Płacz Wilka (2014)

Opis:

Opis na okładce:

Problemy, o których się nie mówi, sytuacje, których się nie zauważa, uczucia, które się ignoruje. Świat, jakiego się nie dostrzega, odwracając głowę w drugą stronę, aby nie widzieć. To wszystko można znaleźć w powieści, w której za pośrednictwem młodej dziewczyny spotykamy ludzi, których na co dzień, wielu omija z daleka.

 

 

Co o książce napisali inni:

Czasem w tym coraz bardziej drapieżnym świecie, gdzie liczą się już tylko czysty zysk, władza i pieniądze, warto powrócić do sprawdzonych ludzkich wartości, zanim całkowicie odejdą w niepamięć: przyjaźni, szczerości, współczucia, nawet zwyczajnej życzliwości człowieka dla człowieka. Empatia to coś, co tak naprawdę jest motorem człowieczeństwa, bez niej żadne dobra materialne nie uczynią z nas cywilizowanego społeczeństwa. Pamiętajmy o niej na co dzień. O tym właśnie jest ta książka.
Polecam Anna Klejzerowicz, pisarka, publicystka, fotograf.

W naszej podświadomości, niekiedy ukryta głęboko, drzemie potrzeba wiary w dobro innych ludzi. Ewa Formella w swojej nowej książce „Płacz wilka" całkowicie tę potrzebę zaspakaja. Historia Hanny i ogromnego starego domu, jest może nieco wyidealizowana, ale pokazuje nam bezinteresowną dobroć, umiejętność pomocy bliźniemu w jego ciemnej godzinie życia. Opowiadanie przekonuje również, że rodzina, to niekoniecznie ludzie, z którymi łączą nas więzy krwi, ale też ci, których chcemy za rodzinę uważać. Na kartkach powieści przewija się różnego rodzaju miłość; a więc jest miłość dojrzała, miłość zawiedziona, miłość platoniczna, ale też miłość spełniona i miłość pierwsza. Tajemnicza więź z ludźmi tytułowego wilka, intryguje, a nieoczekiwane zakończenie pozwala odłożyć książkę z ufnością, że świat nie jest taki zły. Powieść na jedno popołudnie, może spędzone w pociągu, lub w samolocie, a może na plaży, dla osób lubiących łezki wzruszenia.
Poleca Ewa Gudrymowicz Schiller – pisarka

 

 

Historie ludzi , których bardzo doświadczył los, ludzi bez swojego miejsca.
Andrzej ojciec Hani podarował im poza domem coś bezcennego, serce i miłość.
Każdy z nas pragnie miłości, bycia akceptowanym i kochanym.
Twoja książka daje nadzieję, że po trudnych chwilach następują jasne dni i, że zawsze dobrze jest kierować się sercem.
Czytelniczka Ewa

 

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Płacz Wilka (2014)

Dodatkowe informacje:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial