Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Chodź Ze Mną

OST:

{YouTube}ctRyifr8nAs{/YouTube}

Opis:

Hollow Quartet, czyli kwintet, który zwie się kwartetem do tego „pustym" (ang. hollow), może budzić problemy natury semantycznej. Tak jak ich muzyka, którą ciężko zamknąć w jednej szufladce z napisem folk zmieszany z rockiem. W muzyce Hollow Quartet obok tych gatunków, które niewątpliwie przeważają w ich kompozycjach, pojawia się romans z funkiem, popem, czy bluesem, tworząc idealną całość, którą ciężko jest porównać do innych artystów.

 

Debiutancki album „Chodź ze mną!" to dziewięć autorskich kompozycji w języku polskim oraz angielskim. Teksty traktujące o bliskich relacjach z naturą, z nutką dziecięcej naiwności, okraszone przyjemnymi dźwiękami mandoliny, klasyczną barwą kontrabasu i soulowym, kobiecym wokalem. Ten krążek, to zupełnie świeże podejście do muzyki rozrywkowej, które wyróżnia się ciekawą formą utworów, charakterystycznym, ciepłym klimatem brzmienia oraz tekstami, które zmuszają do refleksji.

 

Płytę można już zamawiać na oficjalnej stronie zespołu: www.hollowquartet.net

 

Lucca

Na samym początku wato zaznaczyć, że nie zajmuje się muzyką profesjonalnie, a poniższa opinia jest tylko moim subiektywnym zdaniem na temat płyty Chodź ze mną. Moje gusta muzyczne są całkiem proste. Słucham bowiem wszystkiego, co „wpadnie mi w ucho". Chociaż czasami jestem bardzo wybredna i trudno mnie przekonać do konkretnego gatunku muzycznego. Jednakże ostatnio miałam okazję przesłuchać płytę zespołu Hollow Quartet. Niniejszą notką postaram się Wam pokazać swoje odczucia.
Płyta Chodź ze mną jest debiutanckim albumem zespołu. Tworzą muzykę, która jest połączeniem różnych stylów muzycznych i brzmień, jednak przede wszystkim jest to folk i rock. Na płytę składa się dziewięć autorskich kompozycji, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie zespołu:
Teksty traktujące o bliskich relacjach z naturą, z nutką dziecięcej naiwności, okraszone przyjemnymi dźwiękami mandoliny, klasyczną barwą kontrabasu i soulowym, kobiecym wokalem. Ten krążek, to zupełnie świeże podejście do muzyki rozrywkowej, które wyróżnia się ciekawą formą utworów, charakterystycznym, ciepłym klimatem brzmienia oraz tekstami, które zmuszają do refleksji.
I rzeczywiście próżno szukać podobnego zespołu na polskiej scenie muzycznej. Moim zdaniem przynosi on swoistą świeżość, młodzieńczą radość i zadowolenie. Co podkreślają także słowa piosenek.
A jak w życiu będzie nikt nas nie uprzedzał
Nigdzie też nie było napisane
Nie ma rady i nikt nie pociesza
Droga kręta aż na skraj
- Beztroska rybka, Hollow Quartet
Płyta od razu mi się spodobała, nie tylko przez to, że jest bardzo pięknie wydana. Na okładce znajduje się oczywiście zdjęcie członków zespołu, jednakże w środku znaleźć możemy więcej zdjęć, wykonanych w różnych miejscach oraz cieniutką książeczkę z tekstami piosenek. To, co mnie zachwyciło w tej płycie to przede wszystkim teksty. Jak dla mnie są bardzo prawdziwe i niepowtarzalne. Tak jak wspomniano wyżej zmuszają wręcz do refleksji. I czasem taka refleksja człowiekowi się bardzo przydaje. Pomimo tego, że piosenki są zróżnicowane, to jednak tworzą spójną całość i każda kolejna piosenka na płycie jest równie dobra, jak poprzednia.
Chcę dobrze i dobrze nie umiem
Bo jeśli jest niedobrze to tylko w rozumie
Chcę zagrać i grać nie potrafię
Bo w dźwięki najpiękniejsze nigdy nie trafię
- Na raz, Hollow Quartet
Płyta jest bardzo uniwersalna, ponieważ można jej słuchać praktycznie wszędzie. Jednak dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby słuchanie jej w domowym zaciszu, kiedy na spokojnie po ciężkim i męczącym dniu można byłoby się zrelaksować i przede wszystkim pozbyć się złych myśli.
A wszystko będzie tak jak chcesz
Może narysujesz siebie a może tylko mnie
Świat będzie pozbawiony barw
Chyba że flamastrem go pomalujesz sam
- Flamaster, Hollow Quartet
Reasumując, płyta zespołu Hollow Quartet to przepiękna podróż, którą można odbyć samemu lub z bliskimi osobami. Przepiękne teksty piosenek przenoszą nas w świat, który obecnie jest raczej zapomniany. To świat naszych marzeń i snów. Pozwalają nam na chwilę refleksji i odpoczynku w codziennym biegu. Bardzo serdecznie polecam ją wszystkim, którzy nie boją się muzycznych połączeń brzmień i szukają czegoś zupełnie nowego i świeżego.

Podziel się!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Chodź Ze Mną

Additional Info:

 • Tytuł Oryginalny: Chodź Ze Mną
 • Wykonawca/y: Hollow Quartet
 • Gatunek: Folk
 • Dystrybutor: JP Artist
 • Filmowe: Filmowe
 • Rok Wydania: 2016
 • Track Listing: Track Listing
 • 1: Beztroska rybka [04:27]
 • 2: Monkey[04:31]
 • 3: Where Will I Find You [04:30]
 • 4: Weary Feet [04:12]
 • 5: From Time To Time [05:09]
 • 6: Na raz [03:04]
 • 7: Time Worm [03:59]
 • 8: Weak [03:27]
 • 9: Flamaster[03:45]

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial