Układ (2015)

Opis:

Na jednym z rzeszowskich osiedli znaleziono zwłoki młodego chłopaka, który wyskoczył z szóstego piętra wieżowca. Wkrótce potem dochodzi do kolejnych samobójstw, które łączy ze sobą zagadkowy napis pełniący rolę swoistego listu pożegnalnego. Policja staje przed nie lada wyzwaniem. Prowadzący śledztwo komisarz Paweł Wolański musi znaleźć odpowiedź na pytanie: co jest przyczyną tragicznych wypadków i jak zapobiec kolejnym samobójstwom? Podążając tropem tajemniczego napisu, dokonuje niezwykłego odkrycia, które wystawia na próbę jego zdrowy rozsądek i sceptycyzm wobec działania sił nadprzyrodzonych.
Videograf – Chorzów, lipiec 2015

 

Janusz Koryl zyskał już spore grono wiernych czytelników. Narodzony w plebiscycie "Najlepsza książka na jesień" w roku 2011 autor znakomicie potrafi budować atmosferę w swych powieściach kryminalnych, rozgrywających się na pograniczu rzeczywistości i snu.

Granice.pl

 

Z pisarstwa Janusza Koryla można wyodrębnić kilka stałych punktów, z których najbardziej charakterystyczne to: wybór małego miasta lub zapadłej wsi na miejsce akcji oraz połączenie wątku nadprzyrodzonego z realistycznymi zdarzeniami.
Sztukater.pl

 

 

Janusz Koryl: poeta, prozaik, autor kilkunastu zbiorów wierszy, zbioru reportaży o skazanych „Obłoki za kratami" i powieści: „Zegary idą do nieba", „Śmierć nosorożca" , „Pechowiec", „Sny", „Ceremonia", „Urojenie"; laureat licznych konkursów literackich.
Po ukończeniu studiów na wydziale filologii polskiej przez 10 lat pracował jako polonista w jednym z rzeszowskich liceów, a w kolejnych latach zajmował się dziennikarstwem. W rzeszowskim Oddziale Telewizji Polskiej realizował dwa autorskie programy: „Telewizjer Literacki" i „Ulice Rzeszowa". Pisywał reportaże i przeprowadzał wywiady dla „Super Nowości" i „Wiadomości Podkarpackich". Od 2001 do 2003 r. pełnił funkcję rzecznika prasowego wojewody podkarpackiego. Obecnie pracuje jako urzędnik w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.
Swoje utwory publikował na łamach wielu pism literackich, m.in. „Twórczości", „Miesięcznika Literackiego", „Poezji", „Życia Literackiego", „Regionów", „Akcentu", „Tygodnika Kulturalnego", „Metafory", „Frazy", „Nowej Okolicy Poetów". Jako recenzent i krytyk literacki współpracował m.in. z „Nowymi Książkami", „Życiem Literackim", „Odrą", „Polonistyką", „Twórczością", „Okolicami".

 

 

Wydawnictwa Videograf S.A.
Aleja Harcerska 3C
41-500 Chorzów

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania:

Układ (2015)

Dodatkowe informacje:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z: