Okładka wydania

Kryształowy Księżyc

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Kryształowy Księżyc | Autor: Jacqueline Woodson

Wybierz opinię:

Róża

Kryształowy księżyc jest książką amerykańskiej pisarki, bardzo popularnej na zachodzie autorki wielu publikacji dla dzieci i młodzieży. Jacqueline Woodson jest laureatką licznych nagród literackich a w swych utworach często sięga do afrykańskich korzeni.

 

Dramatyczny opis:

Laurel zrobiłaby wszystko, żeby móc cofnąć czas – ostrzec mamę i babcię, by nie zostawały w domu przy plaży, gdy nadciąga huragan, odmówić, gdy T-Boom, kapitan drużyny koszykówki i chłopak Laurel, zaproponował jej pierwszą działkę kryształu – narkotyku, który pozwolił jej zapomnieć, co straciła, być przy młodszym bracie i swojej najlepszej przyjaciółce Kaylee, gdy jej potrzebowali, zamiast gonić za kryształem. Tego jednak Laurel nie może uczynić.

 

Kryształowy... to książka o przewrotnej konstrukcji – odwróconej chronologii zdarzeń, co jednak nie zaburza czytelnikowi odbioru całości, bo jakże bardzo chce się wiedzieć – co też zdarzyło się między „końcem a początkiem".

 

I choć nie ma zawrotnej objętości, stron mniej niż dwieście, to jednak jest mocno skondensowana i podczas czytania przeżywamy ją w dwójnasób – przynajmniej tak było ze mną.

 

Niesamowity odbiór lektury potęguje nietypowy, jak na tak trudną tematykę, poetycki język.

 

Kryształ poruszał się we mnie tak szybko, że nie dostrzegłam początku naszego końca. Nie widziałam nadchodzących miesięcy, „musisz płacić za niego tak jak wszyscy". Nie widziałam jak ramię T-Booma na zawsze przestaje mnie obejmować.

 

Książka dla każdego czytelnika – wielopokoleniowa, gdyż spokojnie może ją przeczytać nastolatek i mama/tato czy babcia. Nawet powiedziałbym wskazane jako „pomoc" w relacjach rodzinnych i naświetleniu współczesnych problemów młodych, ich jakże trudnych relacji ze światem, zwłaszcza w okresie dorastania.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto