Materia Prima Tom 2 Namiestnik (2017)

Opis:

Warszawa pod niemiecką okupacją, trwa I Wojna Światowa. Odepchnięta daleko na wschód rosyjska armia szykuje się do kontrofensywy, a tymczasem Rudnicki otrzymuje od Niemcówp ropozycję nie do odrzucenia. Unikający mieszania się do polityki al chemik mim owoli zostaje wciągnięty do gry, w której stawką jest życie, a nawet więcej.

 

Tymczasem w enklawach pojawiają się istoty używające – i  nie bez powodu! – imion     upadłych  aniołów. Swoje plany mająteż Sztyletnicy. Drogi Rudnickiego i Samarina przecinają się ponownie, choć tym razem każdy z nich walczy pod inną flagą. Nadchodzi     przesilenie...   

 

Adam Przechrzta

Historyk, doktor nauk humanistycznych, pedagog, autor artykułów na temat historii, walki nożem i okinawskiego karate. Interesuje się działaniami służb specjalnych. Jako pisarz zadebiutował w 2006 roku, od tego czasu wydał sześć powieści oraz tom opowiadań.
Jest laureatem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, w 2014 roku otrzymał Srebrne Wyróżnienie za "Gambit Wielopolskiego".
Zwolennik czytania przy jedzeniu. Czytuje wszystko, od podręczników pszczelarstwa, poprzez literaturę głównonurtową i fantastyczną, aż po romanse dla pań. Te ostatnie przeważnie w poczekalni u dentysty. Marzy o świętym spokoju.

 

FRAGMENT

Samarin dopadł lekarza tygrysim skokiem i potrząsnął jak terierszczurem.
– Gdzie następca tronu?!
– Na spacerze – wyjąkał przestraszony medyk. – Z hrabią von Schwartzem. Ostatnio widziałem ich obok fontanny.
Generał odepchnął Włocha i wypadł na korytarz.
– Może zdążymy – wymamrotał. – Zapięć minut będzie tu pluton alarmowy, a za kwadrans kompania. Żeby tylko zdążyć...
Samarin sięgnął po rewolwer, a złowrogi szczęk stali świadczył, że i żołnierze przygotowywali się do walki. Rudnicki wydobył butelkę z homunkulusem.
– Tam są! – zawołał Samarin.
Von Schwartz rozmawiał z robotnikami pracującymi przy fontannie, carewicz stał kilkanaście metrów dalej, wywijając kijkiem jak szablą.
– W tyralierę! – szczeknął oficer. – Aleks, do mnie!
Chłopiec popatrzył na nich zdziwiony, ale po chwili porzucił zaimprowizowaną broń i ruszył szybkim krokiem w kierunku żołnierzy. Von Schwartz obejrzał się przez ramię i uczynił ruch, jakby chciał go zatrzymać.
– Ognia! – zawył Samarin.
Arystokrata cofnął się wystraszony salwą, nieoczekiwanie uskoczył za fontannę.
– Co się dzieje? – zapytał carewicz. – Dlaczego strzelacie? Gospodin gienierał?
– To taka zabawa – wyjaśniła Anastazja. – Lubisz bawić się w wojnę?
Zanim chłopiec zdążył odpowiedzieć, z pałacu wybiegła grupa kilkunastu uzbrojonych mężczyzn, odcinając im odwrót, a w rękach symulujących pracę przy fontannie robotników pojawiły się karabiny. Rudnicki bez namysłu cisnął cienkościenną butelkę w drzewo.
– Zabijaj! – wycedził przez zaciśnięte zęby.

wydawnictwo fabryka slow

Fabryka Słów Sp. z o.o. Oddział Warszawa
ul. Chmielna 28b/ 4 piętro
00-020 Warszawa
www.fabrykaslow.com.pl      

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania:

Materia Prima Tom 2 Namiestnik (2017)

Dodatkowe informacje:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.