twoje Zdrowie I Jak Tego Unikać (2018)

Opis:

Trucizny i toksyny środowiskowe – główna przyczyna złego stanu zdrowia
Czy zastanawiałeś się, dlaczego często czujesz się źle bez konkretnej przyczyny? Starasz się eliminować powszechne dolegliwości za pomocą ogólnodostępnych farmaceutyków, ale nie przynosi to długotrwałych i oczekiwanych efektów? Problemem jest nie tylko niewłaściwa dieta i styl życia, ale przede wszystkim różne trucizny i związki chemiczne, które nas otaczają i często są nieświadomie wprowadzane do organizmu. Dochodzą do tego również toksyny środowiskowe i zanieczyszczenia, przed którymi trudniej jest się uchronić, a które mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Jak zatem postępować, by ustrzec się tych niebezpiecznych substancji?

 

Toksyczne kosmetyki, perfumy i wiele, wiele więcej
Chcąc upiększyć swoją skórę i poprawić wygląd, stosujemy mnóstwo różnorodnych kosmetyków nie tylko do twarzy, ale i do całego ciała. To właśnie produkty kosmetyczne codziennego użytku zawierają najwięcej szkodliwych substancji, które bardzo łatwo przenikają przez skórę i dostają się do krwiobiegu. Są to np. środki konserwujące, barwniki, substancje zapachowe i wiele innych toksyn, które nie są obojętne dla naszego zdrowia. Z książki dowiesz się, dlaczego popularne antyperspiranty mogą prowadzić do zatrucia organizmu, a stosowanie wielu kremów utrudnia jego odtruwanie. Zrozumiesz, że używanie różnych płynów i żeli do kąpieli wyrządza Twojej skórze więcej szkody niż pożytku oraz dowiesz się, jak uniknąć podstawowych błędów w pielęgnacji skóry.

 

Tampony i podpaski na celowniku
Każdej kobiecie te artykuły higieniczne z pewnością są dobrze znane, a uwagę bardziej zwraca marka niż skład produktu, jednak powinno być odwrotnie. Autor wyjaśnia, że popularne podpaski i tampony wyprodukowane są z mikrocelulozy, która jak maleńkie igiełki może wbić się w błonę śluzową pochwy. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż do jej produkcji używa się toksycznych substancji, np. wybielaczy. Podobnie jest z innymi bawełnianymi artykułami higienicznymi, które powstają z bawełny modyfikowanej genetycznie z dodatkiem pestycydów. Trujące związki nie są w pełni usuwane, niszczą zdrową florę bakteryjną i mogą przyczyniać się do powstawania raka macicy.

 

Trujące pyły z urządzeń komputerowych
Powszechnie wiadomo, że wszelkie pyły, które zanieczyszczają powietrze, są bardzo groźne dla naszego zdrowia. Powstają one w wyniku spalania, ścierania się lub kruszenia substancji stałych, np. minerałów. Mogą powodować różne choroby dróg oddechowych, a nieleczone doprowadzić do groźnych powikłań. Tymczasem na działanie toksycznych pyłów jesteśmy stale narażeni każdego dnia w swoim miejscu zamieszkania i środowisku pracy za sprawą m.in. drukarek laserowych, kopiarek i faksów. Podczas drukowania wydziela się trujący pył, który poprzez drogi oddechowe wnika do krwiobiegu i może powodować stany zapalne, a nawet raka. Z książki tej dowiesz się, w jaki sposób możesz ograniczyć emisję pyłów przez urządzenia oraz co możesz zrobić, by oczyścić powietrze w pomieszczeniu, w którym często przebywasz.

 

Unikaj trucizn, a zobaczysz różnicę
Dzięki tej publikacji poznasz najważniejsze informacje na temat toksyn środowiskowych i sposoby ich unikania. Zrozumiesz, jak wielki wpływ na Twoje zdrowie mają metale ciężkie oraz co możesz zrobić, by nie dopuścić do zatrucia organizmu. Wprowadzisz do swojej diety składniki odżywcze, a także wspomożesz się suplementami diety najbardziej optymalnymi w Twoim przypadku. Zaczniesz zwracać uwagę na etykiety zarówno kosmetyków, jak i produktów spożywczych. Zrezygnujesz z używania kuchenek mikrofalowych, a tym samym unikniesz szkodliwego promieniowania. Uchronisz się również przed chorobami takimi, jak cukrzyca, rak czy choroby przewlekłe.

 

Przestań się zatruwać!

 

wydawnictwo vital

Wydawnictwo Vital
ul. Antoniuk Fabryczny 55 lok. 24
15-762 Białystok

Książka dostępna na:
www.talizman.pl/

www.studioastro.pl/

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania:

Ukryte Trucizny. Co Stale Niszczy Twoje Zdrowie I Jak Tego Unikać (2018)

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Joachim Mutter
 • Tytuł Oryginału: Lass Dich Nicht Vergiften!: Warum Uns Schadstoffe Chronisch Krank Machen Und Wie Wir Ihnen Entkommen (GU Einzeltitel Gesundheit/Fitness/Alternativheilkunde)
 • Gatunek: Medycyna NaturalnaPoradnikiZdrowieChoroby I Schorzenia
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Sylwia Grodzicka
 • Liczba Stron: 320
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165 x 240 mm
 • ISBN: 9788365846716
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok

Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!