Opowiadanie

K.M.

 

 

OPOWIADANIE

Nie będziesz artystą nawet, gdy tego bardzo chcesz jeśli będziesz sam. Artystą człowiek się staje przez odbiorców jego twórczości, sztuka dnia codziennego, głowy, kolaże, poezja. Obserwujący, znajomi czy przyjaciele uczą Cię, że aby być szczęśliwym musisz dopiero stworzyć świat dokoła siebie.

 

Dopuszczam do siebie tylko jedną myśl, to nie mogło wyjść. Przeżywam wszystko dwa razy szybciej. Zauroczenie, zakochanie, przywiązanie. Szukałem drugiej połówki, która tu i teraz przede mną stanie. Gdy ja chodziłem po cmentarzu ona wciąż pędziła autem popijając tequile. Nie doszło do zdrady. Nie puściła się. Ona wcale to a wcale nie trzymała kierownicy od samego początku jazdy. Niestrzeżony przejazd. Zapomniane tory. Obraz poklatkowy. Ładunek opancerzony. Nie wyhamujesz kilkuset ton w sekundę. Lecz ludziom wydaję się, że wyprzedzą czas oplem. Korsą.

 

Są trzy do rana. Każda z nich mocno zakrapiana. O tej porze, wstają ochroniarze, konwojenci. nieszczęście. I starsze panie śledzące losy telenoweli. w wannie. Dla mnie glob mógłby się nie obracać a ziemia być płaską. Nikt by nie był już za maską. Wszystkie zamachy i wojny na tym polegają, że ktoś jest wcześniej niż zakładano.
Tak było z nią. Gdy dobijałem do niej nocami. Jak łódź ze zrabowanym poczęstunkiem dla Panny. Kradliśmy na potęgę. Czas. Dobre imię i magię. Szeroko otwierała oczy i rozpływała się nagle. Rozmawialiśmy bez snu. Jej ciało było dla mnie jak kalendarz. Dla niej byłem wyznacznikiem pełni szczęścia. Zabrakło nam rocznic czy wiedzy. Jak zbudować coś z tego. Wrzaski i krzyki przysłoniły inne cytaty.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podziel się!

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial